"Наш'те ДЕКЕМВРИйчета са вече малки ученичета!"

  • 35 120
  • 751
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 331
Да дам принос и аз за 50-те стр. Laughing Днес водихме децата на батут-онези надуваеми пързалки и къщи по-точно. И скачат си нашите, аз вардя дребната, че е една изобретателна, и по едно време се появява едно дете/на 1г. и 9м., разбрах в последствие/, което за стотна от секундата си свали блуза, панталон и чорапи.Изумих се.На Соня и е нужно доста повече време за този резултат.После се заговорих с бабата на детето.Та, тя разказа, че момченцето не живее в Б-я/родителите са без помощници/ и от едногодишен го оставят съвсем сам да се справя с всичко.Това относно самостоятелността.Явно децата умеят много повече, стига да ги оставим да се усъвършенстват, без все да им помагаме.
Утре е денят...Сонка тръгва на градина.
Хубава нова седмица на всички!

# 31
  • Варна
  • Мнения: 893
Неволята учи а  Mr. Green Лора се съблича и облича сама, единствено с блузите имаме проблем Laughing не може да се измъкне и това е , сякаш е усмирителна жилетка  Mr. Green

# 32
  • Русе
  • Мнения: 150
Бря,бря! 50 страници, тъкмо до декември ще ни стигнат Laughing
Понтесче ,браво на Алекси !
Аз съм в стрес не от постъпването,а защото Бойко се разболя.Утре трябва да идем да дооправим исзледванията ,а носът му още тече.Гадното е ,че ще им  изтече срока  и айде плащай наново всичко.Не стига ,че докато го водихме по тези лоборатории лепна нещо по коридорите. Cry #Cussing out Ще се консултирам с докторката ,какъв шмекер може да направим.Иначе понятието детска градина го научихме. Grinning
Пеца,щом са ви казали навремето за езичето  действайте.Със сигурност му пречи да се изкаже добре.Аз лично имам съмнения ,че Бойко може би има такъв проблем,и утре даже ще накарам нашата докторка да види дали е така. Имам приятели мои набори на ,които като деца са им цепили езичето за същият проблем.
Това с детскте градини тук и в чужбина.Моите лични впечатления ,че там децата наистина ги оставят на по голяма самостоятелност,а самите родители не забраняват да се цапат ,да ходят боси и изобщо не правят хилядите забележки ,които тукашните родители отправяме.Аз за себе си взех тези хубави неща ,които все пак мога да приложа тук в България.Просто там е чисто ,а тук е ужасно мръсно.......и т.н. Нямам наблюдения още с детските градини ,но тези които виждах в Германия бяха страхотни и определено си имаха легълца децата.

# 33
  • Мнения: 572
Т“ва за 50-те стр., вероятно е за да стимулират писане...да печелят повече от посещаемост!? И да спестят време за заключване на отделни теми...!??

мимак, кофти това със сополките, ама ще го избутате, няма как. Ще го водиш ли утре все пак? Ако не - ти може би не е лошо да отидеш на "откриването", ако има такова? Тук имахме една такава сбирка първия ден с деца и родители, по-точно беше една събота преди тръгването.

А за градините тук - да, по-чисти са улиците навън и няма кал и кучета, нито бълхи, но...бактериите и микробите са си все същите под микроскоп. Няма как да не са. И затова гриповете тръгват все оттук пък начи, не помня някой грип да е тръгнал от България или от Сърбия, или Украйна например?... Бай Тошовото време наложи дисциплина с ХЕИ по детските градини и явно от няколко градини е затегнат и контрола, защото има подобрение в сравнение с преди 4 години например, хигиената в детските.

А тук просто са НЕмърливи. Това е истината. Иначе, хубавото е, че децата растат нестряскани от забрани и строги наказания, крясъци и т.н. напротив, възпитават се в дух на добортелност и отстъпчивост, уважение към другите. Но както и преди съм споделяла, най-вече това идва от самочувствието тук, а хората в България са все недоволни, все се оплакват, все са с мнооого виждаш ли ужасни проблеми, всичко това се отразява шокиращо на децата. А пък като се замисилиш, тук хората имат същите проблеми. Парите са повече като цяло в държавите, но не в отделните семейства. Всеки мисли постоянно как да спести от някъде, гледат се цените на всички стоки до последния цент...и сметките почти никога не излизат на бюджетен излишък.

Последна редакция: нд, 13 сеп 2009, 17:11 от шамЕнет

# 34
  • Русе
  • Мнения: 150
шамЕнет ,незнам дали откриване има ,ама дори да е болен ще ида да оставя изследванията.Ще изнахалствам!
 Ето малко снимки от лятото ,не са нещо особенно,защото ни се прецака фотоапарата.   
    http://picasaweb.google.com/mimi.dido.boiko/FjZKvI#5377971298461340226

# 35
  • Мнения: 572
 Heart Eyes страхотен бонбон е!

# 36
  • Мнения: 95
Наистина е много сладък Мимак  Heart Eyes
Iv4ok ще се справите без проблем с езиковата бариера, моят племенник преди два месеца беше в Испания и там ходеше на градина и се оправяше въпреки беше ходил само месец, а от една седмица е в Германия и майка му казва че влизал в час Mr. Green Умни са ни дечицата но май ние сме по притеснителни като родители Grinning От тази година големият ми син ще ходи сам на училище и аз откачам. Рейсът ни спира точно пред блока и после само кръстовището на Катедралата трябва да пресече но аз треперя от ужас Shocked Ако зависи от мен ще го водим и ще го вземаме и тази година.Според съпругът ми аз никога няма да пусна децата да направят нещо сами  Embarassed била съм като "квачка".Знам че на моменти прекалявам, даже гранича с параноя  но......... не мога да се удържа smile3506 Бог да пази горките ми снахи, че такава свекърва си заслужава въжето smile3503
Момичета стискайте палци, утре съм на преглед.Гинеколожката ми наппипа уплътнение в гърдите и утре съм на преглед. Идиотите от Майчин Дом нали не ми казаха да пия лекарство за да не тръгне кърмата Twisted Evil Цедих колкото можах, слагах камфор и зелеви листа но продължава да имам кърма. Като си нямам и детенце да му я дам Cry Cry

# 37
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Благодаря ви много, момичета!  Hug
Хич не започва леко, в смисъл, че ми е мнооооого гадно, а не повръщам, но това ми е познато, и предния път беше така.....
Затова пък ходихме на планина за една седмица и си изкарахме страхотно, но снимки и повече - като се освестя от багажи и пране...
А утре съм на работа
 ooooh! ooooh! ooooh!

# 38
  • Мнения: 423
http://decemvri.snimka.bg/children/dekemvriyichetata-gonyat-2-go … a.380206.14816276
Да побутна малко темата със снимков материал.

# 39
  • Мнения: 535
От тук някои сайтове не ми се отварят и не можах да видя снимките на Бойко  Sad Много страдам за любимия ми фейсбук  Cry Но другата седмица ще бъдем в Южна Корея и смятам там да наваксам  Laughing
Мимак, направо ме изуми  Rolling Eyes В нашата ясла беше перфектно чисто, винаги съм се впечатлявала от това и се надявам, че и в градината ще е така  Confused
Тук китайската градина не беше особено чиста, но и аз си мисля, че те просто са немърливи и затова Confused Иначе 4 госпожи се грижат за 10 деца, поне толкова имаше в групата, когато бяхме там. Аз останах с нея 3 часа, много ми хареса. Едното момиче през цялото време пееше и говореше на децата на английски  Crazy Не че моето гардже говори английски, де, но се впечатлих от това Flutter
Тук към годините прибавят една, т.е. когато се роди детето е на 1г  Rolling Eyes И си мисля, че ни объркаха групата, защото децата бяха досто по-мънички. Момчето, което говереше малко английски, 100 пъти ме увери, че това е нейната възраст, но аз пак си мисля, че се обърка  Confused Следващия път възнамерявам да занеса паспорта на Велизара да видят, кога е родена, че нито разбират от календари, нито от арабските цифри, които им пиша  Close А пък аз техните цифри ги разбирам само по досещане  Laughing Добре, че касовите апарати изписват сумата с арабски цифри  Whistling
Девойката обаче, като чу на следвщия ден, че мен няма да ме пуснат, и реши, че вече  не й се ходи  Confused А толкова много се забавлява с децата. Аз съм решила да не я притискам - ако иска ще ходи и това, поне тук има избор  Peace
bela Hug В ОДЗ 14 ли ще ходи Братан?

# 40
  • Мнения: 95
За съжаление Братан няма да ходи на детска градина, така и не се класирахме  smile3511

# 41
  • Мнения: 423
bela - ти май днес имаш рожденник? Да ти е жив и здрав!
поправи ме ако бъркам
За градината не се ядосвай!  Peace

# 42
  • Мнения: 95
Е голям шемет съм, като съм правила линийките нещо съм объркала newsm12 На 14.12 е роден Mr. Green
 Аз тези дни откачих, лекарката ми напипа бучка в гърдата и не бях на себе си. Днес ходих на специалист по образна диагностика и се оказа че уплътнението се дължи на това че още имам кърма.  Пих два дни Достинекс и сега съм по - добре, преди това колкото и внимателно да изцеждах все имаше кърма Close Лошото е че само с хомеопатични лекарства при мен не се получи.
Не ми се иска да казвам какво мисля за " големите специалисти от Майчин дом"  Twisted Evil Twisted EvilНикой не ми каза че още тогава съм могла да изпия това лекарство  и въобще да нямам кърма.
Аз като ви казвам че съм ку - ку Mr. Green, сега видях че съм объркала рожденният ден на големият ми син не на малкият. Мале направо съм като компютър с вирус doh doh

# 43
  • София
  • Мнения: 721
Влизам с една прекрасна новина Laughing

Днес нашата DETELINI роди втората си рожбичка!!!
Девойката се казва Моника, с прекрасните мерки 3000 г и 52 см!!

Раждането е било нормално и мама detelini и бебка се чувстват добре Hug
Мила detelini, да ви е жива и здрава дъщеричката, да й се радвате много и вие и баткото!!!

# 44
  • Мнения: 95
ДА Е ЖИВА И ЗДРАВА МОНИКА, МНОГО ДА РАДВА БЛИЗКИТЕ СИ И ДА ТОПЛИ СЪРЦЕТО НА МАМА! newsm51 newsm51

Общи условия

Активация на акаунт