Дайте съвет ,и споделете вашия опит с мен.

  • 2 817
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 427
Освен медикаменти пробвай и съветите, които се дават при морска болест - да не се пият течности, да се хапне суха храна - бисквита, сухар, някои казват че и ябълка помага. Също има и една определена точка на китката, която подтиска позивите за повръщане, намира се на 2 пръста под сгъвката, трябва леко да се притисне с нещо. В Щатите се продават специални гривни - от ластик/ като за коса/ с пришито топче.
http://www.landfallnavigation.com/-sms01.html

Последна редакция: ср, 09 сеп 2009, 21:08 от E.L.

# 16
  • Мнения: 1 372
В интерес на истината ако става въпрос за лекарство и за и доброто на детето, няма не искам няма не може. Свещичката се слага за секунди и няма да е толкова голям проблем. И моята дъщеря която е на година и шест месеца, не дава да слагаме термометър, но миналата седмица като имаше температура лекарката и постави свещичка, така че ................. никой не я пита в общи линии.

# 17
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Моята дъщеря също повръща по време на път,давала съм Кокулин,но пак си повръща,зависи от пътя.Казаха ми един бабешки метод,но аз не съм го пробвала все още-слага се лепенка на пъпа под формата на кръст,може и да се запуши пъпа със стотинка и после да се сложи лепенката.Аз смятам да го приложа скоро,в събота ще пътуваме.Ако искаш пробвай,на мен ми се вижда по-безобидно от разни лекарства.

# 18
  • Мнения: 502
по повод порвъщането прочетох за лентички эа ръце- Sea  Band. пише че стават эа бременни и малки деца и сятам да ги изпробвам върху себе си и детето следващия път.

# 19
  • Мнения: 290
ами да не те отчайвам, но при нас повечето от изброените неща не помагат. и дъщеря ми беше така - повръща едва ли не на първия завой в града. за първи път пътува на дълъг път на 2,5 г. именно заради това повръщане. пътувахме рано сутрин, да не е яла нищо и в рамките на 250 км. повърна 6-7 пъти по малко течности....като пристигнахме не знаеше къде се намира, но след 15 минути искаше вече да яде и да скача на двора Laughing пробвала съм кокулин, свещичките вомитусхил, лепенето на пъпа с лепенка, стотинка. нищо! единсвено ни спасение е да заспи в колата. затова тръгваме много рано, леко разбудена и пазим тишина в колата и така тя отнася и пътува спокойно.
успокоението ми към теб е - след това кошмарно пътуване дъщеря ми не е повръщала повече докато пътува. невероятно, ама факт. вече в града се движим спокойно, не се съобразявам дали е яла току що или се е наливала с течности (защото преди и това се планираше обстойно).
ще го преживеете пътя, стискай зъби и се въоръжи с търпение.  Hug

# 20
  • Мнения: 4 303
Натриев цитрат става за тази възраст, но все пак се консултирай с лекар, ако ще и друг, а не твоя. Но със сигурност става даже и за бебета.

# 21
  • Мнения: 1 219
Кокулин е за повръщане от пътуване. Можеш да го даваш, за да се облекчите, поне 2 дни преди пътуването. Аз стривам хапчетата и ги давам с малко вода в спринцовката на Панадола, че иначе не става работата  Crazy

Иначе за "обикновено" повръщане давам Вомитусхил на капки, на нас добре ни действа  Peace

Аз съм ползвала еднократно вомитусхил,но на свещички.Ефекта беше поразителен.Бяхме с един ужасен грип с разтройство и повръщане.С една свещичка нещата се оправиха.Иначе съм съгласна с мамите,че щом става въпрос за здравето и няма не искам NaughtyСвещичката не е като термометъра да я държиш и тя да се опъва.Просто се поставя за секунди. Peace

# 22
  • Мнения: 197
Здравейте ,много благодаря на всички вас ,пътуването мина успешно  Peace тръгнахме много рано сутринта тя спеше, и обратно като се пребирахме слава богу  Praynig пак заспа, всичко е ок  Grinning благодаря   bouquet

# 23
  • Мнения: 171
Има и натриев цитрат на ампули. Той се дава при гадене. На Митко му бях давала на 11 месеца, когато повръщаше.
Деган също е против гадене, но само с консултация с лекар

А и верно - тука няма не искам, няма недей. А и свещичката по-бързо влиза

Пробвала съм НАТРИЕВ ЦИТРАТ 30 мин преди път или хранене наистина деиства Hug

# 24
  • Мнения: 8
аз като бях малка бях същата не можех да се возя в кола и тогава майка ми преди да пътуваме ми даваше да изпия една чаша солена вода и в едно тензухче една лъжица сол и го правиш на малка торбичка и го слагаш на пъпчето така да пътува помага

# 25
  • София
  • Мнения: 8 318
Здравейте момичета, моля ви да споделите с мен вашия опит .Проблема е следният ,аз съм от Благоевград, обаче се налага да пътуваме с детенцето ми до София на лекар, но мъничето се съсипва да повръща  Sick,на кратки разтояния повръща по 5 6 пъти а до София не ми се мисли.Обадих се на педиатърката тя каза да взема едни свещички против повръщане ,защото била малка за други медикаменти ,)))всъшност детенцето ми е на 1г и 7 м ))))))но малката не дава дори термометъра да и слагам в дупето а за свещичка дори не смея да си помисля .Моля ви мами кажете ми имали друг начин да предотвратя повръщането ще съм благодарна за всеки споделен опит .Надявам се ,че тук ще намеря лек, затова тук пускам темата .

Свещичките са Вомитусхил. Има и капки Вомитусхил - пият се, питай лекарката за дозата давала съм на моите не вече не помня кога за първи път..
Иначе за пътуване не мога да дам съвет.

# 26
  • Мнения: 23 418
На мен много ми помагахаГривните против повръщане ,имаме таива и за детето,които още не сме пробвали.Вече ги има в България.
Радвам се,че пътуването е било успешно. Grinning

# 27
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
ДесиХ2 откъде купихте гривните,от аптека ли?

# 28
  • Мнения: 290
и аз ще търся тези гривни по аптеките Peace но се опасявам, че трябва да се уцели мястото на пласмасовото топче, да се постави гривната на определено разстояние от китката и да не се мести.... а това при дъщеря ми не знам дали ще стане по време на път, щото ще е едно разглеждане и дърпане... нооо все пак ако намеря ще пробваме и това.

# 29
  • Мнения: 23 418
ДесиХ2 откъде купихте гривните,от аптека ли?
Подариха ми ги от вносителя,но знам,че вече са ги пуснали в Бг аптечната  мрежа.

Общи условия

Активация на акаунт