Истанбул

  • 105 998
  • 868
  •   1
Отговори
# 675
  • Varna
  • Мнения: 2 596
ЕЛИЧКА,
Със едно отиване, няма да може да обиколите всичко. И друг път момичетата са го казвали. Ако обичаш история, ще искаш да видиш Топ Капъ и Света София. Ако пък ли не, ще идеш да зяпаш аквариума.
Ако атракционното заведение е Ориент хаус отивайте. Голям купон е, и предимно българите го правим. Толкова еддинни съм ги виждала само във Ориент хаус и съм имала мечта, винаги да сме така единни и положително настроени.
Долма бахче, е много красив дворец- ще видиш. Но например на мене на сърце си ми е Тап Капъ Сарай. Незнам колко пъти съм го посещавала. И Св. София също.
Няма да забравя, като преди много години отидох във Истанбул и със група, за да видя възможно много неща, почти не сме спали. То там и не отивате да спите де, но е уморително, за доста хора. Добре, че със мъжът ми сме като съзтезателни коне и не се спираме. Но вечер от уморе едва заспивахме, а сутрин трябваше да се става сутрин за следващата атака Laughing
Ако имаш възможност да отидеш пак до Станбул, не си причинявай такова препускане.  Давам ти акъл, аз на тебе, ама аз като не видяла бях тогава Joy

# 676
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
pina и DELTA_DELTA ,мерси!
Питането ми най-вече е продиктувано и от финансова гледна точка,тъй като нямаме осигурена храна,а трябва и някакви сувенирчета да донесем.Поне за дечурлигата. Laughing

Заведението е Гар Мюзик хол-28 евро.

# 677
  • Varna
  • Мнения: 2 596
ЕЛИЧКА,
Гар не. За мене, не. Наскоро, четох още някой, че не харесва Гар, значи не съм само аз.
За храната, да знаеш, че продават много вкусни дюнери и не са скъпи. Във павилиони ги продават. Там може да си купите айранче и кола. Също така много е вкусен симида, който го продават по улиците. За толкова години не съм пипвала нищо от купен симид от улицата. И те са на добра цена и може да издаяниш ако не си капризен. Аз като препускам независимо Истанбул или където е по света, сякаш нямам голям апетит. Храня се от впечатленията и една такава типична закуска ми идва много добре. Смятам, че тази храна ще ви дойде добре. И ще има парички и за сувенирчета. newsm10 А и има места за хапване,където и да се седне, и цените не са високи. На място ще видиш. То едва ли ще имате много време да се оглеждате, ако сте си поставили за цел да видите повече неща. Ама може да сте от хората които са многовиждащи. Аз все пропускам по нещо Joy

# 678
  • Мнения: 6 243
И бьорек има много, не е скъп. С айрянче ... smile3508

Според мен идете на Топкапъ и Света София. Аквазуу е ок, ако си обиколил всичко вече, или пък ако не се вълнуваш никак от подобни неща, ама хич. Или ако си с децата. За мен е скъп и малък, но ако го сравнявам с доста по-големите подобни аквариуми в други градове. Но на Балканския полуостров друго такова нещо няма, така че ако не сте ходили на аквариум, ще ви хареса.

За атракционите нямам мнение, защото не съм ходила. Аз нямам влечение към подобни места и не се е случвало да ги посещавам. Но Делтето ги знае, нея слушайте.

# 679
  • Мнения: 11 747
Дали някой се сеща за конкретната цена на симита/гевреците?

А на някого хрумват ли препоръки за кулинарни проби? Правя си списък, да не забравя нещо  Simple Smile

# 680
  • Мнения: 6 243
Конкретно на симида не помня, но един екмек е 0,50 ТРЛ, пидето - според грамажа, е между 1 и 2 лири, а пексимета беше 0,60 ТРЛ. Тъй че вероятно става дума за 0,50 - 1 лира най-много. Порция бьорек с месо беше 3 ТРЛ. Уточнявам, че цените не са конкретно за Истанбул, а на база обикаляне из цяла Турция. На пъпа на Истанбул може да е една идея по-скъпо.

Моята слабост са профитеролите. Много обичам и тяхното сирене - особено прясно има едно, прилича на това, дето бабите го правят, ама преди да са го осолили. Но вкусове всякакви, а и аз не ям месо и нямам никакви препоръки за мръвки.

# 681
  • Мнения: 11 747
Мерси за хлябовете. Бьорека около толкова беше, май, него съм яла.
А сиренето помниш ли му име? Нали много видове сирена имали, включително онова на плитка, но то било много солено...
Профитероли може да пробвам, харесвам, но не са типично турски, затова като че ли да не ги слагам в списъка.

# 682
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Значи Пинче, онава на плитка сирИнИтУ е солено доста. Купих аз. Има едно друго което аз по обичам, това на конци, малко по малко е солено. 10 ТРЛ от Египетския, знаЙш мястУтУ, нЪл Джанъм. Там ще намериш и от онова на плитката и други видове. Кажи да ти го вакуумират. Така по лесно ще си го пренесеш.
Симидчето помня, че април месец беше 0.50 турски пари.
ХУбУ сте дали съвет за бюрека. newsm10
Аз предпочитам оня със сиренето. Ям месо, ама по рядко.

Пине, сега бягам на тренировки. Ако се сетиш още нещо да питаш, питай и на лични, и тука, и ако искаш звънни по тИлИфонЯ, насреща съм. Сега не се сещам още какво да ти кажа, щото мЪ боли една главаааа, ужасТ.

Сетих се, има и такъв кашкавал на конци но той е по солен от сиренето на конци.

# 683
  • Мнения: 11 747
Значи без пари е тоя симит! За 50стотинки/куруша, няма тука, поне във Варна. Вчера ядох геврек за 75ст.
Не знаех, че на Египетския пазар има сирене, ще се озъртам тогава. Ще ми се да го пробвам. По супермаркетите няма ли ги тия модели сирене? Бездруго ще имаме на връщане престой един час, от там да си купя?
И аз предпочитам баниците със сирене, с кайма не ми допадат, иначе си ям месо.

# 684
  • Мнения: 6 243
Сирената аз само от супермаркети ги пазаря, от пазарите ме е малко  Sick

Цените са като тука, ама с лев-два отгоре.

# 685
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Момичета,златни сте! Hug
Това гевреци,бюреци и пр. много обичам.
Значи атракциите ги отмятам за следващ път(щото вече отидох и се върнах) Laughing
А сетих се как стои въпроса с рибата?Гледам по сериалите все риба ядат,но коя ще ми препоръчате?

# 686
  • Мнения: 11 747
Като каза за риба, аз и рибните сандвичи от Еминьоню съм сложила в списъка, защото не съм яла от тях предишните пъти, а толкова ги хвалят. Та, един балък екмек, нали хем бил евтин, пък цяла риба му слагат там...  Simple Smile

Значи сиренето от супермаркета  Wink

# 687
  • Мнения: 1 934
Да кажа, че цената на симида беше 75 куруша.
   Елица, препоръчвам ти на всяка цена да опитате балък екмек /сандвич с риба/, като най-много от него намерих край моста Галата и под него-всичко е в заведения. Цената му е 4 лири. Приятно и вкусно  Peace

# 688
  • Мнения: 3 447
Балък екмек задължително! Миналия път ядохме от една количка на Кенеди джадеси в района на Кумкапъ, имам чувството, че по-вкусно нещо с риба не съм яла. Иначе от другите риби... аз ципура обичам, лаврака го недолюбвам.

# 689
  • Мнения: 166
Балък екмек задължително! Миналия път ядохме от една количка на Кенеди джадеси в района на Кумкапъ, имам чувството, че по-вкусно нещо с риба не съм яла. Иначе от другите риби... аз ципура обичам, лаврака го недолюбвам.
А с костите на рибата как стои въпроса. Подозирам, че са обезкостени, но да попитам, че не съм ги опитвала.

Общи условия

Активация на акаунт