Въпрос към родилите секцио

  • 1 824
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Разреза ми е хоризонтален, но 6 години след операцията все още е така както ти описваш - част от шева е леко прищипан и удебелен. Аз лично мисля, че просто не съм зашита добре. Надявам се при теб  да не е така и да се оправи.

# 16
  • Мнения: 233
на мястото на шева имам един участък, който изглежда като прищъпнат. Вие имали ли сте такова нещо и дали с времето се изравнява?

Спокойно.При всеки е било така.Това място ще зарасне малко по-касно понеже там ти е бил поставен дренажа.

# 17
  • Мнения: 53
моят шев стои като усмихнат, има леко удебеляване, но здраве да е , може и да изчезне. Моето раждане беше прекрасно, сигурно затова е усмихнат

# 18
  • Мнения: 3 550
Имаше, но се е позагладил значително. В единия край дор имаше нещо като масно натрупване, но се разкара и то.

# 19
  • Мнения: 1 464
И моят шев беше същият но взе да се позаглажда вече,само в единия край си стои дебел Sad

# 20
  • Мнения: 655
Тъй тъй e_lucky  е отворила тема за питания за секцио белезите - да питам кога ви се върна чувствителността на корема? аз под шева и самия шемв си ги чувствам, ама над него имам един участък дето нещо....



И аз под и над шева нямам никаква чувствителност и много се дразня, но се надявам да мине. Това да е проблема.
А колкото до разреза - от приятел гинеколог знам, че ако плода е много голям понякога се прави вертикален срез, защото ако е хоризонтален може да се наложи  много голям разрез да направят, за да изкарат бебето , един вид се презастраховат.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 477
При мен скоро ще станат 2 години, но мястото на шефа си е безчувствено...по-скоро неприятно ми е да го докосвам....но мисля, че така ще ми остане....здраве да е, иначе почти се е заличил. Колкото до разреза - наистина поне от 20 години се прави хоризонтален разрез в най-тънката част на матката. Може наистина при едър плод да се ползва стария вертикален разрез, но аз поне не съм чувала от години някоя жена да е родила с такъв.

# 22
  • Мнения: 224
Ами да ви кажа съвсем честно, явно в Ямбол живеем още в пантивека, защото мен наистина ме срязаха вертикално за съжаление, дори белега ми се вижда когато облека нещо с по-ниска талия. Но карай важното е че детенцето беше здраво. Иначе :Да - плода беше много голям, и да по спешност беше, защото отидох да раждам  нормално без да ми е назначено секцио (и много ми се искаше да е така но уви).

# 23
  • Мнения: 7 186
Може наистина при едър плод да се ползва стария вертикален разрез, но аз поне не съм чувала от години някоя жена да е родила с такъв.

Абе да ти кажа и за най- едрия плод не съм видяла да правят вертикален разрез, нито за близнаци, нито за супер спешно секцио, дето всяка секунда е важна. Хоризонталния разрез не отнема повече време от вертикалния.
Явно в някои по- малки градове лекарите не са много в час с новостите. Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 1 037
аз родих секцио по спешност(тръгна нормално раждане,но прокървих обилно).За 10 мин.събраха екип и разреза ми е хоризонтален и е много малък.Така че всичко е до компетенция и способности на лекаря!

# 25
  • Мнения: 224
Ами ако ви кажа, че лекаря при който се паднах на смяна да раждам (нямах парички да си платя) и който в крайна сметка ме оперира, според много хора е най-добрия гинеколког Rolling Eyes И ако си избереш доброЗорно да раждаш при него взема най-скъпо? То това не е гаранция,че е най- добрия но..май се отплеснах от темата newsm78

# 26
  • Варна
  • Мнения: 440
Моят шев все още е червен , а вече мина година. Аз си мисля, че оня дето се скъса да си хвали работата по време на секциото се е осрал от сякъде. Не ми стана ясно как така ми сложи резорбиращи се конци , само дето още не са се резорбирали  #2gunfire #Cussing out Sick.
Докато аз бях в родилно имаше едно момиче, което имаше такъв вертикален шев правен преди 1-2 год в АГ Варна. И на мен ми стана чудно , ама не ми беше до нейния шев, та не я питах  Naughty

# 27
  • Мнения: 7 186
Познавам една жена на около 50 години, която навремето е раждала секцио с вертикален разрез и бога ми все съм виждала разрез, но такава касапска история- никога. Разреза и е по дължината на цялата коремна стена /което няма никаква логика, като се има предвид къде се намира матката/ и е шит много зле- целият и корем стои разделен на две. Ужасно грозно. На всичкото отгоре са я работили с местна упойка и много е боляло. Лелеее как е издържала тая женица направо се чудя. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт