Човекът взе да губи интерес към сученето... Отбива се май.

  • 1 527
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 032
Ние не се кърмим, но проблема ми е познат. Когато въведох твърдата храна и по- точно яденето с лъжичка девойката започна да отказва биберона, само в полусънно състояние ставаше номера. Даже се чудех дали да не почна и млякото да й давам с лъжичка. Но след около седмица две нещата се нормализираха. Незнам, но си мисля, че просто новият начин за хранене в началото като че ли им е по- интересен на бебетата, нямам идея, но при нас беше временно състояние (да чукна на дърво)

# 16
  • Мнения: 980
Не, не вярвам на това да е отбиване, Зъхи.  Naughty Иначе всички сме тръгнали съвсем сериозно натам.  Simple Smile За по-любознателните бебоци ми се струва естествено да не гледат вече в цицата като в Бог. Виждат, че има и друга храна и други интересни неща около тях. Не прекалявай с твърдата храна, а Ема като огладнее няма къде да иде.
Няма да напомням репликата си: "ако продължаваш така след месец си...", защото още не е минало месец  Laughing

# 17
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Мира започна с тия номера като се научи да пълзи .. от 5тия месец

Всъщност тогава се отби ли?

# 18
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Не, не вярвам на това да е отбиване, Зъхи.  Naughty Иначе всички сме тръгнали съвсем сериозно натам.  Simple Smile За по-любознателните бебоци ми се струва естествено да не гледат вече в цицата като в Бог. Виждат, че има и друга храна и други интересни неща около тях. Не прекалявай с твърдата храна, а Ема като огладнее няма къде да иде.
Няма да напомням репликата си: "ако продължаваш така след месец си...", защото още не е минало месец  Laughing

Абе, Мони, не ме притеснява срока, който си ми определила  Laughing, просто искам да знам какво става и да разчитам правилно сигналите на бебка за отбиване, ако, разбира се, е това...  Rolling Eyes

# 19
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Аз в тези случаи й изкарвам главата да не е в слинга,а само в сгъвката на ръката ми,за да не се дразни.Така й е по-удобно (и на мен ми е все още удобно,защото поне тежестта на тялото й се поема от слинга) и се съгласява да суче - иначе наистина много се нервят,като им е ограничена главата Grinning

Отиде ви значи и на вас камуфлажа за кърменето навън!  Mr. Green

Последна редакция: сб, 10 сеп 2005, 23:13 от Зъхи

# 20
  • Мнения: 980
Добре, де... ако е отбиване, какво? Ако не е, какво? Ама ха! ooooh! Ако искаш да кърмиш, съветите по-долу, ако не искаш - работата е ясна - бой!

# 21
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
ако не искаш - работата е ясна - бой!

Леле, във форума вече бият при отбиване, внимавайте, момичета!  hahaha

# 22
  • Мнения: 6 243
ако не искаш - работата е ясна - бой!

Леле, във форума вече бият при отбиване, внимавайте, момичета!  hahaha
Ааааа, не замесвай момичетата. Само тебе ще бият, като гледам. Ние ще си отбиваме безнаказани Grinning

# 23
  • Мнения: 1 704
Мира започна с тия номера като се научи да пълзи .. от 5тия месец

Всъщност тогава се отби ли?

не е още.. сутрин докато е по-спокойна и още сънена си я кърмя, но вечер по принцип е по-нервна, превъзбудена, мрънка и т.н. единственото което я вълнува е да щъка насам-натам, не дава дори да я гушкаме Rolling Eyes просто побеснява като я спра на едно място да я кърмя ooooh! писна ми да се борим, вместо да суче - рита, дере, скубе и т.н... то заприлича на борба в свободен стил, а не на хранене  Crossing Arms
та исках да кажа, че може и да е период някакъв при вас, но при нас се оказа началото на края  Wink  щото с едно кърмене на 24 часа не вярвам още дълго да се кърмим  newsm78

# 24
  • Мнения: 2 274
Преди около месец Кейси беше задала подобен въпрос.
Пеидатърът й беше отговорил, че към 7-9  месец имало нещо като "лъжливо отбиване" - поне аз така запомних ... Thinking
Попитай я.
А у нас съм забранила да се говори, ходи, тропа и  всичко, свързано с издаване на звуци, докато кърмя Дани...

# 25
# 26
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Мерси, Годзила, прочетох я!
Абе много ме очудвате с това кърмене преди даването на другата храна... Наистина ли след кърмене бебетата ви имат желание да ядат каквото и да е?!  Shocked Емата като я кърмя (когато успея  Crazy), по някое време си напълва стомахчето и пуска гърдата. Не мога да си представя, че щом коремчето й е пълно достатъчно, за да откаже повече кърма, ще приеме друга храна...  newsm78 Или им издърпвате гърдата, като решите, че им стига толкова кърма и трябва да си довършат яденето с другото? Confused Абе много ми е странно това хранене след кърмене, честно!

# 27
  • Мнения: 8 462
Мерси, Годзила, прочетох я!
Абе много ме очудвате с това кърмене преди даването на другата храна... Наистина ли след кърмене бебетата ви имат желание да ядат каквото и да е?! Shocked Емата като я кърмя (когато успея Crazy), по някое време си напълва стомахчето и пуска гърдата. Не мога да си представя, че щом коремчето й е пълно достатъчно, за да откаже повече кърма, ще приеме друга храна... newsm78 Или им издърпвате гърдата, като решите, че им стига толкова кърма и трябва да си довършат яденето с другото? Confused Абе много ми е странно това хранене след кърмене, честно!
Ами аз правя така-не знам,дали е правилно,но тя свикна.След кърмене изчаквам около час и давам твърдата храна.И си хапва детето,не мога да се оплача.Но веднага след кърмене и моята не иска да яде друго.

# 28
  • Мнения: 980
И аз давам твърдата храна след 1/2 или 1 час, че в началото я повръщаше ако я дам веднага. Е, малко забавя следващото хранене, но не е голям проблем (мисля).

# 29
  • Мнения: 4 915
Зъхи, обядът на Мариела обикновено е към 12 - 12:30 часа, а вечерята - към 19 - 19:20 часа. Само те са с определен час. Тъй като кърменето ни е безразборно  Mr. Green, гледам да има поне 15-20 минути след млякото, та тогава да й дам друга храна. Не се противи, яде колкото иска - понякога едва 50 грама, или 4-5 лъжички.

От 1ви септември се върнах на работа, и бабите се борят с малката да й дават кърма от шише, мисия почти невъзможна.  Confused В резултат диването огладнявало и си хапва добре от пюрето, но пък почна лееееееееко да се запича - явно честото кърмене досега регулираше изхождането, а сега, като се келеши и не иска биберон, се получиха леки затруднения с изхождането. От вчера почнаха да  дават кърма с лъжичка и към пюретата, барем детето започне да се справя отново успешно с пълненето на памперса.

Та...ако искаш, и ти можеш да добавяш кърма в пюретата.

Общи условия

Активация на акаунт