Задължително ли е изцеждането

  • 1 244
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 586
То е по-лесно да не се цедя, ама само с бебка на гърдата си докарах мастит Rolling Eyes
Два дни бях с 40 градуса Т, та се наложи и АБ да пия, и с окситоцин да ми надупчат дупето. Много зловеща гледка бях  Confused

Теди, как сте сега?
Цеденето си е незаменим помощник при запушени канали и начална форма на мастити. Но постоянното цедене е също и предпоставка за мастит поради хиперлактацията.
При още нестабилизирана лактация, както е при вас, повишеното внимание към състоянието на гърдите си е добро средство за превенция на мастита.
Успешно стиковане по  въпросите на сукането с малката Ивайла! Simple Smile

# 16
  • Мнения: 4 358
Теди, как сте сега?.....
Вече сме добре, благодаря!  Grinning
Намалих течностите, скъсах се от масажи и компреси, но успях да разкарам бучките.
Продължаваме с кърменето, този път дано да е за по-дълго от предишния!

Последна редакция: вт, 13 сеп 2005, 14:31 от tedi_b

# 17
  • Мнения: 1 586
Теди, много се радвам, че си се справила с проблема и продължавате с кърменето! Не се съмнявам, че ще е успешно и дълго Simple Smile
Питай за всичко, което те притеснява или занимава.
Приятни занимания с Ивайла! Simple Smile

# 18
  • Мнения: 4 358
Ооо, тепърва има да ви заливам с въпроси  Laughing
Тя библиотеката голяма, инфото - изчерпателно, ама друго си е като питаш опитните мами  Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 592
Теди, честито и от мен  newsm51 да ти е жива и здрава малката принцеса, и баткото разбира се  Hug  remybussi много хубави име сте и дали .
Надявам се скоро да се нормализира кърменето и да му се наслаждавате дълго с бебка.
Аз също ще ти помагам с каквото мога  Big Ups

# 20
  • Мнения: 83
Въобще не се цедя, пробвах веднъж и докарах и аз до 2 лъжички за половин час, а и ужасно се изнервих #Cussing out, исках да оставя на таткото за да ходя на сватба.

Не мога и да си помисля да го правя постоянно, е нали не ходя на работа за щастие. Яд ме само понякога, защото ми се ходи на кино или театър, ама с това хранене на поискване, освен ако не я скрия някъде малката до мен няма как да стане. Sad

Само да кажа и аз, че това с изцеждането е пълна глупост, освен че води до свръхпроизводство бебето не стига никога до най-пълноценното мляко, което е най-накрая тъй като то остава в изцеденото. Е, ако го замразявате за по-късно може би, но пак се губи балансът, така че ако имаш възможност да не изцеждаш, недей!

А, съм намерила и цаката ако се препълня и не си прелее от само себе си. Случва се понякога. Дано не ви се стори странно  Embarassed, но таткото е идеална помичка, не че му харесва вкуса, но облегчава мигновенно.

И последно, от честото цедене се обезформят гърдите.

# 21
  • Мнения: 1 107
Наистина в повечето случаи не се налага цедене. За съжаление при мен е задължително Sad Една нощ пропуснах да се изцедя (синчето спи по цяла нощ от началото на втория месец) и на следващия ден кърмата ми беше намаляла драстично. Ако не се доизцеждам през деня пак ми намалява, макар и малко. Може би е така, защото суче само по 5 пъти на ден  newsm78
Пожелавам ти да не си като мен  Praynig
 

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Една нощ пропуснах да се изцедя (синчето спи по цяла нощ от началото на втория месец) и на следващия ден кърмата ми беше намаляла драстично.
А по какво съдиш, че кърмата ти намалява?

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Наистина в повечето случаи не се налага цедене. За съжаление при мен е задължително Sad Една нощ пропуснах да се изцедя (синчето спи по цяла нощ от началото на втория месец) и на следващия ден кърмата ми беше намаляла драстично. Ако не се доизцеждам през деня пак ми намалява, макар и малко. Може би е така, защото суче само по 5 пъти на ден  newsm78
Пожелавам ти да не си като мен  Praynig
 

 И ние сме така, но аз не цедя...и на беба си и стига. Даже имахме период по 4 пъти на денонощие само сучеше и спеше по 12 часа през нощта.Не съм цедила, но всичко си е било ОК. Явно всичко си се наглася според детето. Преди да родя майка ми много се смя за това цедене и ми обясняваше, че няма нужда/а тя ни е кърмила доста със сестра ми/. Сега я разбирам....А иначе и аз ще започвам да цедя, защото след 10 дни тръгвам отново на работа, но това е друга тема Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 418
Аз се цедя, защото Ангел отказваше да се храни от гърда, а реших, че ще го храня с кърма, каквото и да ми струва и колкото дълго издържим. Междувременно се учим да сучем със силиконки и в различни пози. Имаме напредък, но още не може да се нахрани само от гърда и по някое време се уморява и писва. Не ми остава нищо от кърмата, той си изяжда всичко, така че нямам свръхлактация. Ако случайно остане, което се е случвало само два пъти, замразявам за непредвидени случаи. С цеденето нощем ми е малко трудно да се справям, но докато тате го храни със шишето, аз се цедя и им се радвам.

# 25
  • Мнения: 1 107
Една нощ пропуснах да се изцедя (синчето спи по цяла нощ от началото на втория месец) и на следващия ден кърмата ми беше намаляла драстично.
А по какво съдиш, че кърмата ти намалява?

Ами нервничи след 5 минути цокане, плюе и захапва гърдата, мрънка, като го преместя на другата започва лакомо сучене и след няколко минути пак нервничене, местех го от цица на цица докато се наяде най-накрая. И така беше цял ден, но като се изцедих следващата нощ всичко се оправи. Сега ми намалява само ако не съм спала или яла достатъчно.

Общи условия

Активация на акаунт