Майчинството - счетоводно - 22

  • 32 725
  • 688
  •   1
Отговори
# 660
  • На острова
  • Мнения: 1 275
А знаете ли как става регистрацията, така че да получавам SMS за изплатените обезщетения?
От сайта на НОИ не ми става ясно, на посоченият телефон съответно никой не ми отговаря?
На място ли трябва да отида?

# 661
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
А знаете ли как става регистрацията, така че да получавам SMS за изплатените обезщетения?
От сайта на НОИ не ми става ясно, на посоченият телефон съответно никой не ми отговаря?
На място ли трябва да отида?

аз нищо не съм попълвала, просто винаги когато са ми изплащали обезщетение съм получавала такъв СМС.

# 662
  • На острова
  • Мнения: 1 275
А знаете ли как става регистрацията, така че да получавам SMS за изплатените обезщетения?
От сайта на НОИ не ми става ясно, на посоченият телефон съответно никой не ми отговаря?
На място ли трябва да отида?

аз нищо не съм попълвала, просто винаги когато са ми изплащали обезщетение съм получавала такъв СМС.

Аз се регистрирах в крайна сметка - от сайта им се отива на Справки и предпоследния активен линк води към регистрацията.

Но сега направо отивам в НОИ да ми дадат информация, къде са ми парите по трасето (от 01.10) ?

# 663
  • Мнения: 1 208
А знаете ли как става регистрацията, така че да получавам SMS за изплатените обезщетения?
От сайта на НОИ не ми става ясно, на посоченият телефон съответно никой не ми отговаря?
На място ли трябва да отида?


Трябва да отидеш в банката,през която ти минават паричките.От там ти активират тази услуга.Поне аз така направих

Последна редакция: чт, 15 окт 2009, 13:34 от Мама Диди

# 664
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 412
Здравейте, и аз имам важен въпрос:
от януари 2009 работя като ЕТ и се осигурявам
и за майчинство. Проблема е, че термина ми е на 20
януари 2010, което означава, че няма да мога да направя
цяла година като ЕТ и незнам дали ще взимам майчинството
за което съм се осигурявала досега.
Моля мамите в подобно положение или с някакви познания
по въпроса да помагат.

А това ли ти е всичкият осигурителен стаж през живота?

# 665
  • София-Младост
  • Мнения: 23 358
Наскоро разбрах, че ако са изплащани здравни осигуровки по граждански договор, може да се изисква от НОИ със задна дата да вземат предвид и тях при болничните за бременност и раждане и после за майчинските....Иначе по форумите чета, че по граждански договор се плащат само социални за пенсия. Моля ви да погледнете моя граждански договор и да ми кажете дали тази графа за здравно осигуряване се квалифицира като такава. Доколкото разбрах, Личн състав също трябва да е депозирало предварително гражданския договор в НОИ, за да се изчисляват и получават и върху него болничните....
http://picasaweb.google.com/lh/photo/YKn3A8Y3NQaFogNS8hDpvw?auth … p;feat=directlink
Здравните осиуровки нямат никаква връзка с обезщетението за бременост и раждане. Роля играят платени осигуровки за ОЗМ-общо заболяване и майчинство. Затова и ГД не се взима впредвид при изчисленията за обезщетение, там такъв процент осигуровка не се плаща.

А знаете ли как става регистрацията, така че да получавам SMS за изплатените обезщетения?
От сайта на НОИ не ми става ясно, на посоченият телефон съответно никой не ми отговаря?
На място ли трябва да отида?

https://benefitsclients.nssi.bg/
Справки- Въвеждане/промяна на координати за получаване на съобщения

Последна редакция: нд, 18 окт 2009, 21:26 от AnMary

# 666
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 412
Наскоро разбрах, че ако са изплащани здравни осигуровки по граждански договор, може да се изисква от НОИ със задна дата да вземат предвид и тях при болничните за бременност и раждане и после за майчинските....Иначе по форумите чета, че по граждански договор се плащат само социални за пенсия. Моля ви да погледнете моя граждански договор и да ми кажете дали тази графа за здравно осигуряване се квалифицира като такава. Доколкото разбрах, Личн състав също трябва да е депозирало предварително гражданския договор в НОИ, за да се изчисляват и получават и върху него болничните....
http://picasaweb.google.com/lh/photo/YKn3A8Y3NQaFogNS8hDpvw?auth … p;feat=directlink

Здравните осигуровки нямат никаква връзка с обезщетенията от НОИ. Наистина върху хонорарите се дължат и такива вноски, но не се дължи вноска за ОЗМ, която е важна, за да влезе една сума в база за обезщетения.

# 667
  • Мнения: 912
Ала- Бала, Lady Brinne,
Благодаря Ви   bouquet Така си и мислех, че всичко е в процентите ... Sad Значи няма смисъл да се боря...

# 668
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 412
Ала- Бала, Lady Brinne,
Благодаря Ви   bouquet Така си и мислех, че всичко е в процентите ... Sad Значи няма смисъл да се боря...

Значение има вида на правоотношението, по което се изплащат сумите  Peace

# 669
  • Мнения: 912
Тоест на прост език, въпреки че майчинството е различно от болничните преди него, пак не ми се дължат обезщетения по граждански правоотношения...Единственият вариант е с крайната сума да се досамоосигурявам сега, като жертвам текущите пари за някакъв бъдещ момент...

# 670
  • София
  • Мнения: 1 715
Извинете за питането, но не намерих отговор на въпроса.
Значи, планирам втора бременност, но не знам на каква база се изчислява майчинството Embarassed
До преди да забременея първия път, съм осигурявана на 300лв.
В болничен бях месец и половина преди 45-дневния болничен за бременност и раждане.
След изтичане на 2г платено майчинство излязох в 8-месечен неплатен отпуск (стандартен, не за отглеждане на дете до 8г).
Не ми е ясно доходът от кои 12 месеца се взема при формиране на второ майчинство Embarassed

# 671
  • София
  • Мнения: 137
Момичета, ще ви бъда благодарна ако ми отговорите на въпросите.

Искам да се връщам на работа, а свекърва ми да гледа бебка. Свекърва ми е безработна и търсим варианти да я назначат на работа, за да мога да й прехвърля майчинството. На едно място й отказали, защото не им се занимавало с документацията по прехвърлянето на майчинството. В тази връзка искам да попитам, много ли документи трябва да се попълват и да се носят от работодателя на бабата в НОИ? И второ, чух че е задействана процедура по гласуване да се премахне възможността да се прехвърля майчинството на друг освен на бащата. Има ли такова нещо и ако да, откога се очаква да влезе в сила?

# 672
  • София-Младост
  • Мнения: 23 358
Извинете за питането, но не намерих отговор на въпроса.
Значи, планирам втора бременност, но не знам на каква база се изчислява майчинството Embarassed
До преди да забременея първия път, съм осигурявана на 300лв.
В болничен бях месец и половина преди 45-дневния болничен за бременност и раждане.
След изтичане на 2г платено майчинство излязох в 8-месечен неплатен отпуск (стандартен, не за отглеждане на дете до 8г).
Не ми е ясно доходът от кои 12 месеца се взема при формиране на второ майчинство Embarassed
Базата включва 12 последователни месеца, преди месеца на издаване на болничният лист.

# 673
  • Мнения: 912
И още нещо се чудя - защо ми се е намалило среднодневното обезщетение, върху което сега ми изчисляват болничните? (може би защото съм вземала преди болнични за гледане на дете?  newsm78) http://picasaweb.google.bg/marina.bilcheva/DDKNZI#5392786646906270770

# 674
  • София-Младост
  • Мнения: 23 358
Момичета, ще ви бъда благодарна ако ми отговорите на въпросите.

Искам да се връщам на работа, а свекърва ми да гледа бебка. Свекърва ми е безработна и търсим варианти да я назначат на работа, за да мога да й прехвърля майчинството. На едно място й отказали, защото не им се занимавало с документацията по прехвърлянето на майчинството. В тази връзка искам да попитам, много ли документи трябва да се попълват и да се носят от работодателя на бабата в НОИ? И второ, чух че е задействана процедура по гласуване да се премахне възможността да се прехвърля майчинството на друг освен на бащата. Има ли такова нещо и ако да, откога се очаква да влезе в сила?


Не са кой знае колко много документите, но не и само една декларация.
За второто аз лично не съм чувала.

И още нещо се чудя - защо ми се е намалило среднодневното обезщетение, върху което сега ми изчисляват болничните? (може би защото съм вземала преди болнични за гледане на дете?  newsm78) http://picasaweb.google.bg/marina.bilcheva/DDKNZI#5392786646906270770
За всеки нов болничен се прави ново изчисление, ако имаш промени във възнаграждението във базовите месеци имаш  и разлика в обезщетението.

Последна редакция: нд, 18 окт 2009, 21:27 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт