Сапунени ядки

  • 26 806
  • 126
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 329
Познай кой, тези пелени нямат нищо общо с тензухените навремето. Изпират се одма. (виж темата в На пазар и ще разбереш за какво говоря).
Аз също като Янтра ползвам "съветите на баба" за  чистене на петна. Не за това тук е темата.  Wink

# 46
  • Мнения: 2 123
Янтра, аз купувам сапунени ядки от тук www.matatama.com Има и всякаква био козметика други еко неща  Simple Smile

# 47
  • Мнения: 803
irinii, здрасти Simple Smile
Тези думи за "... елементарна толерантност в общуването. Дали е заложено в народопсихологията ни да вярваме предимно на това как нещо не става, не работи, не е истина, не чисти..." към мен ли бяха отправени?
Чудя се, защото май само аз споделих, че не чистят/не перат/.

# 48
  • Мнения: 2 123
Нищо лично, дедо. Мир!  Peace

/афектирах се от факта, че влязох да видя и други мнения за този продукт, а то пак на пазар се обърнало и още в първите постинги се нагледах на философстване от хора, които даже не са ги ползвали - или поне с такова впечатление останах./

# 49
  • Мнения: 5 209
Не, Дедо, тези думи май не бяха отправени към теб, а към мен, така като чета последния постинг.
irinii се афектира на съвсем разумния ми скептицизъм - просто не вярвам на всяка реклама или писание, пък ако е в Интернет - съвсем. А пък ако ти обещават нещо, което е върха в изпирането, че на всичкото отгор е супер-еко и е на една доста интересна цена от 28 лева за килограм, тогава съмнението трябва да стане много силно. Добре, ако греша, извинете!
irinii, мисля че можа да прочетеш доста положителни мнения за ядките и едно отрицателно, както и много информация и полезни неща. Не виждам с какво темата се е обърнала "на пазар".

# 50
  • Мнения: 803
Добре, добре - Мир да има Hug
Аз все пак ще кажа, разрешете!
Ако някой сподели мнение, че има впечатления от един продукт и като го сравни с друг, го смята за по-лош в основното му предназначение - не мисля, че е нетолерантен
.
irinii,  аз имам непрофесионални интереси в десетина сфери на живота. Две от тях са препаратите и екологията. Та се почувствах задължен да споделя мнението си за сапунените ядки. Аргументирано ги сравних с друго, като посочих имена, и то след като ме попита момичето. На пазар темата се обърна по-късно, като се започна препоръчването на сайтове и фирми. Колкото до новостите, едва ли има толкова луд старец, като мен - пробвам всичко ново в сферите, които ме вълнуват. И от там имам впечатления както от ядките и препаратите на австрийците, така и фактът, че стандартните препарати стават все по-екологични.
А guess who е права, че това с ядките си е индустрия и бизнес, както повечето неща и екологията е само въдичката.
Написах тези изречения с мисълта за зачитане на всяко мнение и коректност в оценките.  bouquet

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 23 851
Моите ядки за голям мой срам и съвършенно НЕ екологично поведение дойдоха от ибея, поръчвах си няколко нещица и бамнах и едни ядки. За следващите ще мисля от къде.

# 52
  • Мнения: 2 123
.
irinii,  аз имам непрофесионални интереси в десетина сфери на живота. Две от тях са препаратите и екологията.
=====
Написах тези изречения с мисълта за зачитане на всяко мнение и коректност в оценките.  bouquet
  202uu


# 53
  • София
  • Мнения: 372
и аз си купих ядки от www.matatama.com първата ми пералня е с пелени и сега ги чакам да излязат от сушилнята  Laughing
също така много ми се иска да не почистваме с тези препарати за общо почистване ... нещо напоследък и миризмата не мога да им понасям - лимон, бор ... та ще взема и от течния с ядки да пробваме. мен ме радва, че дрехите ми няма да са ароматизирани  Peace отдавна не ползвам омекотител-омирисител  Naughty

# 54
  • Мнения: 232
Аз ги меля в кухненския робот, защото ме мързи Simple Smile Едро смлени слагам в торбичка от носна кърпа .........

Янтра, всъщност не е необходимо да ги мелиш. Достатъчно е просто да са разполовени- идеята е че са като разполовани по-лесно излизат сапонините( но дори и някоя да е цяла- не е проблем).  Peace

# 55
  • Мнения: 1 314
Аз ги меля в кухненския робот, защото ме мързи Simple Smile Едро смлени слагам в торбичка от носна кърпа .........

Янтра, всъщност не е необходимо да ги мелиш. Достатъчно е просто да са разполовени- идеята е че са като разполовани по-лесно излизат сапонините( но дори и някоя да е цяла- не е проблем).  Peace

Странно, това противоречи на всяка логика.  newsm78

# 56
  • Мнения: 2 123
Аз ги меля в кухненския робот, защото ме мързи Simple Smile Едро смлени слагам в торбичка от носна кърпа .........

Янтра, всъщност не е необходимо да ги мелиш. Достатъчно е просто да са разполовени- идеята е че са като разполовани по-лесно излизат сапонините( но дори и някоя да е цяла- не е проблем).  Peace

Странно, това противоречи на всяка логика.  newsm78
Защо? Сапунините са от вътрешната страна на ядката и е достатъчно да е отворена. Аз разполовявам 4-5 ядки и ги слагам в специални памучни торбички бум в барабана.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 23 851
Аз пък мислех, че сапонините са в черупката и като ги смеля ще се отделят по-лесно. Нали пише да се начупят. Пък аз от мързел ги смлях. Имам още доста смлени, ще се кара бая време така.

# 58
  • София
  • Мнения: 111
Момичета имам един глупав въпрос - може ли да се мият ръце с тези ядки? Разпенват ли се достатъчно? Embarassed

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 23 851
Момичета имам един глупав въпрос - може ли да се мият ръце с тези ядки? Разпенват ли се достатъчно? Embarassed
Може би със течността, обаче със самите ядки няма как.

Общи условия

Активация на акаунт