Измерване на сърдечни тонове или УЗД?

  • 15 176
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 051
Здравейте, идвам си от Майчин дом, в края на 7-ми месец съм и още се колебая за лекар, който да ме изражда. Алтернативите са ми Шейново и МД, но второто ми се струва доста по-архаично - и като обстановка, и като оборудване (сравнявам ВИП -залите за раждане в 2-те и разликата е огромна). А днес ми правиха за първи път в МД запис на тонове на бебо като ми казаха, че се прави, за да се установи как е бебо, как се чувства в корема. И че това било вместо УЗД, изследвало се повече време на бебето, прекарано в корема. Това го правят в МД редовно, а аз за първи път се сблъсках днес и се чудя на кое от двете изследвания може да се разчита повече по отношение на състоянието на бебо и кое е по-добре за него?

# 1
  • Мнения: 46 543
Тоновете се мерят накрая на бременността, не виждам как биха заменили УЗД newsm78

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Аз не пренебрегвах и двете  последните дни.С едното се следеше бебето, с другото плацента, води и .................

# 3
  • Мнения: 3 621
Аз не пренебрегвах и двете  последните дни.С едното се следеше бебето, с другото плацента, води и .................
Peace И според мене и двете изследвания са важни. Едното дава информация за едно, другото за съвсем друго.
Колкото по въпроса къде да родиш, моя съвет е да не гледаш къде е по-добра обстановката, а къде са по-добрите специалисти и на кой лекар ти ще се довериш.
Пожелавам ти спокойствие до края и леко раждане

# 4
  • Мнения: 647
Тоновете могат да се слушат и на ехограф и на доплер, когато на ехографа доловят нещо нередно, задължително пращат на доплер. При мен първата бременност стана така - на 4-я ден от 9-я месец ми засякоха забавяне на пулса на бебето на ехограф и ме пратиха в болницата на доплер, правиха ми записи на тоновете на бебето и бяха лоши, още на следващия ден ми направиха секциото. Оказа се увита и стегната около врата пъпна връв, добре че засякоха навреме нещата и всичко мина успешно.

# 5
  • Мнения: 170
Запис на тоновете чак към края на бременността.Всеки месец са ги слушали.Смятам че е нормално.Всяко изследване щом се прави значи е необходимо.И на мен са ми казвали когато са слушали тоновете на бебето че вече му е тясно............и всякакви такива.Не мисли кое за какво е а се остави в ръцете на докторите те си знаят работата.

# 6
  • Мнения: 116
Запис на тоновете ми правиха когато ме приеха да раждам

# 7
  • Мнения: 9 814
Двете неща са различни и по принцип вървят, ако мога да се изразя в комплект.

# 8
  • София
  • Мнения: 8 283
И в Шейново правят запис на тоновете.

# 9
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Едното изследване не компенсира другото.И двете са необходими, като вероятно в края на бременността редовно ще ти мерят тоновете, УЗД-то ще е по преценка, ако се стиска доктора.

# 10
  • Мнения: 9 450
Запис на тоновете започнаха да ми правят от началото на 7-ми месец Peace

# 11
  • Мнения: 2 111
Запис на тонове започнаха да ми правят всяка седмица след като влезнах в 9 месец.
УЗД-колкото пъти е необходимо-8 и 9 месец през 2-3 седмици-имах проблемна бременност,контракции и намалели околоплодни води.

# 12
  • Мнения: 2 013
Запис на тонове започнаха да ми правят всяка седмица след като влезнах в 9 месец.

И на мен така,а след термин всеки ден.УЗД 2 пъти към края на 9м.

# 13
  • Мнения: 61
Когато ходех на записите и аз попитах същото нещо акушерката,която ги правеше.Обясни ми,че записа проследява не само тоновете,но също така засича дали имаш контракции.Може да засече и ако бебето страда или има някакъв друг проблем.Аз ходех на запис в Шейново,нищоче ходех на друго място на консултация.Там и раждах и двата пъти.
Всъщност на края пращат повече на записи и ако има нещо те гледат.Но пък водите и плацентата се виждат на УЗД.Така че можеш да ги редуваш,една седмица на запис,другата на видео.Аз поне така правех.
Пък и моят лекар ме отпрати рано-рано.Още като влязох в деветия месец и ми каза "Ми ние с тебе нямаме повече работа.Всъщност ако не си родила след 2 седмици може пак да дойдеш да те видя".
Нещо много дълго стана.Успех и леко раждане.

# 14
  • Мнения: 136
Запис на тоновете започва да се прави редовно, когато влезеш в 9-я месец - ходи се по 2 пъти седмично.

Аз раждах в МД. Какво да ти кажа - мизерно си е, но лекарят ми работи там и на този човек шапка му свалям, че благодарение на него успях да родя съвсем нормално 4,450 гр. бебе. Ако се насочиш натам, можеш да ми пишеш на лични и да ти дам координатите му.

А за Шейново - като обстановка е по-добро, но и за там чувам противоречиви мнения.

Лошото е, че и на двете места, като родиш, никой не ти обръща внимание и не ти обяснява какво да правиш с бебето  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт