Общ ли е семейният ви бюджет или всеки сам си харчи парите?

  • 14 577
  • 229
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 483
Абсолютно всичко плащаме с парите на мъжът ми, сметки, къща, негови, мои и за децата разходи, ваканции и храна, дрехи...всичко. Имам карти и харча на воля, без да му се обяснявам.
Но аз съм рядко разумна в харченето. Моите не давам да се докосват де Mr. Green
Това е много сериозна част от спестяванията ни. Там бръкнахме за да си купим къща и да я обзаведем.
Свършиха де Crazy сега събирам наново. Той няма достъп до моите пари, просто защото няма нужда. Ако се наложи веднага ще му извадя карта.
Всеки от нас може да влезе в сметките на другият.
Когато бяхме малки в началото на бракът ни, имахме обща купчинка bowuu
Която ни обраха докато раждах hahaha

# 211
  • Мнения: 9 472
Цитат
Сметките ни са отделни, но разходите - общи.
Peace Peace Peace

# 212
  • София
  • Мнения: 165
Моите са си мои, неговите общи. Това по-общо казано. Иначе и аз купувам разни неща за вкъщи и почти изцяло аз плащам нещата за детето.  Когато привърша винансиите , помага той. Никога не делим нещата на мои и твои. При обзавеждането когато аз съм имала възможност, съм плащала аз.

# 213
  • Мнения: 6 643
Моите са си мои, неговите общи. Това по-общо казано. Иначе и аз купувам разни неща за вкъщи и почти изцяло аз плащам нещата за детето.  Когато привърша винансиите , помага той. Никога не делим нещата на мои и твои. При обзавеждането когато аз съм имала възможност, съм плащала аз.
Първото изречение го махни .Твоите щаха да са си само твои ако ги харчеше изцяло и единствено за себе си .

# 214
  • Мнения: 60
Ами нямаме общ бюджет EmbarassedАз винаги съм обичала и съм намирала начин да имам достатъчно пари и да не разчитат на никой............Естествено за детето и къщните разходи си ги поделяме ама не тока 100лв. айде по 50лв. от двамата, ами по друг начин! Аз платя тока, той плати няколко други сметки! Аз тази седмица пазарувам за ядене и за детето, другата той пазарува! Абе, с една дума дори сега с майчинство от 300лв. аз съм човека с парите (изкарвам си допълнително)!!!!!!

# 215
  • Мнения: 6 643
inesita не делите 50/50 разходите нали?

# 216
  • Мнения: 276
Общ е,разбира се!Моите пари ги превеждат по банков път,а неговите-на ръка.Всяка седмица си оставя заплатата вкъщи.Ако изкара нещо допълнително-също.Едната дебитна карта е в мен,а другата -в него.Но аз съм си активирала услугата смс-известяване.Тъй че и 10 лв да изтегли веднага научавам Twisted Evil.Обсъждаме заедно всички покупки и разходи като цяло.Няма лабаво! Joy

# 217
  • Мнения: 25
И при нас  бюджет е общ

# 218
  • Мнения: 1 192
Само аз харча (не че има кой знае какво за харчене  Laughing ). Той държи само на цигарите и кафето.  Whistling

# 219
  • Sofia
  • Мнения: 38
Е много ми е интересно как така го правите този бюджет общ, като на нас заплатите ни ги превеждат по карти. какво трябва да правя за да  е общ? да изтеглим всичко щом го преведат и да стоят на куп в къщи парите, това ли значи общ бюджет??? ама наистина не разбирам?!?!?
А дефакто- всички сметки- ток, кабел , нет, вода ги плаща мъжо, а и храна до
като не свърщат тотално, после евентуално и аз се включвам май повече харча за детето аз, та така е при -нас,  не се оплаквам от това положение  Laughing

# 220
  • Мнения: 1 192
Е много ми е интересно как така го правите този бюджет общ
Ами не всички си получават заплатата чрез дебитни карти  Peace

# 221
  • Мнения: 572
Ами значи ви е общ. Какво има за чудене. И ние сме с карти. Тегли се от едната, плащат се сметки, пазарува се и каквото остане се слага в къщи и всеки си взема за джобни. Като свършат се тегли от другата карта.

# 222
  • Мнения: 206
Изцяло общи, особенно неговите... Laughing

# 223
  • Мнения: 6 874
Е много ми е интересно как така го правите този бюджет общ, като на нас заплатите ни ги превеждат по карти. какво трябва да правя за да  е общ? .........

да имаш и ти карта от сметката на мъжО ти  Laughing
той от твоята може и да няма ............

# 224
  • Балчик
  • Мнения: 760
Общ разбира се , Heart Eyes плащаме си сметките заедно , като седнем в заведение , обикновено аз плащам но не защото парите са само мои , а защото той не носи в себе си пари , просто не обича , ползвам му дебитната карта , само до кредитните карти нямам достъп след като преди година една от кредитните карти почти я пресуших по грешка , и като взеха да идват от банката разни разпечатки че дължи суми / картата е негова / се разбра каква съм я свършила . 

Общи условия

Активация на акаунт