Деца с диабет - тема 6

  • 65 674
  • 746
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 31
Благодаря много Краси,

Четох доста за Никотинамида, но в България май все още го няма. Ще го поръчаме в Германия. Дано и при нас да помогне.

# 676
  • Мнения: 17
Мария 71 ние нямахме късмет да влезем в ремисия ,тъй че не мога да кажа дали е ефикасно ,но ми казаха за семе от коприва по една чаена лъжица в кисело мляко добре разбито да се пие сутрин на гладно 40 дни .Запазвал панкреаса до нивото до което се е увредил

# 677
  • Мнения: 42
Знам, че съм извън темата, но вижте това: http://www.generex.com/ - Орален инсулин. Не е този, който е имало преди няколко години. Става въпрос за съвсем нов продукт. Ако отворите страницата ще видите следния текст:
".... The Company's flagship product, oral insulin (Generex Oral-lyn™), which is available for sale in Ecuador for the treatment of patients with Type-1 and Type-2 diabetes and which was approved for sale in India in October 2007, is in various stages of clinical development around the world. The Company announced that the global Phase III clinical trial of Generex Oral-lyn™ has commenced in the USA, Canada, Russia, The Ukraine, Romania, Bulgaria and Poland."

Превод ( не много добър ):

".... Най-добрия продукт на компанията, оралния инсулин ( Generex Oral-Lyn ), който е достъпен за продажба в Еквадор, за приложение при пациенти с диабет Тип 1 и Тип 2 и който е одобрен за продажба в Индия от октомври 2007, е в различни стадии на клинични тестове по целия свят. Компанията анонсира , че глобални клинични тестове във Фаза III са започнали в САЩ, Канада, Русия, Украйна, Румъния, България и Полша"

Някой има ли идея къде в България се провеждат тези изследвания ?

# 678
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Освен да попитате лекуващия ендокринолог.

# 679
  • Мнения: 6
В новините по Дарик радио съобщиха че е открито лекарство за диабет тип2,което се взема през устата и влияя само когато кръвната захар е висока и нE води до хипогликемия. Вече е пуснато и на българския пазар. Да се надяваме че скоро и за нашите деца и внуци скоро да има нещо подобно. Успех и добри стойности на всички дечица.Надеждата умира последна.

# 680
  • София
  • Мнения: 106
Новината мина и по канал 1 в събота. Дано по-скоро има и за диабет1. Някакъв доцент говореше и за частична регенерация на бета клетките при взимане на това лекарство. Намерих го:  http://bnt.bg/bg/news/view/23662

# 681
  • Мнения: 42
Дано ! Само че регенерацията при диабет 1 е безсмислена без спиране на автоимунния процес. Първото лекарство, което е целеви имуномодулатор е ( шведско мисля ) Diamyd и ще получи разрешение за пазара най-рано през 2012...в момвнта е в мащабни втори фаза III тестове в САЩ и Европа.

# 682
  • Мнения: 53
Аз благодаря на таткоимама, че вкараха нотки на оптимизъм и надежда във форума ни. Всички които сме тук имаме достатъчно грижи и съм сигурна, че се стараем да изглеждаме весели и щастливи в очите на децата си, каквото и да ни ковства това. Нормално е при ежедневието, което имаме тук да се излеем и наистина разбирам всеки един от вас. Ще ми е много приятно с наближаването на пролетта да сме по-спокойни, по-уверени и вярващи, че за дечицата ни ще има шанс  Grinning .
При нас нещата не са много розови, защото Дени е хремав и вече доста вдигнахме едениците, а днес на обяд се върна от училище с КЗ 19,7. Ще се нормализират нещата, но ми се иска по-бързо да минава тази хрема,  защото излезе много продължителна.
На всички желая хубави захари и повече поводи за усмивки  Hug

# 683
  • Мнения: 53
Искам да ви попитам горе долу по колко еденици дневна доза инсулин поставяте на децата си според теглото им. При нас едениците за последната седмица чувствително се увеличиха дали от хремата или от моето започване на работа незная. Дени е 30 кг. , 134 см. а едениците които се налага да слагам последните дни са в 07:00 - 12 Е Микстард 30 в 13:00 - 5 Е Актрапид в 19:00 - 12 Е Микстард 30.
Много ни се наруши схемата бяхме на 8,4,8 и всичко беше ОК  newsm78

# 684
  • Мнения: 685
Деси, според мен е от настинката, дано се оправи и си върнете старите Е.Аз нали мрънкам, че преди Коледа, като ми се разболя Весито и двойно вдигнахме дозата, а я бяхме свалили, т.е. върнахме първоначалното положение от минаването от Микстард 30 на 2 х Актрапид и до сега сме си така. Аз си правя "опити" с разлика от 1 Е, ако видя, че при мерене КЗ е по-висока, за сега слага сутрин и обяд по 6 Е Актрапид, та понякога 7 и вечер Микстард 30 - 11 или 12, пак по моя преценка  Blush Но пък и моята си е баяяя голумичка 168 см и 65 кг.

Да споделя пък и една моя "тревога" от последните дни и хич не ми се ще да е така, както си мисля, а именно минаване на 3 х Актрапид, но да дадете съвет.
Преди вечеря слагаме Микстард 30 - 11 или 12 Е, да ама КЗ 2 часа след вечерята последните дни все е висока, без значение дали хапва нормално или пък си позволи нещо в повече, 10-11 КЗ има  ooooh! Докато другите измервания на мах са до 7.
Все изпускам тази седмица момента да звънна на докторката, но следващата ще го правя и без това да отидем на полагащ ни се преглед...обаче си мисля как ще смени режима и ще се боде детето с 1 път повече, а хич не искам(е).  Cry

# 685
  • Мнения: 120
Tatkoimama, smileme.  Искрено съжалявам, станало е недоразумение. Вече редактирах необмисления си пост. Поднасям извиненията си и на всички, които четат тази тема. На всички, които търсят полезна информация от темата. Форумът често е обект на нечисти интереси. Дори на опасни и безумни идеи и предложения. Родителите на деца с новооткрит диабет много трудно биха пресяли ненужната и даже подвеждаща информация за скорошна промяна в терапията.  Информацията, с която ни атакувахте и обвинението, че не излъчваме достатъчен оптимизъм съвпаднаха по време с публикациите на smileme. Специално искам да се обърна към smileme. Д-р Калева много се гордее с Вас и с Вашите постижения. Постоянно Ви дава за пример на моя син. Още веднъж се извинявам за прибързания си извод. От позицията на бъдещ детски ендокринолог и най-вече от практическия си опит на дете с диабет можете да бъдете много полезна със знанията и опита си в ежедневната борба с диабета. Затова отговорността, с която сте натоварена е двойна. Споделете личния си опит за трудната компенсация по време на следването, за справянето с хипогликемиите.
  Tatkoimama, благодаря Ви, че помогнахте да изясним недоразумението. Вие сте интелигентен човек и притежавате способност да анализирате. Насочете способността си във правилната посока. Извинявайте, но за момента е по-важно да насочите всичките си ресурси само в посока овладяване на практически знания. За да сте полезен на детето и на съпругата си. Защото най-важното е да запазите здравето на детето си, а това за момента може да стане единствено с постигането на добър метаболитен контрол. Аз също вярвам, че един ден ще има алтернатива на инсулиновата терапия. Но докато стане това трябва да предпазя детето си от усложнения.
  Tatkoimama, след бурната първоначалната манифестация на диабета следва по-спокойния етап на ремисията. Затова не пилейте това ценно време, а го използвайте за натрупване на знания и чисто практически умения. Продължителността на този етап зависи в голяма степен точно от вашите усилия. Подкрепяйте дъщеричката си, защото й предстои още един труден момент-връщане към редовни учебни занимания. Бъдете внимателни как представяте ситуацията на децата си. Децата нямат точна представа за времето, за тях бъдещето е неясно понятие. „След няколко години” за децата не означава нищо. Може да бъде прието като празно обещание или още по-лошо – като лъжа.
  Писахте, че само Вие излъчвате оптимизъм. Аз също имам вяра и никога не губя надежда. Опитвам се преди всичко да съм реалистка. Често си казвам една тибетска молитва:” Боже, дай ми търпение да понеса това, което не мога да променя. Дай ми смелост  да променя нещата, които мога да изменя. Дай ми мъдрост, за да мога да различа едното от другото.”
 

# 686
  • Мнения: 42
Здравей Нина,

Всичко е наред !

Последна редакция: нд, 07 мар 2010, 10:12 от tatkoimama

# 687
  • Мнения: 30
Продавам лентички Contour на Bayer годни до 08.2011г. или заменям за Contour TS.

# 688
  • Мнения: 15
Здравейте мамчета Stuck Out TongueSmile Понеже имаме малки проблеми в сайта n-a-d-d.piczo.com и не можеме да публикуваме нищо в момента там,Ви пращам едно посление от г-жа Елисавета Котова Simple Smile


ЧЕСТИТ  ОСМИ  МАРТ!

МИЛИ МАЙКИ, ЖЕЛАЯ ВИ ОТ СЪРЦЕ
МНОГО ЗДРАВЕ, СИЛА, ЛЮБОВ И ДА
БЪДЕТЕ МНОГО , МНОГО ОБИЧАНИ!
Елисавета Котова

# 689
  • Мнения: 15
Ще ви публикувам и още важна информация Simple Smile


НАЦИОНАЛНА  АСОЦИАЦИЯ НА ДЕЦАТА С ДИАБЕТ 
Гр.Пловдив бул.”Освобождение”3 ет.2 офис 205 e-mail:nadd.2006@abv.bg
www.n-a-d-d.piczo.com ; 0889\182 697

                                                                                     
Вече пета поредна година Национална Асоциация на Децата с Диабет, провежда своята обиколка в страната за срещи с тези деца и техните семейства, защитава техните интереси, опитва се да решава проблемите им. С цел да повишим грижите за тях в училищата и детските градини, тази година бихме искали да организираме обучение на медицински сестри и лекари от тези структури. Проекта  „Децата с диабет не са различни”е под патронажа на Министерството на Здравеопазването и с финансовата подкрепа на фармацевтичните компании Ели Лили, Санофи Авентис, Ново Нордиск, а така също и фирма Abbot тест- ленти и глюкомери. Всеки присъствал и обучавал се ще получи сертификат и точки, които удостоверяват повишаване на професионалната му квалификация.. Ще стартираме този проект в началото на месец април в 17 от градовете на България. Обучението ще се води от високо квалифицирани детски ендокринолози и медицински сестри, които работят в университетските ендокринологични отделения. Темите, които ще се засегнат по време на курса са:
•   Измерване на кръвна захар
•   Поставяне на инсулин
•   Как да се справим с „ хипоглекемия”
•   Как да се справим с  „хиперглекемия”
•   Как и кога се поставя  „Глюкагон”
•   Работа с инсулинови помпи и инсулинови писалки- практически умения



                                                                                     ЕЛИСАВЕТА  КОТОВА
ПРЕДСЕДАТЕЛ/ НАДД  /     





ГРАДОВЕТЕ,  КОИТО ЩЕ БЪДАТ ПОСЕТЕНИ


      1.  ПЛОВДИВ                             - 06.04.2010
      2.  ВИДИН           - 09.04.2010
3.  ВРАЦА            - 12.04.2010
4.  ПЛЕВЕН                                - 14.04.2010
5.  РУСЕ                                      - 19.04.2010
6.  ВАРНА                                   - 20.04.2010
7.  СЛИВЕН                                - 22.04.2010
8.  СТАРА ЗАГОРА                   - 23.04.2010
9.   ВЕЛИКО ТЪРНОВО          - 26.04.2010
10. ШУМЕН          - 28.04.2010
11. БУРГАС                                - 30.04.2010
12. ДОБРИЧ                               - 03.05.2010   
13.   СМОЛЯН            - 07.05.2010
14.   КЪРДЖАЛИ       - 11.05.2010
15.   ХАСКОВО          - 13.05.2010
16.   САНДАНСКИ       - 18.05.2010
17.   БЛАГОЕВГРАД      - 20.05.2010
18.   ПЕРНИК          - 25.05.2010
19.   СОФИЯ                                - 27.05.2010

Общи условия

Активация на акаунт