Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди! - 4

  • 107 946
  • 765
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 167
vessib, съгласна съм с теб. Всичката химия, която ни прилагат, допълнително ни уврежда в друга насока. После пак трябва и за тях да се лекуваме. А може и да е по-просто, но най-вече по-пълноценно лечението ни, ако са повече по-широко запознати лекарите. Добре, че поне имаме възможност да се информираме от форуми като този тук.
Но защо все сами трябва да търсим по-доброто лечение? Ето, изобщо не е сложно с тези инжекции например.

Моят невролог (при който ходя за болничните), всеки път ме разпитва каква кова терапия правя и резултатите от нея. Надявам се поне да има предвид това и да съветва другите пациенти накъде да се ориентират.

Последна редакция: пн, 12 окт 2009, 13:04 от jocco

# 361
  • Мнения: 661
Привет на всички и от мен след дългото отсъствие  Hug

ЗАпочвам с доклада за Павел Баня . Не съм от капризните , но някои неща не могат да се отминат с лека ръка . Първо за най - важното за нас - процедурите . Когато си вземате карта за там , гледайте да не започва от събота или неделя , защото ще ви бъде съкратена някоя и друга процедура . Изобщо през уикенда не се изпълняват всички процедури . Те , провеждащите ги , почивали ! Особено пък ако хванете и празници , както аз попаднах в почивните 21-ви и 22-ри септември , ми бяха отнети физиотерапията и тангентора . Късат от процедурите на всички лекуващи се по начин , по който те решат . Не съм доволна и от начина , по който се изпълняваха и самите процедури . Аз имах назначена лечебна гимнастика , тангентор , подводна гимнастика , физиотерапия и свободно ползване на басейн . На лечебната гимнастика ми се падна една джасната инструкторка , която изобщо не съблюдаваше за правилното дишане по време на упражненията . На физиотерапията получихме ( аз и моите приятелки )  леки изгаряния - зачерваване със сърбеж , но според самите рехабилитатори това било нормално . Според мен апаратурата е стара и токът не е постоянен , а променлив - при изписукването на апарата на 30-тата секунда , токът изведнъж се усилваше и получавах силни бодежи . Правена ми е досега 3 пъти физиотерапия и такова чудо не ми се беше случвало . Имах късмет на тангентора да ми се падне старателна дама , която съвестно си изпълняваше задълженията . Когато почиваше в събота и неделя ми се паднаха една млада жена с дълъг червен маникюр и едно младо момче , които ме претупаха без никакви угризения  Mr. Green ПОдводната гимнастика беше ОК ! Свободното ползване на басейн в почивни и празнични дни е истинско изпитание за тези , които като мен плуват - пълно с народ , блъсканица , току някой те ритне под вода   или пък аз изритам някого Joy Един мъж пък вика на друг " Тая какво се е разперчила , плува ли плува ! Да не ми е жена ! " Хаахахха
Лекарите , които провеждаха прегледите , претупваха работата - поне така ми се оплакаха много хора , а на изпроводяк никой не те пита как се чувстваш - всички ни изписаха с подобрение .

Сега за храната - никак не беше качествена . Един ден имаше яхния с кюфтета , които имаха толкова черен пипер , че изобщо не можах да ги ям . Закуската - бедна - тънки до прозрачност резенчета шунка , не прясно мляко , ами сухо , разбито , пакетчета масло , мед , сирене като тебешир . Вечерята : винаги една и съща гарнитура - микс ориз с грах и царевица , пържени картофи ( изстинали и гадни ) , и печена пиперка ( цената и беше около 2,40 лв ! на ценоразписа на таблото , защото трябваше някак да оправдаят 12-те лева , отпуснати ни за вечерята ) , или домати и краставици . Но миксът неизменно присъстваше ! ПЕчена пилешка пържола ? НИщо подобно - сварено месо от гърба на пилето с толкова дебела кожа ,че дори котките , които хранех около ресторанта едвам я дъвчеха . Сосът върху пържолата  приличаше на плюнка . Пилешките супи пак бяха с кожа ( аз я обичам , ама тия , дето не я обичат ? ) . Лещена чорба ? Търсиш зърната леща да си сипеш в мътната чорба  Joy И други подобни изпълнения . Мъжете си дояждаха навън , защото количеството на храната беше смешно малко . С моята съквартирантка си правехме втора вечеря около 22 ч.

Условията : моля ви , не отивайте в блок " В " . Стари мебели , мухлясала баня , водата започваше да тече първо от батерията отдолу и след това излизаше по нормален път . Казанчето течеше непрекъснато и на моменти ни дразнеше . Хавлиите , които даваха бяха изпрани съмнително ( добре ,че ние си носехме наши , и след като изпрах павелбанската , тя стана по -чиста , отколкото беше ) . ПОнякога нямаше и топла вода ( 1 -2 пъти , ядва се ) . Тапетите изпокъсани с кръпки , матраците леко продънени ( имах късмет моя да е добър , но съквартирантката ми ставаше всяка сутрин с болки , въпреки ,че беше уплътнила матрака с едно родопско одеало ) . Чистачките минаваха 2 пъти на ден , но на осмия ден ходих да се разправям на рецепцията , защото не ни бяха сменили бельото , а ние щяхме да се приберем от басейн и да полегнем за почивка . Кабелна с 11 програми .
Дзупо , бях на 7-ми етаж , стая 711 Simple Smile Данданията от ресторанта се чуваше , както ти беше казал , но от процедурите бяхме толкова изтощени ,че заспивахме бързо , въпреки шума . То не пя Екстра Нина , Руси Русев и т.н . Не съм ходила , защото не съм почитателка на фолка . Намерихме си тихо място в бар " Панорама " , блок " А " , където условията са невероятни , но няколко етажа са на една важна дама  , та затова там условията са подчертано човешки 35:
ЗАпознах се с две дами , които са минали през две операции на дискова херния . Едната беше с патерица , а другата след няколко години упорито лечение , особено в стария санаториум са я вдигнали на крака ( по време на операцията й е бил засегнат нерв и остава на легло дълго време ) . Съветът им беше да не се оперираме , докато не сме тръгнали да се напикаваме или да легнем неподвижни на легло .

Сега за приятната част на моя престой : моята съквартирантка беше много печена и си прекарахме страхотно , въпреки че не се познавахме преди това . Запознах се с две дами , по - големи от мен , но много сериозни и точни , та си сформирахме компания и се движехме навсякъде . Не приемахме насериозно предложенията на разни мъже за купони в стаите или в ресторанта .  А те не липсваха . Качваш се в асансьора , заприказва те някой мъж и хоп - предложение за купон . Във фоайето - също . Вярна е приказката ,че в Павел Баня се провежда "секс туризъм на средната възраст "  Joy Joy  Имало е моменти , когато сме се заливали от смях по един или друг повод , свързан с покана . Ама на някои мъже направо им светеха очите хаха  . В басейна ставаха страхотни свалки и изпълнения - само да се облегнеш и да наблюдаваш както става  Joy Но кой за каквото е отишъл . Надявам се повечето да са били доволни от престоя си , независимо по какъв повод са били там .
Лично аз имах положителен ефект от приложеното лечение и правя упражненията си през ден .
Край с доклада ми за Павел Баня . Надявам се да ви бъде полезна информацията , която споделих с вас . Ще гледам да се включвам по -често и тишо дами прати координати за ФБ-ка .

# 362
  • Мнения: 615


Моля ви, карате ме да се изчервявам  Blush, точно за това сме тук, да си помагаме  Hug

Край с доклада ми за Павел Баня . Надявам се да ви бъде полезна информацията , която споделих с вас . Ще гледам да се включвам по -често и тишо дами прати координати за ФБ-ка .

Много добре казано, точно това е истината за ПБ. #2gunfire
Ще с е разберем и за ФБ, ама на лични Wink

# 363
  • Мнения: 803
Наде, добре си се завърнала при нас! Вече боб хвърлях за тебе  smile3503  И благодаря за подробното инфо за ПБ. За съжаление на човек му се отщява да тръгне за там, но все си мисля, че точно там водата е най-подходяща за нас.

# 364
  • Мнения: 661
Привет , Лили  Hug И вие ми липсвахте . Снощи поизчетох какво сте писали докато ме няма .  Имах и малко лични ангажименти и наистина нямах възмоснощ да използвам Инет . Колкото до водата в Павел Баня - малко я разреждат и става 34 градуса , за да могат да се изпълняват упражненията и да се плува . МОите приятелки ходиха на стария санаториум , но за съжаление басейна там се посещава от хора със съмнителна хигиена , водата е доста по - гореща и става само да стоиш , без да плуваш . На едната ми приятелка й стана лошо единия път , а и знам ,че там е по - подходящо за хора с по- тежка форма на дискова херния ( не и в криза , разбира се ) . Въпреки всички перипетии смело казвам ,че имам подобрение в състоянието - нямам никакви болки и най -вече крампите в прасците  , които ме притесняваха преди да отида на санаториум . 

# 365
  • Димитровград
  • Мнения: 397
Елпи здравей от мен,и аз често мислех за теб.Радвам се че си добре и пак си сред нас!  Hug

# 366
  • Мнения: 803
Привет , Лили  Hug И вие ми липсвахте . Снощи поизчетох какво сте писали докато ме няма .  Имах и малко лични ангажименти и наистина нямах възмоснощ да използвам Инет . Колкото до водата в Павел Баня - малко я разреждат и става 34 градуса , за да могат да се изпълняват упражненията и да се плува . МОите приятелки ходиха на стария санаториум , но за съжаление басейна там се посещава от хора със съмнителна хигиена , водата е доста по - гореща и става само да стоиш , без да плуваш . На едната ми приятелка й стана лошо единия път , а и знам ,че там е по - подходящо за хора с по- тежка форма на дискова херния ( не и в криза , разбира се ) . Въпреки всички перипетии смело казвам ,че имам подобрение в състоянието - нямам никакви болки и най -вече крампите в прасците  , които ме притесняваха преди да отида на санаториум . 


Аз имам същото мнение за водата там, тъй като ходих след първата ми криза през 2001 година и ме държа 6 години. За съжаление престоят ми там приличаше много на твоя и не ми се повтаря. И най-голям ефект получи от топлата вода в басейна на стария санаториум. По мое време си беше чиста водата и беше страхотно. Е, то винаги след басейни посещаваме гинеколози, това е ясно. Докато не ми купи мъжът ми къща със собствен басейн с минерална вода ( еееех, мечти!    newsm47  ) така ще е .

# 367
  • Мнения: 615
Докато не ми купи мъжът ми къща със собствен басейн с минерална вода ( еееех, мечти!    newsm47  ) така ще е .

Що бе Лили, ако слушаш може и това да стане някой ден  Laughing
и да не ни забравиш после, че и ние сме с болни кръстчета  newsm44

# 368
  • Мнения: 803
Докато не ми купи мъжът ми къща със собствен басейн с минерална вода ( еееех, мечти!    newsm47  ) така ще е .

Що бе Лили, ако слушаш може и това да стане някой ден  Laughing
и да не ни забравиш после, че и ние сме с болни кръстчета  newsm44

Иска ли питане, веднага си топваме дупетата всички  Hug И едно шампанско вътре...

# 369
  • Мнения: 107
Здравей те, на всички. Радвам се, че има нова тема и има доста интересни неща. Например не знаех, че за да влезеш в болницата трябва да се запишеш предварително, но вече го разбрах, защото заради това не ме приеха в нито една от три болници във Варна. Имало свободно място чак след Септември, а на мен отпуската ми свърши. Вече не ми се полага нито болничен, нито отпуска. За да изляза в болничен трябва решение от ТЕЛК. Минала съм правата си, след операцията съм ползвала над 365 дена. Иначе как съм - имам болки в краката (стъпалата и колената), получих лек оток на стъпалото от вътрешната страна, но ортопеда ми обясни, че така ще е няма как от това че съм с плоскостъблие (дюстабан) и изстъняване на десния крак, след време ще имам деформация на костите по краката. Видях, че сте писали за някъкви инжекции внос от Германия, до колкото разбрах помагат на кръста за облекчение. Дали наистина има полза от тях? И ще има ли облекчение на болките в краката? Аз нямам никъкви болки в кръста, само по гърба и горе споменатите болки в краката. След резонанса ми обясниха, че съм получила наченки за нова ДХ на по-горно ниво, но още е в началото и засега нямам болки там. Намялаха ми изстърванията, но парезите доста често се получават. Все ми препоръчват Невалин. Тези инжекции по-добри ли са от Невалина?

# 370
  • Мнения: 615
Докато не ми купи мъжът ми къща със собствен басейн с минерална вода ( еееех, мечти!    newsm47  ) така ще е .

Що бе Лили, ако слушаш може и това да стане някой ден  Laughing
и да не ни забравиш после, че и ние сме с болни кръстчета  newsm44

Иска ли питане, веднага си топваме дупетата всички  Hug И едно шампанско вътре...

еха, искай направо джакузи  smile3521


Здравей те, на всички. Радвам се, че има нова тема и има доста интересни неща. Например не знаех, че за да влезеш в болницата трябва да се запишеш предварително, но вече го разбрах, защото заради това не ме приеха в нито една от три болници във Варна. Имало свободно място чак след Септември, а на мен отпуската ми свърши. Вече не ми се полага нито болничен, нито отпуска. За да изляза в болничен трябва решение от ТЕЛК. Минала съм правата си, след операцията съм ползвала над 365 дена. Иначе как съм - имам болки в краката (стъпалата и колената), получих лек оток на стъпалото от вътрешната страна, но ортопеда ми обясни, че така ще е няма как от това че съм с плоскостъблие (дюстабан) и изстъняване на десния крак, след време ще имам деформация на костите по краката. Видях, че сте писали за някъкви инжекции внос от Германия, до колкото разбрах помагат на кръста за облекчение. Дали наистина има полза от тях? И ще има ли облекчение на болките в краката? Аз нямам никъкви болки в кръста, само по гърба и горе споменатите болки в краката. След резонанса ми обясниха, че съм получила наченки за нова ДХ на по-горно ниво, но още е в началото и засега нямам болки там. Намялаха ми изстърванията, но парезите доста често се получават. Все ми препоръчват Невалин. Тези инжекции по-добри ли са от Невалина?

Здравей! Те нямат нищо общо с Нивалина, те са хомеопатични съдържат само минерали и витамини Wink. Доколкото си спомням поне това което съм чел за тях преди, е че помагат на костната система при артроза, артрит и др. дори за ДХ не пише никъде но помагат Wink.
При мен ефекта не е това което очаквах(аз си направих 10 но ми изписах 30 дано след това да съм като нов), но има подобрение човекът които ми каза за тях, си ги прави и работи като вол нищо му няма Simple Smile

Последна редакция: пн, 12 окт 2009, 21:31 от tishoo

# 371
  • Мнения: 803
Тишо, джакузито е като бонус към басейна. От имане глава не боли!

# 372
  • Мнения: 615
Тишо, джакузито е като бонус към басейна. От имане глава не боли!
Нека, нека, права си  newsm10, то и една сауничка ще ни тича много, с тия кила нашите  Joy

# 373
  • Мнения: 167
Виждам, че вече си поръчвате и "екстри". Ако няма къде да съберете всичко това, може да се направи в нашия двор - аз живея в къща с двор.

# 374
  • Мнения: 615
Виждам, че вече си поръчвате и "екстри". Ако няма къде да съберете всичко това, може да се направи в нашия двор - аз живея в къща с двор.

да, ама имаш лоши кучета и ще ни гоня   animal037   , пък мен ме е страх за някой части от тялото smile3556

Общи условия

Активация на акаунт