една и съща рисунка

  • 1 214
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте имам дъщеря на 18 г. през последните няколко месеца забелязах, че непрекъснато когато и попадне под ръка или молив или химикал, рисува една и съща рисунка, под формата на цвете. Може ли да ми обяснете има ли място за притеснение, каква е символиката на това цвете?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 26 519
не мисля,че е нещо притеснително,аз също си рисувам цветчета,сърчица ,спиралки и т.н.и немисля,че ми има нещо

# 2
  • Мнения: 141
Предполагам просто и е харесало и е станало като навик, пък и щом е цвете, а не е нож примерно,   ни виждам нищо притеснително  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 363
опиши цветето,любопитно ми е?

# 4
  • Мнения: 227
Аз също го правя. Помага ми да се съсредоточа. И аз цветя. Често го правя и в съдебната зала Embarassed
Много внимавам да не ме видят обаче Simple Smile
Не ми е хрумвало, че нещо може да не ми е наред /поне поради тази причина/

# 5
  • Мнения: 476
Навремето бях чела статия по въпроса. Спомням си само, че притеснително би било, ако несъзнателно се рисуват задраскани черти, т. е. ако се защрихова. Това било знак, че нещо подтиска рисуващия. Имаше и за другите фигури, но не помня какво точно. Само за кръга - човекът бил в пълна хармония със себе си, светът му е подреден точно според неговите представи и нужди.
ПП. И понеже така и не се научих да пускам линкове, чукни в гугъл "несъзнателно драскане". Излизат доста интересни неща. Като това:

Цветя, слънца, гирлянди

Не Ви е съвсем весело на душата както изглежда на пръв поглед, дори напротив. Повече от всичко мечтаете за приятелство и нежност, а думите, които се въртят на езика Ви, неволно пренасяте върху листа: Обърнете ми внимание!

# 6
  • Мнения: 184
Като ученичка и аз имах навик да рисувам паралелепипеди, кутии, и разни сложни геометрични форми със светлосенки...
Всичките ми тетрадки бяха с издраскани последни листа Embarassed, прави се несъзнателно, докато мислиш или си почиваш.

Общи условия

Активация на акаунт