Искам да уча английски....

  • 64 811
  • 121
  •   1
Отговори
# 75
# 76
  • Мнения: 50
Ухх тази тема за ученето, как и по какъв начин да става е доста трудна. Просто някакси всеки мозък си произвежда по различен начин информацията и е много общо казано, така пиши нещата или онака.
Наистина нормалния начин е както са казали и другите, с граматики, учебници, учители, писане на думи и т.н.
Аз примерно така съм го учила и в училище и на курсове и пак не го знам, имам чувството че пак съм си на ниво Елементъри  Laughing.
Все едно мозъка ми се е заключил за тия езици и не ще и не ще да се отключи. Имам желание да го науча, ама някакси вътрешно не става, като бариера имам...незнам какво е това чудо. Вече всеки го знае, та дори хората знаят по 3,4 езика, аз още един не мога да науча Sad. Като гледам филми или някакви клипчета на английски, разбирам част от нещата, но ако отдолу имам субтитри, някакси имам чувстовото че повече неща чаткам. Самия ми мозък не може да гледа нещо и да го превежда на момента, по скоро трябва да го паузирам или да го чета за да мога да си преведа повече неща...много тъпа история.

Аз почнах тези другите курсове онлайна по мейла, само че те са по скоро за да ти " промият" мозъка, как да учиш по лесно и бързо..но има едно голямо НО, за да учиш по техния начин трябва да имаш доста време - да гледаш филми, да четеш книги, да превеждаш фразите и т.н....не е за хора който бачкат или имат някакви ангажименти. Но хубавото е че наистина си действа, а и наистина запомняш думата точно какво значи и как се произнася. Предполагам че и то техния начин, веднага ще можеш и да проговориш, което е много добре Simple Smile
Като цяло съм много доволна от тези сайтове и от начина им на учене, само че това че трчбва да има човек мнгоо време, малко ме бърка...а и другото трудно нещо ми е като съм в къщи, да се наканя да седна  Rolling Eyes. Все си казвам има време, има време и докато се усетя то деня минал, а като ходиш на уроци ти е задължение.....как ме е яд че и тук няма този як метод на учене, веднага бих се записала Simple Smile.

Курсовете за мен са малко стерсиращи, аз съм много чувствителна  Laughing. И преди като ходех и веднага като почнваха да ми говорят на английски, изпаднах в див ужас. И като ме пита нещо учителката и я разбирам, но не мога да й отговоря( това също ми е голям проблем, не ми идват думите в главата, като тръгна аз да казвам нещо  Rolling Eyes) и умирах от срам. Всеки си знае там и аз като идиотка, всички се вторачат в мен и аз се чувствам като дебил..ахахах
Според мен е много грешно веднага да ти говорят на агнлийски и то на ниво елемтъри, на което едва ли не трябва да се учи азбуката...ама така е преподаването вече, за съжаление.
Хакама ти хубаво си ми писал, ама аз пък най малко мога да ти помогна, защото съм по объркана и от теб  Laughing.
Ще следя темата и с каквото мога ще помагам, пиши и ти после къде си решил да ходиш на курсове Simple Smile

Ние учихме на уроците по Хедауей( мисля така се казваше)...ама той с тия картинки, все едно детско учебниче беше...ама те май всички са вече така Simple Smile.

Ще вземе да ме надъхаш пак да почна да се мъча с тия езици  Grinning

# 77
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
          Jana d' Ark, част от нещата в поста ти все едно аз съм ги писала.  Rolling Eyes Особено като става въпрос за говоренето на английски. Пустият му език, притеснявам се да го говоря. Разбирам, но думите, които трябва да кажа ми бягат. Страшна езикова бариера има при мен. Търся решение точно на този проблем. Но едва ли някой може да ми помогне. Трябва сама да си повярвам, ама , на- не си вярвам изглежда...
  Има ли смисъл пак да ходя на курсове и все на граматика да тъпча. Нужна ми е езикова среда, но в моя провинциален град  не мога да намеря...
 Много питанки станаха, досаждам вече.

 Късмет на тези, които сега се захващат да го учат!

# 78
  • Мнения: 357
За ученето на езика:
Това е един въпрос с много страни и много пластове, в същото време изисква доста време и ресурси, както и достатъчно лична мотивация.
Зависи и от личните качества на хората. Все пак има някои общи неща –теоретични знания без практика са равни на нула.Четирите компонента на езика –четене, писане, слушане,говорене, могат да се развиват паралелно или за по-лесно поотделно или само четене+писане или слушане+говорене.
Нека всеки определи как ще практикува езика (четене с писане(преводи) или говоримо за разговори) за да има яснота, на кои компоненти да наблегне и оттук какви учебници да избере и как да практикува. Второ практикуването трябва да е приятно, а не насила. За да е така трябва да се избере подходящата форма – гледане на филми,телевизия,книги,Интернет сайтове, писмена кореспонденция, преводи, Скайп, ежедневно общуване в чуждоезична среда и др.
Има хора с по-добре развити комуникативни способности, естествено че дори и на бълг.език силната им страна са разговорите и комуникацията.
Хора с аналитично мислене са по-подходящи за преводачи и писмено приложение на езика.
Идеалният вариант би бил да имаме 4 компоненти на чуждия език еднакво развити, но не ми се вярва че има много такива хора.
От всичко казано дотук, нека добавя че езикът трябва да е едно интензивно занимание, колкото по-често и в по-разнообразни форми се използва, толкова по-добре.
За проговорването на чужд език:
Научете елементарни шаблонни фрази и се опитайте да ги вкарвате в употреба по-често.колкото по-често се използват толкова повече се автоматизират и изказват без замисляне. Ако имате натрупан пасивен лексиков запас (т.е. знаете думи, но досега не сте се изразявали с тях ) те постепенно ще започнат да влизат в употреба – т.нар.активен речников запас.Прословутата „езикова бариера” – приемете че в първите си разговори с носители на езика ще правите грешки, които с течение на времето ще стават все по-малко.
Конкретно за англ.език –като начало задължително трябва да се усвои правилното литературното произношение, а след това вариациите в живия език.



# 79
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
    lana26, благодаря ти , че се включи!   bouquet

 Отдавна не съм чела толкова смислен и полезен пост. От казаното от теб стигам до извода, че бих се справила перфектно като преводач, умея да се изразявам добре на родният си език. Но езиковата бариера няма как да преодолея. Не общувам с англоговорящи, а това ми е нужно за да го проговоря. На мен езикът ми е в главата, а не в устата.

 Отново ти благодаря! Беше ми много полезна!  Peace

# 80
  • Мнения: 357
neli mar4,

Носители на езика има в Скайп. Мисля, че беше писано тук във форума по този въпрос във темата „Как да се запознаем с чужденец” от рубриката”Родители в чужбина”. И още нещо – споделих притеснението си т.нар. езикова бариера с чужденец и отговора беше „прави грешки”. В последствие осъзнах, че не грешките са важни, а способността да се предаде някакъв смисъл и логика на речта,т.е. максимално прецизно изразяване (може би със съвсем прости и масово използвани думи, топ 1000 или топ 2500 на най-често използваните ежедневни думи. Има такива „честотни речници”). Meжду другото и на мен силната ми страна са преводите, писменият език.

# 81
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
      lana26, отново си ми много полезна и отново  благодаря!
 Ще потърся тази тема за запознанство с чужденец, но се притеснявам. Ще се чувствам ужасно като знам, че греша...
 Все пак, грешките ни учат да не грешим.  Naughty

# 82
  • Бургас
  • Мнения: 337
За ученето на самия език и за дълготрайно усвояване са нужни доста усилия и време- за мен не е открит лесен и бърз начин за усвояване на който и да е език. Ученето на думи и запомнянето на правила си е наизустяване ,а не разбиране. На думите няма какво да им се разбере- просто сядаш и учиш- както ти е най-лесно. Просто споделих няколко начина,които могат да ви улеснят,не че казвам че със сигурност това са най-ефективните методи... Peace

Нели, мила, това че си учител и имаш много знания в главата и постоянно ги практикуваш е най-важното. Говоренето е нещо,което ти владееш несъзнателно, но просто имаш бариера да го направиш.Проблемът ти ще се разреши щом изпиташ нужда да го правиш- примерно в работата или на среща някоя...Като няма накъде да отлагаш и сама ще видиш,че това всъщност не ти е проблем,а просто не си го правила защото не е било необходимо толкова много.

Ако сте започнали дайте да обсъждаме и правила,граматики и т.н. Ако има нещо,с което можем да помогнем тук сме Hug

# 83
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
             maimunka2,  Hug !

 Думите ти ми вдъхнаха кураж! Наистина, практикувам езика всеки ден, но то е на елементарно ниво. Макар че, и това не е излишно. Аз като упорито магаре всеки ден се самообучавам - ровя се из граматиките, чета старите си тетрадки, гледам какви грешки съм допускала и поправките, които е правила учителката , при която ходех на уроци. Така езика не го забравям, но говоренетооооо....
 Дано преодолея бариерата!
 
 Ще продължавам да чета и да се включвам тук.   bouquet

# 84
  • София
  • Мнения: 9 926
Аз се допитах до преподавателка по английски в школ, видя ми теста за елементару (40% Sad)  и ми препоръча по-добре да се запиша на курс, отколкото сам + консултации индивидуално, даже може би по-скъпо ще ми излезе. А и мотивацията в група е по-голяма, мен такова нещо ми трябва. Плюс това първите нива са по-важни и е добре да се научат както трябва , а сам си е мъка , както не ми вървят езиците...

Спрял съм се на школа Интелект, чух добри отзиви за нея, учебниците също са ОК,
http://www.intellect-edu.com/bg/courses/english-language/english … -new-english-file но се колебая все още за интензивен (пон-петък по 3часа) или нормален (2-3 пъти по 3часа). Според вас на ден вкъщи колко часа трябва да отделя човек за да върви всичко ОК?

ПП: За книга с най-употребяваните думи успях да намеря само това http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=26512

Идеята ми е да започна поне думите да изучавам, макар че е добре да са свързани с текст, но все пак. Само ли издания има?!
Ако уча по 20 думи на ден, за месец са ми 600, т.е. ще имам значително по-голям речников запас и ще подобря четенето на английски текстове. По сбито от това дали има?

Последна редакция: чт, 25 мар 2010, 16:52 от hakama

# 85
  • Мнения: 357
hakama,

може би си от разговорния тип. Не мисли че като имаш 40% си зле. Има най-различни тестове, а
доколко са обективни никой не знае (освен ако не е учител или професор), още повече тестовете са пълни с граматика. А граматиката дори и на български е трудна.
След като казваш че не си добре с езиците, пробвай от към по-лесната страна - разговорен английски. Най-употребяваните думи и изрази, които да се опиташ да вкараш в употреба и евентуално курс с разговорна насоченост. По принцип е хубаво да подхване още в началото от към граматика, но това не работи при всеки.
Много е важно да имаш изградена положителна мотивация, а с резултат 40% не ми звучи да си много доволен. Успех! Grinning

# 86
  • Мнения: 0
здравейте майчета. наскоро попаднах на страхотен сайт, в който хиляди хора от цял свят пишат на аглийски. пълно е с въпроси на които можете да отговаряте и е найстина интересно. за около седмица научих поне 30 нови думи и изрази, тъй като започнах да ги ползвам мн често. адреса ако искате да се регистрирате е този:
http://www.mylot.com/?ref=phoenix8606
трябва да цъкнете горе на SIGN UP за да се регистрирате. сайта е наистина мн хубав Simple Smile

# 87
  • София
  • Мнения: 9 926
Привет Simple Smile
Аз се престраших и записах първо ниво, 3 пъти седмично ,сутрин, по New English file в Интелект  Peace
От понеделник се връщам "отново на училище"  smile3529

# 88
  • Мнения: 6 529
Привет Simple Smile
Аз се престраших и записах първо ниво, 3 пъти седмично ,сутрин, по New English file в Интелект  Peace
От понеделник се връщам "отново на училище"  smile3529

Колко часа сумарно е курса и на каква цена? Групата ви от колко души е?

# 89
  • Мнения: 175
Тук има много полезни видео уроци на разли4ни нива. http://www.engvid.com/category/level/beginner/

Общи условия

Активация на акаунт