Лятото ще свърши вече - ще пълзи ли ФЕВРУАРСКОТО човече?

  • 21 455
  • 728
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1
Бързо оздравяване на болничките! Чакаме добри новини!  Praynig

Деси, Инче,  spoko  Praynig  Hug

# 691
  • Sofia
  • Мнения: 2 500
Привет,майчета!

Ето ме и мен след егати деня, егати борбата...Цял ден на ръце, направо не си ги усещам сега. Ходихме при доки, преслуша го, каза че не е слязло надолу, слава Богу! Предписа му Виброцил, витамин С и Оксилококцинум. Ако вдигнел пак темп. да давам Панадол. Той цял ден е с 37.2-37.3  Confused Хич не остана без темп., ама аз не му давам сега Панадол, за да се пребори там с каквото се бори.
Единственото хубаво е, че едното горно зъбче вече се напипва  tooth - не това, другото  hahaha От повече от месец белее и венеца е супер подут и чак сега изби. Може снощната истерия и от това да е била. Та така при нас. Сега спи по никое време, какво ли ме очаква през нощта  ooooh! А съм сам-сама и винаги ми е много страшно, хич не можах да свикна да живея на толкова ниско  Crazy

Деси, как сте? Да пишеш, че ви мисля!

Бързо оздравяване и на другите сополивци  Praynig

Ааааа и нещо смешно да ви кажа - Венци си бърше носа с опакото на ръката и продължава с ръкава  Joy hahaha Joy Истинско сополиво цигане!!!

# 692
  • Мнения: 2
Привет майчета !

Днес имам повод да ви почерпя, имаме празник - годишнина от сватбата ни
Заповядайте на вкусната торта и виртуална почерпка  Laughing




Благодаря ви за съветите и препоръките за въвеждането на месото.  Peace
И на мен така ми се струваше за по-удачно да започна с готовите купешки пюрета, тъй като все пак се предполага те да са подготвени при подходящ контрол за качеството. Гледах че на Хип има зеленчукови пюрета комбинации с пуешко или със заешко и ще избера едно от двете за началото.
Така направих преди и за зеленчуковите пюрета като започнахме захранването, първо давах готови купени, а след известно време започнах да правя домашни за разнообразие.

Искам да честитя страхотната новина на kuco_pate- Честита нова бременност  Hug bouquet Пожелавам ти всичко да се развива спокойно, лека безпроблемна бременност и здраво бебче!!!
Много се зарадвах да видя такива чудесни новини !!!

Гледам вече правите планове за следващото бебе Laughing и ние имаме намерение за второ малко щураче baby_neutral да са две дечица  , но ми се иска разликата да бъде най-малко 2-3 години, то когато дойде и по-рано да е пак ще си е хубаво,  та бих могла да се присъединя към групата на Елфитка за 2011 година в далечен план   Peace

Сетих се да питам нещо между другото, някоя мама има ли случайно излишни капки Инфакол, понеже бебето на една моя близка приятелка пак има проблеми с колики, пък Инфакол най-ефикасно му  помага, а сега няма на кой да поръчат от Англия. Ако някой реши да продаде или има възможност да поръча на познат тя ще си плати каквото е необходимо.

Много са гадни тези вируси и хреми, които са нападнали милите малкщи бебоци  Sad
И при нас има някаква настинка, засега май е лека и дано мине бързо,  отвреме на време покашля и киха хремаво и носа му се запушва, но иначе вече няма температура.
Чудех се дали може да има връзка с предстоящо никнене на зъбки, понеже Дани още няма зъбче но засега не виждам евентуални признаци.

Бързо оздравяване на малките сладуранчета  Hug дойде ми на ума по-актуално - малките сополанчета  Joy , то не е за смешка, но все пак малко да си повдигнем весело настроение !
Коте много ме разсмя с това което писа за Венци как си бърше носа в ръкава  Joy
Не се притеснявайте мами, явно сега периода е такъв вирусен , но бебоците са силни и като имат нашата любов нещата ще се оправят Hug

Последна редакция: пт, 02 окт 2009, 19:58 от nejno_cvete

# 693
  • Мнения: 236
Нежно цвете, имам една опаковка неотворена. Ще ти я дам, нямаш грижи, пари не приемам, само бебешки усмивки. Имах и една отворена, ама я хвърлих. Драсни ред-два, за да се разберем на лични как да я получиш.
В Младост продават в една аптека до нас, ама са доста скъпи, към 24 или 25 лева бяха и не си струва. Ако искаш, в понеделник ще проверя в аптеката, от която ги купих дали продават още, там цените бяха наполовина.
А за поръчка от Англия - защо не питаш Дарима дали може да изпрати?

Последна редакция: пт, 02 окт 2009, 21:37 от mama_pettty

# 694
  • Пловдив
  • Мнения: 20
Здравейте позагубих се от хоризонта с тази нашата стерилна урина и с тия бактерии направо ми се запали главата но явно без антибиотик няма да минем. За радост още не ни е хванал виртуалния вирус. Откак се научихме да вървим в количката трудно се задържа. Как хубаво си спяхме по цяла нощ от една седмица акъла ми се взе по цяла нощ мрънка и не ни оставя да спим зъби ли ще са не знам ама аз ще се озъбя вече.
Някои ако иска да ме добави за съсед във фермата си Миглена Желязкова малко съм кат индианец ама май ще ме зариби тази ферма.

# 695
  • Мнения: 2
mama_pettty много много благодарности за отзивчивостта и жеста  Hug  
Малко по-късно ще ти пиша на лични за да се разберем допълнително
Поздрави
  bouquet

Последна редакция: пт, 02 окт 2009, 21:53 от nejno_cvete

# 696
  • Мнения: 173
Лелеле, какво им стана на тези деца, явно влезнаха в някакъв период  ooooh!

Меги, няма страшно, че ще вземате АБ, важното е, Рая да се оправи  Peace

Нежно цвете, аз мога да поръчам от Англия, само ми кажете и ще видя колко излиза  Peace

Хайде лека и мека от нас и до утре  Hug

# 697
  • Пловдив
  • Мнения: 20
Гери дай да се видим другата седмица, че ще хванат едни студове срамота ще е едно кафе да не сме пили. Ние предиобяд сме на центъра до към 14-15.00 часа незнам ти кога излизаш

# 698
  • Мнения: 15
Привет маминки Hug  Hug

Много болни дечица, като чета се насълзявам. Толкова са беззащитни мънинките, а като имат температура и главичките им парят, очичките светят. Кошмар е това. Дано всички бързо да оздравяват;

Честито за предстоящето бебче. ЛЕка и безпроблемна бременност. Да не ни забравиш и да ни смениш с други отчетни  Naughty

Сега за нас. ИМАМЕ СИ ПЪРВО ЗЪБЧЕ Много съм щастлива, защото големи мъки са с това спане нощем. Но май ще се окаже наистина от зъбите при нас. Снощи и сега откакто е заспал, къде, къде по - спокойно спи. И по - малко се кърмим. Решила съм да спирам нощното кърмене, пък каквото и да ми коства това. МОмичета, можете да ме биете с камъни, но нямам сили нощно време по 7-8 пъти да я издържам тази процедура и в 8 ч. сутринта да съм свежа като репичка. Ето, за тази нощ отсега съм приготвила АМ, ако се наложи.

И ние  малко се размърсолявихтме, но това е от зъбчето , определено.
Утре сме на мерки и теглилки и ще пиша по - подробно. СЕга съм си свалила Новата версия на Фотошоп и ще се опитам да направя нещо красив\о  за бебо. Ако успея ще ви покажа проекта.

Лека и спокойна и да са здрави дечицата.

# 699
  • Мнения: 2 784
Пак се включвам по никое време.  Rolling Eyes
Какво стана с Гея, оздравяха ли децата? Аз тия дни нямам време да се обърна и все ще питам за нея, а като седна, забравям. Нашата карантина пада в понеделник, във вторник сме се уговорили да се видим с Теди. Ще изпратя покани на обичайните заподозрени, плюс някои от тези, които пишат редовно, а все си правят пас.
Което ми напомня- Кремуцка, все ще питам вие да не сте в Чайка? И да не ходите в 4-то ОДЗ?
Днес маймуната прояде купешката елда, въпреки, че моята беше по-вкусна, ама с Хипп явно стана по-гладка кашата. Явно каши ще купувам, здраве да е, и без това 2 вида пюре и каша щяха да ми дойдат вповече.  Rolling Eyes
Има ли и други мами, които да обличат момиченцата си унисекс. От това розово ми се повръща вече, днес я облякох с кафеви джинси и оранжева тениска и все я бъркаха с момченце- количката синя, детето в кафяво и оранжево... Купила съм и и кафява жилетка и тъмно-сини джинси. Какво пък, някак по-върви да облечеш момиченцето си в момчешки цветове, отколкото момченцето си цялото в розово. Mr. Green
Лека и мека от мен!

# 700
  • София
  • Мнения: 2 508
Bibi, никой няма да те бие, ама как ще го спреш нощното кърмене? Защото АМ не бива да се приготвя предварително, може максимум 1 час в хладилник готово да седи... А като се събуди, докато му дадеш АМ, тотално ще се е разбудил и няма да заспи след това...

# 701
  • София
  • Мнения: 66
Lamтурник, и Мая не я обличат в розово Simple Smile
Ние също сме предимно унисекс.. особено след като изцяло облечена в розово отново я сбъркаха с момче Simple Smile))))) ... на 2 пъти Simple Smile))))))

Отивам да бера урожай Simple Smile

И наистина, какво става с Гея?

# 702
  • Мнения: 24
Добро утро! Този пост се опитах да го пусна снощи, но нещо нета ми беше умрЕл.
Гледах предаване по national geographic "tabu" дадоха две близначета по на 3г. които все още сучат (това добре) и едно момченце на 5 също още суче  #Crazy . Една от майките не помня коя считала това за съвсем нормално защото тя самата е кърмена до 9 годишна възраст (е те това направо ме... ) Аз лично смятам това за много неуместно, а вие на какво мнение сте?

# 703
  • Мнения: 2 784
До 9-годишна възраст не бих кърмила, до 5- също.
Но смятам да кърмя около 2 г., ако има желание и малко повече.  Peace

# 704
  • София
  • Мнения: 66
Аз не знам докога ще кърмя... колкото иска малката... по принцип... но тъй като ще се връщам на работа след 1та година, сигурно някъде до 1.5г. ще се е отбила...
на мен ми е все едно... докато мрънках от хилядите проблеми с кърменето които имах в момента то ми е толкова обичайно, че дори не мога да си представя какво би било без него...
Но така прочетено / видяно / чуто - 9 години  Shocked Shocked Shocked 5 години  Shocked Shocked 4 години  Shocked Май всичко над 2 години ми се вижда повече от нужното...

Общи условия

Активация на акаунт