Лятото ще свърши вече - ще пълзи ли ФЕВРУАРСКОТО човече?

  • 21 437
  • 728
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 71
Нежно цвете, честита ви годишнина, да се обичате и да сте много щастливи!!!
Коте, голям разбойник твоя Венци, много ме развесели "цигането", да оздравява бързо!
Деси, как е Йоан?

Ние вчера бяхме с по-гъсти сополи и днес си отложихме пътуването заради бебчо, няма температура, но си е сополанчо.
Вчера доки му изписа витамин С, прахчета за разтройството и антибиотични капки за нослето /забравих какви бяха/. Спа си добре, малко хъркаше,а сутринта имаше пак много сополи. Продължаваме си с панадола. Дано скоро се оправи и да не е вирус, а нови зъбета /набъбнали са тамън две/.

Биби–ив, честито ви зъбенце!!!

За кърменето - струва ми се адски много 9 или 5 години, дори 2 - те децата са вече осъзнати хора и е  #Crazy Аз мисля да кърмя до 1 годинка и толкоз, ще тръгна и на работа, няма как да стане с кърменето повече от това. Нощното не ми пречи и си ставам, е, не е по 8 пъти на нощ и затова де.


Бързо оздравяване на всички бебоци!!!
 Hug

Последна редакция: сб, 03 окт 2009, 09:22 от малката бухтичка

# 706
  • Мнения: 1 796
Lamтурник, и Мая не я обличат в розово Simple Smile
Ние също сме предимно унисекс.. особено след като изцяло облечена в розово отново я сбъркаха с момче Simple Smile))))) ... на 2 пъти Simple Smile))))))


И на нас ни се е случвало да сме в розово и да ни бъркат, на мен в началото ми беше смешно, ама напоследък почнах да се дразня, какво от това, че количката е синя.

# 707
  • София
  • Мнения: 66
Аз днес съм на всяка манджа.. ама след малко ставам Simple Smile)
дая, нашата количка е червена... но иначе на мен още ми е смешно... случвало се е дори аз да си мисля за Б. в мъжки род  ooooh!  Joy

А последния път тя беше с розова рокличка.. една баба я гледа, гледа... и вика ама много хубав Simple Smile) и как хубаво е седнал.. ние с милото обясняваме че е момиченце, показваме роклята... и следва:
"Е нищо, следващото ще е момче" и както ми беше смешно, щях да стана да я тупна тая баба  #2gunfire  Joy

# 708
  • Мнения: 173
Добро утрооо!!!

Относно темата за кърменето - това, което сте писали са някакви абсурди, не съм експерт в кърменето, ама това не е нормално  #Crazy Лично аз смятам, че максимума е година, година и половина, но детето само ще си покаже  Peace И аз мислих да отбивам Гоги напълно, да ама не, детенцето си иска "успокоенито" през нощта, а мама вече 8 месеца е  smile3507

И нас са ни бъркали за момиченце, 1-2 пъти, ама се е случвало  Joy

Тук времето е доста гадно, типично есенно, с ръменето и облаците  Sad май няма да се излиза днес Sad

# 709
  • Sofia
  • Мнения: 2 494
Добро утро Simple Smile

Днес май е малко по-добре Венцо  Praynig Сутринта нямаше темп., сега ми е леко топъл, ама аз вече съвсем не съм критерий, нещо не мога да я познавам темп. по челото.

Ама как кърмене 9 години, бе!?!?!???! Тия хора луди ли са?! Или искат и децата си да направят луди като себе си  ooooh!


А последния път тя беше с розова рокличка.. една баба я гледа, гледа... и вика ама много хубав Simple Smile) и как хубаво е седнал.. ние с милото обясняваме че е момиченце, показваме роклята...



 Joy hahaha Joy Наде, тая баба нещо е недовиждала или е била далтонистка....

И Венци редовно го бъркат с момиче. Заради червената кличка и "заради сините очи", както ми обясни една... Shocked Да им се чудиш на акъла! А той си е момченце отвсякъде, момиченцата са къде-къде по-нежни и изящни....

Отивам да го понахраня, че вече ръмжи Simple Smile

Хубав ден!

# 710
  • Мнения: 2 784
Доколкото съм гледала предаването, става дума за неща, които са приети в дадена страна или регион, но се считат за абсурдни и за табу в друг край на света. На мен лично ми е все едно кой до кога кърми, смятам, че към втората годинка вече са готови сами (повечето) да се отбият. Е, може би с леко побутване от страна на мама.  Wink А колкото до кърменето и работата, когато тръгне на ясла, например, а мама на работа кърменето е предимно сутрин, нощем и вечер и няма особена хранителна стойност, по-скороза успокояване и подсилване на организма.  Peace

# 711
  • Мнения: 649
Момичета ние днес също сме малко по-добре.

Но снощи имахме егати и серията. След като се прибрахме Йоан вдигна 39.2 и започна да повръща. Но не повръщаше храна, а лиги, секрети, стомашни сокове. Милото така се даваше, че си бях изкарала акъла. Татито се прибра чак в 8, а аз накрая бях ревнала с Йоан, защото вече бях откачила.

Педито го прегледа, надолу към гърдичите и дробчетата е чисто, гърлото ни е леко зачервено.
Предписа ни Осцилококциум, Витамин Ц, капки за кашлицата - Синекод, Виброцил/ но само ако положението стане по-зле/, физиологичен разтвор /аз слагам Тетрисал/ и Панадол за температурата.
Витамин Ц-то трябва да го слагам в устата и по-малко в двете ноздрички. Незнам той ли помогна, но снощи след като се изчисти детето от секретите, като сложихме и вит. в нослето спа мноого по-спокойно.

Инче лечението ни е подобно. Радвам се, че и вие вече се чувствате по-добре.
Незнам ти как си, но аз определено вървя по пътя на Йоан. Едва съм спала тази нощ от болки в гърлото и техно парти в близост до нас. До 5 часа се чуваше само едно тупца-тупца. Аз определено съм почитател на тази музика, но кефа е да присъстваш там, а не да слушаш басовете  Laughing

# 712
  • Sofia
  • Мнения: 2 494
Оооо, Деси, радвам се, че сте по-добре!!!!! Милото детенце и милата му майчица Sad Много ми е страшна тая висока температура, на Венци поне това му се размина... Praynig Дано все по-добре сте и бързичко да минава!!!

Незнам ти как си, но аз определено вървя по пътя на Йоан. Едва съм спала тази нощ от болки в гърлото и техно парти в близост до нас.

Мдаааа, същата работа Sad И мен ме наболява гърло, но още не се е развихрило докрай  Rolling Eyes Смуча тука един Стрепсилс и ме е яд, че не си взех този, който е Intensive. Някакъв нов е, по-силен. Чудя се освен Оксиликокцинума и Стрепсилс какво още да мушна  newsm78 Ето това му е хубавото на некърменето, че мога да се дрогирам наволя!  Laughing

Сега чакам да се приберат пътешествениците и се чудя какво ли ще ни донесат от братска Италия  Crossing Arms Имам предвид вируси, не подаръци  Tired Сигурно пак ще се изпокарам с татето, защото няма да му дам да доближи Венци, докато не се изкъпе и преоблече. Отсега се готвя за  box и пак ще ме нахули, че съм луда и ще се разсърди....

# 713
  • Мнения: 1 134
Добро утро!



Божидар спа снощи от 23ч. до 9 тази сутрин. Shocked Само, че аз ставах да го проверявам на всеки 10 минути добре ли е, какво му е, че спи толкова и естествено не успях да се възползвам от пролуката и да се наспя.

За дрехите - Мими има доста неща в не типични момичешки цветове; Бобчо има една две червени дрешки. Но по - лошото е, че периодично му говоря в женски род. Или го наричам "Мими". Embarassed Ами, толкова си приличат като бебета, че все едно съм в машина на времето. Blush

^desika^, Коте, представям си какво ви е било... Hug Бързо да оздравявате!

# 714
  • Мнения: 24
Мацки все се каня да попитам Виброцил-а само един вид ли е или има за деца и за възрастни ?
И аз обличам Никола с червени дрешки  Peace ...и много го харесвам с този цвят.

# 715
  • Мнения: 1 134
Мацки все се каня да попитам Виброцил-а само един вид ли е или има за деца и за възрастни ?

http://www.framar.bg/%D0%B2%D0%B8%D0%B1%D1%80%D0%BE%D1%86%D0%B8% … -pid03000481.html

Момичета, не прекалявайте с капките! Особено с онези - черните.  И особено без да са предписани от лекар, ами така на своя глава. Peace И от личен опит, и от опита с Мими го казвам...

# 716
  • Мнения: 242
Здравейте,муцки Hug

Честито на всички озъбили се!
На болничките-скорострелно оздравяване! Ние,да чукна на дърво,още не сме се разболяли Rolling Eyes

Гледам говорите си за шопинг мании.Е,моята,освен Ларедут и Ибей,при намаление,когато цените са смешни,другата ми мания е верига магазини second hand- Zig Zag.Вчера имаха изцяло ново зареждане и за 60лв. купих за мен: 4 ватирани суитчера на H&M,едно зимно късо яке на Еsprit,две плетени рокли/туники,една много яка жилетка на H&M,един суитчер Lee Cooper за Боби,две блузки на Marks & Spencer за малките,3 панталончета пак за малките и една спортна чанта за мен..Може и да не вярвате,но си е истина.И ако не знаете,че нещата са втора употреба няма и да разберете...Просто съм супер доволна!

Иначе за Ибей се зарибих покрай Гери,но досега съм купила от там 3-4 дрешки на малките,и то супер евтини на Carter's. В Ларедут обикновено чакам намаленията,защото иначе пак си идват скъпички нещата...

И вашите бебоци ли ги объркват?Е,просто не ми побира акъла как може момиченце,облечено в розово и видимо с момичешки дрехи,да се обърка с момченце?!? И нас ни бъркат,макар че аз нищо женско не виждам нито в Гошко,нито в Насето.От едно време е насадено мнението,че момченцата ходят със синичко,а момиченцата с розово и червено.И сега,когато обличам малките  в нещо различно от синьо,винаги ме питат момиченца ли са или момченца.... Laughing

Яна,ти си ми звъняла онзи ден,обаче ние бяхме навън,а аз си бях забравила телефона у нас.Извинявай,че така се получи Embarassed
Благодаря на всички,които взеха присърце "проблема "ми с майка ми.Добре че сте вие.Доста ме успокоихте.Сега мисля малко над нещата и не се вживявам толкова.Тя наистина няма да се промени.Но знам,че някой ден ще съжалява за пропуснатото време с внуците си...

Айде оправяйте се по-бързичко,защото така не ми харесвате Naughty

Последна редакция: сб, 03 окт 2009, 11:46 от foxy81

# 717
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
foxy81 ,ориентирай ме къде има Зиг Заг

# 718
  • Sofia
  • Мнения: 2 494
Калинче, няма разновидности. А и не трябва да се слага на деца под 1 г. Но редовно го предписват. Моята педка ми го беше изписала Венци като беше на 2 месеца  Shocked Аз не го слагах, разбира се, още повече, че не лекува, а отбъбва лигавицата и малко облекчава. Сега ми го е изписала 3 пъти Х 2 капки във всяка ноздра. Аз слагам по 1 капка, някак много ми се вижда другото...

Точно вчера даваха за капките за нос - обясни един доктор, че ако се прекалява се стига до атрофия на лигавицата и зависимост към капки за нос и става лошо.... Така че наистина не трябва да се прекалява...

Ааааа да ви питам нещо - доки ми препоръча да дам след като оздравее Венци Имунокинд. Страхува се, че с тия 3ма батковци и постоянно пътуващия татко ще имаме завишен риск от болести  Confused Cry Обаче аз четох много из форумите как анатемосват имуностимулаторите за бебета под 1 г. И сега се чудя какво да правя  newsm78 Все пак докторката си разбира от работата, а и не е от тези, които тъпчат децата с лекарства за щяло и нещяло....
Майчета с по-големи деца, давали ли сте? Някакви отзиви?

Фокси, честити покупки!!! Simple Smile Я наснимай малко, да се изфукаш качествено и ние да се порадваме, че ми стана интересно! Wink Hug

# 719
  • Мнения: 242
foxy81 ,ориентирай ме къде има Зиг Заг

Освен в Халите,има и на бул. Васил Априлов,срещу "Ликьор" горе-долу...малко по-встрани е,един огромен магазин.Ние там ходим,защото избора е много голям и винаги има нещо ,което си заслужава..Особено когато има ново зареждане Peace

Инче,за теб винаги,душицо Hug Ей сега започвам да снимам Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт