Кога е добре вече да се похвалим с бременността?

  • 1 608
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 299
И аз раздухах веднага на всички възможни познати и непознати Mr. Green Не ми е минавало през ума, че може да се случи нещо, и не се  случи Grinning

# 16
  • Мнения: 804
Аз вече се похвалих на най-доверените ми дружки. Казах и на менъджърката си, тя е много готина, а и исках почивен ден за да отида на лекар. Все още не съм споделила с родителите си, но изчаквам само да мине първия преглед, който е след 2 седмици. Така че тогава всички ще узнаят Peace Гледам да не мисля за лоши неща, така само се придизвикват, така че никакво суеверие coolcool Радостно ми е и не мога да стискам newsm68, каквото има да става ще стане, нищо не можем да променим, нека мислим позитивно!

# 17
  • Мнения: 7 186
И аз не съм крила умишлено. Не съм суеверна, а реалист, то в крайна сметка неприятен инцидент може да се случи по всяко време на бременността, не само в началото, да не дава Господ де. Praynig

# 18
  • Мнения: 528
Аз казах на 20 минута от теска на мъжът ми.Сред няколко часа казах на свеки защото живеехме при нея.След това вечерта на мама и тати.Било е или 6 ил 7 седмица.Чак когато ми потвърдиха след една седмица лекарите казах на брат си и снаха си.На колеките казах когато започна леко да си личи,защото започнаха да разпитват на ляво и на дясно.Бях притеснена как ще регира шефа и колегите,но останах изненадана от поведението им.

# 19
  • Мнения: 2 950
Аз веднага започнах да разправям на всички, само с ръководството изчаках малко. Но все пак не трябва много да се бави, защото при мен поне стана така - излезнах много рано в болничен и те трябва да имат време да намерят заместник. Докато намериха заместничка, аз работех в къщи, но все пак не знам каква ти е работата?! newsm78

# 20
  • Мнения: 2 723
Аз също миналата година загубих едно бебе и бях казала на всичко живо, та при тази бременност, която се моля да завърши успешно след по-малко от два месеца постъпих по-различно.
На майка ми казах още след първия ултразвук в 5 г.с., защото имах нужда да си споделям с някой и реших, че единствената жена на света, която ми мисли само доброто е мама Heart Eyes Естествено тя е казала на баща ми.
На втория ултразвук, който беше в 7 г.с.  видяхме сърдечна дейност и исках да се похваля на всички, обаче ме беше страх.
В 8 г.с. прокървих леко и реших, че докато не изляза от критичния 3 месец няма да кажа на никой.
Та може би към 14 - 15 седмица казах в работата, на приятелите, мъж ми е уведомил свеки, въпреки, че аз си мисля, че и е казал по-рано, но нали все пак трябва да си вярваме Wink
Но ако не си суеверна - хвали се, от това не зависи живота на бебето. Успешна и лека бременност ти пожелавам  bouquet

# 21
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Благодаря Ви много за отговорите.
Всъщност аз не съм суеверна, не става дума за това. По-скоро имах предвид, че риск винаги има.
И понеже предния път дълго след като изгубих бебето, все ме гледаха познати в корема и ме питаха какво става, и като им кажех почваха да се тюхкат и изобщо... неприятна работа.
Та всъщност тази ситуация ме притеснява, не че си мисля, че като ратръбя на всички, ще се случи нещо лошо.
Все пак засега ще си затрая... пък след още някоя и друга седмица, ще видим къде ще ме удари нетърпението.

# 22
  • София
  • Мнения: 8 932
Да ви кажа и аз се притеснявам да кажа на шефа и колегите но иначе приятелите ми (най-близките) знаят, но на мама и свеки не сам казала. Не знам Защо. newsm78

# 23
  • Мнения: 2 047
  Аз също не бързах да казвам освен на мъжа ми , разбира се. Бях чела, че първите 3 месеца са критични , а и изпитвах смесени чувства на страх и радост.

На колегите и шефката въобще нямах и желание да казвам, досетиха се като взе да личи корема.

# 24
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
На родителите ни казахме, когато се установи сърдечната дейност - 8 г.с. На няколко колежки и близките приятели - в началото на 4-ти месец, а останалите колеги разбраха като започна да ми личи - 5 месец.

И следващия път ще казвам късно, защото цялото това внимание и отношение като към болна към бременната ме изнервя  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 140
Аз си разказах веднага.Кой ме питал,кой не-изпях си положението.Много съм щастлива и не можах да се сдържа.Естествено,шефката научи последна,но нямаше как-трябваше да се преместя на по-леко място и ...така.Чувала съм от бабите,че за бременност се казва,"когато бебето промърда".Е,аз не устоях.Надявам се от цялото си сърце всичко да е О.К.Свекърва ми е на мнение,че за такава радост не се крие,ако има нещо да става-то ще стане(не дай,Боже)!

# 26
  • Мнения: 2 952
На майка ми само казахме  много рано ...а  на  вси4ки останали  след 3 месец.Дори на  родителите на мъжа ми  след 3 месец (той се  съгласи на майка да кажа  много рано , без  ревности).

# 27
  • Мнения: 300
Две загуби имам. Първия път не казахме на никого, втория -да, макар и по-късно. Т.е. няма закономерност
И въпреки това си мисля, че ако има трети път, даже и на мъжа си няма да кажа............

# 28
  • Мнения: 2 952
Как няма да му кажеш?Няма ли да  види ,4е не ти идва мензиса ?Или  е просто израз ?

Успех ина4е ти желая от  сърце!  bouquet Peace  Успех ....!!!

# 29
  • София
  • Мнения: 700
С мъжа ми разбрахме заедно - беше там когато правих  теста. След това казах на две близки приятелки.3-4 дни след теста ходих на лекар и след това казахме на родителите и почти веднага след това на всички близки приятели. Единствено в офиса казах по-късно - към края на третия месец като започнах от шефа. Преди това се изкушавах да споделя с някои близки колежки, но не исках шефа да го чуе от клюки. Но по-наблюдателните забелязаха ,че сияя от щастие и съм по-различна преди да разберат.

Общи условия

Активация на акаунт