предна плацента

  • 34 149
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 550
Здравейте,мамчета!Извинявам се предварително за моята неинформираност  Confused скоро разбрах,че съм с предна плацента,казаха ми,че по - трудно ще се види пола на бебето и че е възможно да не усещам много силно ритничетата на бебчо.Ако някой има малко повече информация за предна плацента,ще се радвам да сподели:)

# 1
  • Мнения: 9 814
Няма нищо страшно в това. Плацентата се разполага предно, задно, странично и в долната част. Патологична е само последната- плацента превия.
Аз бях с предна плацента при втората си бременност.
Полът се видя още в 17 г.с. и то на обикновен ехограф.
Ритниците на бебето наистина усетих доста по-късно за втора бременност- чак след 21 г.с. Но силата им беше същата както и първия път.  Laughing
Лека бременност!

# 2
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
 И аз бях с предна плацента. Полът го видяха доста рано, а ритниците ги усетих за 1-ви път в 19-та г.с.

# 3
  • Мнения: 550
Благодаря ви много за инфото! Simple Smile

# 4
  • Мнения: 445
Нищо страшно  Grinning
Полът го видяха на ФМ още 15 г.с
Родих нормално, бебето - 4370 гр

# 5
  • Мнения: 2 374
Предната плацента не е нищо страшно,аз бях с предна вторият път и видяха пола още в 13 г.с. на ФМ и ритничетата също си усещах достатъчно силно.

# 6
  • Мнения: 363
Сега съм с предна плацента. Полът го разбраха още 12-13 г.с но ритници започнах да усещам доста по-късно от първия път.

# 7
  • Мнения: 1 763
И аз бях с предна плацента. Полът се видя чак в 25-та седмица, но не мисля, че беше заради плацентата, пък и няма кой знае какво значение. Ритници не си спомням кога усетих за пръв път, но много рядко и леко усещах бебето. Всъщност до края си остана леко пърхане, а не силни удари. Може би наистина предната плацента е била причина затова.

# 8
  • Мнения: 6 365
И аз бях така. Пречи за по-фотогенични кадри от 4Д ехографа, малкият си беше скрил главата зад нея.

Иначе усетих движения около 19-20 седмица, а после като си качи краката под ребрата ми, нямаше значение плацентата.

# 9
  • Мнения: 400
Да повторя и аз всички до тук-няма страшно.
Да се види пола на бебето зависи най-вече от специалиста,който те гледа.Аз разбрах за това още в 12-13г.с.Също бях с плацента по предна стена.
Движенията усетих 15-16г.с.Така,че-ето и това твърдение отпада Peace
Лека бременност и здраво бебече Heart Eyes

# 10
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Пола можеш късно да видиш и със задна плацента. А за ритниците са прави - усетих ги чак към 24 г.с.

# 11
  • София
  • Мнения: 8 280
ако е толкова важен пола не виждам проблем да ти го кажат.
Първата ми бременност бях с превия, усетих бебето 21 г.с.
Втората - с предна плацента, по скоро това бе инфо нищо страшно, бебто го усетих 17 г.с. До 4 месец ме гледаха с вагинален ехограф и се видя рано пола.

# 12
  • Мнения: 141
Аз съм с предна плацента..Наистина няма значение, бебето го усетих доста рано,като за първа бременност..някъде към 15 г.с беше.
Не се притеснявай за плацентата, би трябвало и лекаря ти да ти обясни какво е предна, задна плацента и т.н

# 13
  • Мнения: 106
        Здравей!!!  Със втората ми дъщеричка бях с предна плацента. Не искам да те плаша, а само да те информирам и за следната възможност: За съжаление аз не мога като останалите мами да ти кажа, че нямаше нищо страшно. Първо да уточня - не съм била с плацента превия, защото си родих детето по естествен начин. Полът на детето го видя д-р Марков когато бях при него за фетална морфология към 19 г.с. Предната плацента не му попречи за пола, но ме предупреди, че заради нея мога да имам проблеми с кървене и риск от преждевременно раждане, и след шестия месец  да внимавам МНОГО с носене на тежко, абсолютно никакъв секс или някакво физическо натоварване. Честно казано не взех всичко това много на сериозно, защото имам приятелки, които са били в такова положение (както и мамите от предните постинги), пък и секс си правеха и от нищо не се спираха!  Тогава реших, че доктора малко преувеличава...
         А да - също така каза, че може да се наложи раждане секцио. Ето това вече много ме притесни. За щастие не ми се случи!
         Нооо от средата на шестия месец ми се наложи да лежа за задържане (както Марков предвиди), защото и от най-лекото натоварване получавах контракции (леки, получавани при повечето жени в напреднала бременност), но с почти всяка по-силна контракция имаше и кървене. Лежах два пъти в болница на системи, но заради голямата ми дъщеря при следващо кървене не отидох, защото тя трудно понасяше липсата ми от дома. Това разбира се си беше голям риск за живота и на бебо и моя...Тази ми глупост не я коментирам, явно съм имала късмет да не се случи нищо лошо.
        В края на краищата лежах до последно и даже преносих малката с 5 дни. Жива и здрава се роди и сега лошите моменти от бременността са само спомен. Те даже не ме спират да си мисля за трето, но таткото като чуе подскача (от финансови съображения, не че не иска иначе).

        Пожелавам ти лека бременност и дано и ти си като повечето жени с предна плацента!!!  Много мислих дали да ти споделя моят случай, за да не те стряскам излишно, но според мен е важно да се знае, че има и такъв вариант за да е подготвен човек и да внимава. Стискам палци написаното от мен да си остане само една допълнителна информация за теб! Късмет и леко раждане   ylinfant

# 14
  • Мнения: 11 607
Аз съм с предна плацента, вярно късно усетих Бебо - в 20г.с., но за сметка на това - ясно, отчетливо, силно. Бебо дори е бил и ниско разположен.

Не съм чела много по този въпрос, дано нямаме проблеми, но заради кървене в началото на бременността и др. причини - се пазя повече, не вдигам нищо тежко и т.н.

Не съм придричива към пола.......

Общи условия

Активация на акаунт