Предложете игри за най-малките (2 годишните)

  • 20 834
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 720
Дидо обожава да играем на криеница. Крие си очите под завивката или под каквото там намери и започва да пита "Къде е Дидооо? ", и аз повтарям "Къде е Дидооо?". Следва "Ето Дидооо" и луд кикот.   Laughing
Кончето и Влакчето също са ни любими, ще опитам още утре с мишлето и кашиката, сигурно ще го хареса.  Party

# 16
  • Мнения: 308
 Дъщеря ми е на 1г. и 7м. Играем на следните неща:

   1. Редя 7-8 кубчета (има нарисувани животни, плодове и зеленчуци и разни предмети), слагам едно кубче пред нея и после и казвам примерно да вземе кубчето с динята и да го сложи върху първото кубче, после това с тигъра, с влакчето и така докато свършат кубчетата. Накрая тя блъска построената от нея кула и се смее.

   2. Редим конструктор. Аз държа парчето да не се мести, а тя се мъчи да постави другите.

   3. Имаме къщичка с форми на животни. Когато се постави животното на точното място издава съответния звук.

   4. Дървен пъзел с 8 геометрични фигури и един с малко куче разделено на три части. Много си ги харесва.

   5. Едно от най-любимите й занимания са книжките. Но не да й ги чета, защото няма търпение, а да показваме какво има на картинките и да обясняваме кой какво прави. Книжката с буквите също й е любима. Освен показаните картинки към дадена буква й казвам, че тази буквичка е и на ... тук споменавам нещо любимо. Примерно, ако на картинката има багер за буквата Б, аз казвам, че това е и буквата на балона.

   6. Рисуването е другата страст. Стените, хладилника и паркета знаят най-добре.

   7. Играем на криеница. Първо се крие тя (залепва се за стената до мен), после се крия аз (зад някоя врата). Още не може да схване как трябва да се скрие наистина.

   8. Обича да броим пръстчетата на ръцете и краката.

   9. Друга игра много полезна за мама е помагането. Хвърляне на разни неща в коша за боклук, опъването на чаршафа на спалнята, хвърлянето на мръсните дрехи в коша за пране. Най-много обича обаче да взима изпраните дрехи от лигена, изтръсква ги и ми ги подава да ги просна.    Mr. Green

   10. Друга игра е да се правим на разсеяни и да се плашим една друга. Тя гледа настрани, аз мълча няколко секунди и после казвам "Па" и тя вече се залива от смях.

   11. Тъй като от днес я водя на ясла от седмица - две играем и на "Балона се надува". Иска ми се и други такива игри да науча, че да й разнообразявам ежедневието.

   Общо взето на това играем в къщи.

# 17
  • Мнения: 1 817
Ако детето обича да рисува /драска/ много са от полза онези дъски, които се изтриват.
Велин много се занимава с нея. Драска, трие. Рисува кръгчета, дъжд Mr. Green
И  аз му рисувам, пиша букви, той ги разпознава- на мама, на батко.....

# 18
  • Мнения: 308
Ако детето обича да рисува /драска/ много са от полза онези дъски, които се изтриват.
Велин много се занимава с нея. Драска, трие. Рисува кръгчета, дъжд Mr. Green
И  аз му рисувам, пиша букви, той ги разпознава- на мама, на батко.....

   Ооо, и такава дъска купихме, дори от другата страна имаше черна дъска и се пише с тебешир, но къде къде по-интересно е да драскаш стените.    Mr. Green

# 19
  • Мнения: 5
Като каза Мирама за книжката с животните, се сетих още нещо -  можеш да почваш да й показваш кое животно как прави и ти примерно издаваш някой звук, а тя познава кое е животното Peace Така също много се забавлявахме, защото лаеща и мучаща майка е повод за голям смях Laughing


О, относно имитирането съм номер едно! Даже бях на СИП по актьорско майсторство. Не само Радинка, но и доста други съм разсмивала. Дори веднъж имахме гост в съседната стая, за когото не знаех и като се разкудкудяках, гостът учудено попитал мъжа ми да не би да сме си взели кокошка   Grinning Grinning Laughing

# 20
  • Мнения: 5
А тези дъски, които се продават в комплект със специален флумастер, ползвали ли сте ги? Изпират ли се надрасканите дрешки? Лесно ли се измиват нацапаните ръчички?

# 21
  • Мнения: 22 437
А тези дъски, които се продават в комплект със специален флумастер, ползвали ли сте ги? Изпират ли се надрасканите дрешки? Лесно ли се измиват нацапаните ръчички?

взех такава със специален флумастер. Е това чудо така боядисва, че няма накъде повече...Сега така си стои в къщи.

# 22
  • Мнения: 9 973
ние пък знаем всички стехчета,песни и книжки ан изуст

# 23
  • Мнения: 22 437
ние пък знаем всички стехчета,песни и книжки ан изуст

А така, браво, гледате си генийче. )))))

Темата е за предложение за игри, не на кой детето му какво може...

# 24
  • Мнения: 9 973
ние пък знаем всички стехчета,песни и книжки ан изуст

А така, браво, гледате си генийче. )))))

Темата е за предложение за игри, не на кой детето му какво може...
е това не е ли вид игра?Ние така играем-четем,пеем....и то докато правим хиляди бели из апартамента Joy

По темата:Синчето уважава само играта`Балона се надува,надувайте момчета....`

Общи условия

Активация на акаунт