МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - тема 2

  • 202 318
  • 801
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 151
Здравейте,

Направихме втора спермограма - сега вече нещата изглеждат нормални. Ето и резултатите - пускам и двете за сравнение:

1. В клиниката на Щерев, след 4 дни въздържание, обикновена спермограма - asthenozoospermia:
обем: 3.4 мл(>=2мл)                     
втечняване: пълно
вискозитет: 0 -нормален
pH: 7.5 (>=7.2)
аглутинати: типични
температура: 37

Концентрация и подвижност:
Статични: 161 / 42,7%    Непрогресивни: 78 / 20.7%   Прогресивни: 138 / 36.6%

Скорост:
Бързи: 131 / 34.7%     Средни: 51 / 13.5%  Бавни: 34  / 9%   Статични: 161 / 42.7%  Хиперактивни: 25 / 6.6%

Концентрация:
29 мил/мл (>= 20 мил/мл)
98.7 милиона в целия еякулат (>= 40)

WHO
тип А: 14.6%  тип В: 22%  тип С: 20.7%  тип D: 42.7%
при норма а>= 25%, а+b >= 50%

Други параметри:
VCL 47,5 миктометра/сек
VSL 19.5 миктометра/сек
VAP 28.4 миктометра/сек
кръгли клетки: 21.6 mill/ml (<5 mill/ml)

Може би не е много зле тази спермограма, но тъй като аз съм с поликистоза, сериозно се стреснах.

2. Месец по-късно, след прием на витамин Е и добавката на DoppelHerz ( Селен, Цинк и т.н.), в клиниката на Владимиров, разширена спермограма след 3 дни въздържание:

Обем: 2.6 мл(>=2мл)
pH: 7.4 ( norma 7.2 - Sunglasses
време на втечняване: 30 мин
вискозитет: 2 ( нормален до 2 см)

Концентрация: 31 млн/мл (>20 млн/мл)
общ брой: 80,6 млн (>40 млн)
обща подвижност: 62% ( нормокинеза: 50 при норма >= 50%, хипокинеза: 12, акинеза: 38)
брой нормокинетични сперматозоиди: 15,5 млн/мл (>10 млн/мл)
общ брой нормокинетични: 40.3 млн (>20 млн)
аглутенация и агрегация: не
незрели клетки на сперматогенезата: не, еритроцити: не, левкоцити: 1 (под 1млн/мл), епителни: < 1

морфология по Крюгер:
11% с нормална (норма >= 14%),

Тератозооспермия индекс: 1.34 (<= 1.6)

Заключение: нормозооспермия

Сега вече се чувствам по-спокойна - надявам се, че спермограмата ще се запази, ако мъжът ми продължи да пие витамините. Само се чудя могат ли постоянно да се пият или трябва да се почива? Тепърва започвам да изяснявам проблемите при мен, вероятно ще правя стимулации и е хубаво да не ги правя напразно...

Желая на всички ви скоро  newsm32

# 736
  • Мнения: 879
Саки, може ли да ми кажеш процента по крюгер от първата спермограма, нещо не мога да се ориентирам, виждам във втората, че е 11%, което е страхотно!   bouquet

# 737
  • София
  • Мнения: 23 165
Саки, може ли да ми кажеш процента по крюгер от първата спермограма, нещо не мога да се ориентирам, виждам във втората, че е 11%, което е страхотно!   bouquet
Първата е обикновенна, няма морфология по крюгер в нея.

# 738
  • Мнения: 151
Дa, бамбарадамбара e права, в първата няма морфология. Втората я пуснахме с Крюгер по мое настояване - и в следващите няколко месеца няма да тормозя мъжа ми със спермограми.
  Hug

# 739
  • Мнения: 86
Здравейте, минаха около 2 месеца от операцията от Варикоцеле. Докторът, препоръча да се направи контролна спермограма след 6 месеца, т.е. остават още 4 месеца. За тези 2 месеца мъжа ми не спира да пие витамини- Цинк, Фолиева Киселина, Кю10(преди пиеше Геритамин, но като свърши опаковката му взех кю10), Л-карнитин (свърши го, но го пи 1 месец,излиза ми скъпо, и не знам кога ще му го купя пак). Има ли някакъв шанс да има подобрение толкова рано и да се надявам да стане бебе преди да минат поне 6 месеца?  Praynig

# 740
  • Мнения: 165
Винаги има шанс - вярвай!!!

# 741
  • Мнения: 284
Винаги има шанс - вярвай!!!

Има шанс да, защо да няма! По-принцип е нужно малко повече време - не една ами даже две сперматогенези - т.е. 6 месеца. НО, не спирайте да опитвате. При нас стана преди да направим контролната спермограма - на 5тия месец. УСПЕХ!

# 742
  • Мнения: 10
  Здравейте момичета! Моля ви кажете нещо за резултатите от спермограмата на мъжа ми( ще ходим утре на лекар, но все пак искам и вашето мнение Simple Smile
 ph - 8.5
 вискозитет -  нормален
 алгутинати - единични
 обем - 2мл
 сперматозоидна концентрация - 50млн/мл
 сперматозоиди с нормокинеза 70%
 сперматозоиди с хипокинеза 20%
 сперматозоиди с акинеза 10%
 сперматозоиди с нормална морфология 95%
 левкоцити 12-15 на поле
 брой нормокинетични сперматозоиди 35млн/мл
 общ брой нормокинетични сперматозоиди 70млн

 Спермограмата е правена в Цибалаб

# 743
  • София
  • Мнения: 23 165
Тази спермограма може да я броиш за невалидна.

# 744
# 745
  • София
  • Мнения: 23 165
В Цибалаб на всички раздават еднакви резултати. Ако ти се занимава потърси из форума и ще срещнеш същите резултати и при други правили спермограма там.
Ако искате читава спермограма отидете в някоя от клиниките за инвитро, цената не е по-висока, а и винаги има кой да ви коментира резултата набързо почти веднага.

# 746
  • Мнения: 10
  ок, ще го имам в предвид, но мен ме притесняват левкоцитите... колкото и да има някакви съмнения в резултатите все пак има и истина...незнам  Rolling Eyes Почвам да се обърквам!

# 747
  • Мнения: 471
kanar4e, наличието на левкоцити често говори за наличие на инфекция. Може да установите дали има такава като пуснете микробиология на еякулат.

И моят съвет е повторете СГ в клиника по стерилитет, тези направени в обикновена лаборатория само объркват пациентите и удължават пътя към заветната цел.

# 748
  • Мнения: 10
 Благодаря за съвета  bouquet  На доста места прочетох, че трябва да направим спермограмата в специализирани клиники...ще я повторим.

# 749
  • Мнения: 284
Да, Канарче, задъжително направете Разширена спермограма в специализирана клиника - Надежда, София, Щерев, ако си от София.

Общи условия

Активация на акаунт