В коремчето на мама Януарчето все по-силно шава - 21

  • 24 469
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 647
Копнеж, ужас, дано не се наложи да влизаш в болница! Почивай си повече! И аз нямам оплаквания, но явно не случайно частният ми доктор казваше, че до 20 седмица е абсолютно задължителен и гинекологичният преглед. Днес съм на консултация по ЗК и ще накарам докторът да ме прегледа, че явно тези прегледи са си необходими.
А ти наистина никакви оплаквания ли нямаше? В смисъл болки и контракции...? Защото скъсяване с 50 процента на шийката си е доста сериозно.  Embarassed

# 706
  • София
  • Мнения: 2 245
Копнеж, welcome to the club!  Hug Sad Всичко ще е наред! Само си почивай и не го мисли много! Гушкай клавиатурата и ще спамим в темата  Mr. Green

Евка, и на мен ми казаха, че в по-напреднала бременност но-шпа не върши особена работа, защото е по-слаб и ми изписаха папаверин, но той е основно за болката. Гинипрала е за отпускане на матката.

# 707
  • Madrid
  • Мнения: 514
Честит рожден ден ,Мишона,с удоволствие ти пожелавам много здраве,неспираща радост и приятни емиции през този ден!

Норе,в предния си пост забравих да ти честитя  розовата новина,сега го правя от сърце! Simple Smile

Благодаря ви много мили момичета,че сте съпричастни към моя резултат ! Heart Eyes

Минана,следи се кръвната захар,общо взето се пази диета,за да може да се контролира нейното ниво.Следи се и теглото на бебето.Движението е горещо препоръчително.

Олемале,сега като си направя тройния тест,ще се разбере,ако двата са с висок резултат-имам,ако не-нямам. Simple Smile

Ивче ,попрочетох аз и разбрах за диетата в общи линии,още не са ми се обадили от болницата кога да притичам за теста,но преди това трябва да пазя тридневна диета.Предполагам при положителен резултат,че ще си я спазвам докрая.Не съм се уплашила аз,просто ще трябва да съм по-внимателна към въгрехидратите.Да видим резултата,пък винаги бих се допитала до теб Heart Eyes

veselyshko ,дано не се повтори!

Евка,а твоите контракции продължават ли?

Копнеж,сега прочетох поста ти,не се притеснявай,ще се наложи да полежиш и да почиваш,важното е,че бебето е добре!Дано ти се размине престой в болница,просто вкъщи ще ти е по-спокойно.

# 708
  • София
  • Мнения: 1 350
indi4ka усещам си стягания,но пу пу болка няма ама аз днес не мръднах от стола буквално. Сутринта като тръгнах за болницата пак ме заболя, а се раздвижа а край почна се. Сега не смея да ходя и до кухнята даже и сиусещам стягането редовно.  Най странното е че като легна почват не смея и да лежа.

И един може би тъп въпрос ама на теб кой ти препоръча такъв тест и от какво се усъмниха? Може и да си го писала ама аз не чета веднага а мн. на куп и забравям докато стигна до края на изписаното  Embarassed

# 709
  • Мнения: 19
Момичета стискам `ви палци да се оправяте по-бързо и всичко да е наред.Ох не мене днес ама хич не ми е добре-мислех,че хремата отминава и гърлото почти не ме болеше,но днес и гърлото ме боли,а хрема на това топло време-ужасно е.Ако знае някой цяр за хрема дакаже-слагам си физиологичен разтвор и смуча прополки,пия чай-ама нещо се закучва работата. до 17.00 съм на работа а ми се ще да си полегна,че на стола пред компа цял ден си е мъчение.Утре поне не съм на работа и отивам да си правя антителата-стискайте ми палци.

# 710
  • Мнения: 803
Евка, не знам и аз какво да си мисля  Confused Засега избрах варианта да пазя леглото вкъщи. Ако втвърдяването продължи, ще отида в болницата. Спомена ми, че ако отида, са щели да ме сложат на системи и да ми вливат нещо си /забравих какво/, което да се натрупа в организма. За точенето на клинични пътеки: знам, че е много разпространено като явление... но то в нашето здравеопазване какво ли е като хората?! Откакто съм бременна се сблъсках с какво ли не в държавните болници и поликлиники... Но не мога заради това да рискувам. Ами ако наистина домашното лечение не ми помага? Така че съм малко на изчакване...
Литъл рабит нямала съм никакви болки. Само безболезнени контракции от известно време. Като снощи коремът ми просто се стегна и не ме отпусна до днес сутринта.  Shocked Затова се уплаших и отидох в Майчин дом. Наблюдаващата ме лекарка си приключваше смяната и ме прати при Майсторов, който си ме прегледа и на ултразвук и гинекологично. И добре, че го направи. Защото през цялата ми бременност досега не са ме преглеждали гинекологично. Като чуят, че нямам оплаквания и това им стига. А аз съм бременна за първи път, не мога да знам всичко...
Ред трий, ще спамим, какво да правим  Mr. Green Сега на всичкото отгоре сме и по средата на ремонт, та е чудна картинката  Crazy Аз лежа с лаптопа до мен, а мъжлето изнася стари секции и притичва да ми носи по нещо от кухнята /да ми е жив и здрав/.
илиндичка, дано се размине... Ще видим. Каквото кажат лекарите. Не мога да рискувам...

# 711
  • Пловдив
  • Мнения: 360
само записче,после ще ви чета,защото  седналото положение не е  по вкуса бебока и бивам сритана  Joy

# 712
  • Мнения: 36
Привет на всички!  Hug


Мишона, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!! Много щастие, здраве и усмивки!   bouquet
  А тортата е много вкусна, благодаря ти!

Hope, честита девойка!

Всички знаем, че кърмата е много по-полезна, но понякога обстоятелствата така се стичат, че се налага да храниш с АМ. Айде да не бъдем толкова крайни викам аз. Сега остава да обсъдим и дали са по-майки родилите нормално от тези родили секцио  Crossing Arms
Точно така. Има различни ситуации...


Olemale
, и аз съм късогледа. На мен лекарката ми каза, че в 9-ти месец е хубаво да се отиде на очен лекар, за да се прецени състоянието на очите.

Копнеж, тъкмо когато снощи ти четях поста за болките ниско долу и аз в същото време ги усещах по същия начин, но ми спряха след 10-на минути!

Рedrova, Рачето е права за туршиите - те предизвикват отоци. Гледай да ядеш по-малко сол.  Дано отоците на ръцете ти да спаднат.

Red Tree, мерси за смешното клипче, смях се от сърце!
   Тази сутрин мъжът ми ми каза, че съм похърквала, ама слабо. Той спомена, че понякога хъркането се дължи и на недостатъчна хидратация в организма. Е, сега пия повече вода, така че... А и явно хъркам по-малко отколкото преди бременността.  Laughing

Катинче, наистина са ни големи юнаците! Лекарката ми каза, че па принцип момчетата растели по-големи от момичетата.  Heart Eyes

Купих си Weleda - масло при бременност. Доста скъпо е - 43 лв., но пък няма химия. Включва масло от жожоба (хинап), което е изключително полезно за кожата и я подхранва, както и масла от бадем пшеничен зародиш. Не знаех, че един от основателите на Weleda е известния философ Рудолф Щайнер.  Thinking  Замислям се, дали ако не си купя по отделно маслата и ги смеся няма да е същото, но ще излезе на много по-евтина цена...


Хубав ден на всички!  Hug

# 713
  • Madrid
  • Мнения: 514
Евка,тук е  задължително изследването,защото се смята,че всяка бременна може да го развие,а пък и външни симптоми няма,освен голям апетит,замайване,но те съвпадат и с нормалните симптоми на бременността,затова.
Аз се чувствам отлично по принцип,като изключим главоболието,което на моменти е много силно,но пак го отдавам на бременността.

# 714
  • Мнения: 560
Добър ден!
Пак сте изписали много,пък нямам време да ви следя  Tired
Искам да ви кажа какво ми се случва вече няколко пъти.Понякога като се наведа или надигна от леглото ме заболява в ляво малко под нивото на пъпа.Болката и рязка все едно от прищъпнато  ooooh! Как да го обясня.Имам чувството че точно в този момент бебето е там и аз като се наведа го притискам  Blush .Нещо такова....Не знам дали ме разбрахте.Това за месец вече 3-4 пъти става.Не се изправям или навеждам рязко-уж.Преди малко съм се облегнала на стола и краката са ми на табуретка пред него.Леко се надигнах да си придърпам монитора и тогава се получи това.Да се притеснявам ли...НА 8-ми съм на ЖК,но да притеснявам ли доктора по-рано.
И в съчетание с това че вече 3-ти ден бебка не е много активна.Най много 3-4 леки ритничета на ден.Като се има в предвид че минала седмица шаваше почти по всяко време  Confused Бутам корема,пускам музика...все тая...

# 715
  • София
  • Мнения: 2 245
Копнеж, това дето го вливат е кор магнезин. Някаква форма на магнезии дето се усвоява много бързо. И на мен ми казаха, че ако ден-два няма подобрение трябва да вляза в болница. Ще правим каквото трябва.  Peace
Евка, сега четох за магнезиевите препарати. Обикновено се спират 2 седмици преди термин и по-малко време преди планово секцио.
Сънрайз, мъжът ми почти всяка вечер включва дъскорезницата  Mr. Green. Предполагам, че ще има такива моменти като клипчето. Ще обърна внимание дали като е пил повече вода хъркането намалява, защото не винаги пие достатъчно вода и се налага да го гоня като империалист.  hahaha

# 716
  • Мнения: 326
Добър ден, честит празник на всички, които се чувстват свързани с музиката!
 newsm19  superuu moresmile yesyes

Мишона  bdbaloni На страхотен ден си се родила, да си жива и здрава, и най- щастлива мама!!! С най - послушната кака на бебето!!!

Илилндичка Дано няма нищо притеснително на следващите изследвания Praynig

pedrova, и на мен ръцете ми се подуват, само малко да ми стане топло. Поливам ги със студена вода, засега помага.
Иначе пия достатъчно вода, може би е от солта,(хапвам соленичко по принцип) тя задържа водите  Peace Но не мисля, че е добре тотално да я спираш. Организма е свикнал с нея и тя набавя необходими вещества, ако я спреш ще го хвърлиш в шок. Simple Smile

Anelia83 и аз имах силни болки докато бях на работа, също по цял ден пред компютър, като останах в къщи на третия ден вече бях ОК. И сега имам болки, но нормалните от разтягане. Далеч по- поносими Peace

Иве  Hug Hug Hug Благодаря зя отговора! Прекрасна ти е Веренцето /пу-пу/ От сърце ти пожелавам и бебето да расте такова, будно и лъчезарно дете!

Сиер Извадила си думите ми от контекста, не съм си и помислила, че хранените с АМ са втора ръка. Ставаше дума, че ме увикаха, едва ли не , да не си и помислям да кърмя.И освен това ще раждам секцио. Peace

minana
Мерси за инфото! Трябва ли предварително записване за лекцията? Дано се оправя бързо Яна Praynig

olemale
Според мен е добре да потърсиш и второ мнение, зрението не е шега работа. Стискам палци!

teo86 Аз имах, също капки коластра от едната гърда(предполагам, че е коластра) А иначе от известно време излиза по някоя и друга прозрачна капка течност и от двете. Само не се пробвай да ги цедиш, иначе мисля че е нормално, вече. Hug

Редче Много сладка песен, благодаря   bouquet

Копнеж Много неприятно, мила Hug! Дано се разминеш само с лежането и всичко да е както трябва в крайна сметка.

евка, радвам се че всичко е наред  Hug

Тани Мен при всяко по рязко движение ме прорязва но отстрани, АГ -то каза че е от опънатата матка. Не знам дали това ти е помага, дано всичко е наред Praynig
 
И останалите на които им предстоят прегледи и изследвания, също да се похвалят с добри резултати.
Много момичета имат притеснения тези дни, силно ви стискам палци да отшумяват вече.

За усещането на бебето, аз го усещам как е застанало, често като ритне, му усещам главата в другия край   Heart Eyes

Мишона Беше питала за цигарите, май тук никой не пуши. Или никой не си признава  Mr. Green

Хайде приятен ден от мен, аз отивам да празнувам  Peace
 newsm51

# 717
  • Мнения: 803
Red Tree, мерси за инфото  Hug

По въпроса за цигарите: преди да забременея бях страстна пушачка. Ама наистина прекалявах. Стигах до 1 кутия син Ротманс на ден, а това са си силни цигари. Когато разбрах, че съм бременна, ги спрях. Не че съм с толкова силна воля, а просто ми ставаше лошо при миризмата им, а да не говорим за вкуса. Случвало ми се е после да припаля една-две цигари за една седмица, но е било в много изнервени и стресови ситуации. След като влязох в 4ти месец не съм и помирисвала тютюн. Сега дори не мога да си представя как едно време съм пушела. И то по толкова много.  Crazy Дано да си остана непушач.

За отоците - нямам засега. Старая се да пия повече течности, избягвам солено.

Сънрайз, а това масло за мазане на кожата ли е? Четох за едно масло на Веледа за перинеума, та се чудя дали да не си го купя  newsm78

# 718
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Мишона Честит Рожден Ден.
Нека ти предстои една вълнуваща и незабравима година пълна с любов и щастие.

# 719
  • Мнения: 647
Нещо интересно за бременните: http://www.bg-mamma.com/actuals/full/1985

Общи условия

Активация на акаунт