В коремчето на мама Януарчето все по-силно шава - 21

  • 24 449
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 488
Момичета, чета си ви редовно, но все нямам време да пиша по-сериозно.
Искрено съчувствам на всички, които изпитват някакви проблеми с бременността! Прегръщам ви и желая да отминат колкото може по-скоро и да стигнете безпроблемно до раждането.
Копнеж, ако искаш да си сигурна, че лекарят от Майчин дом не иска просто да те набута в болницата, защо не идеш на частен преглед при някой доказан авторитет?

Като ви чета за тези контракции, направо се срамувам, че на мен нищо ми няма  Embarassed И предишната бременност, и сега нищо не усещам, даже се чудя нормално ли е, не знам какво е контракция... ни подготвителни, ни нищо. Стягане описвате, ама тц, няма такова нещо. Бебка рита много силно, под пъпа я усещам, но и аз не знам в какво положение е реално. Другата седмица ще ходя на преглед, трябва и ЕКГ да направя, вие правихте ли?

# 721
  • Мнения: 9 488
Честит Рожден Ден Мишона!
От здраве и любов да не се оттървеш! Hug[/size][/color]


Копнеж лежане и спокойствие Peace

Ра4е, четох за свекър ти, и странното е, че в някои учебници по педиатрия, ама изобщо не пише подобни неща-каквито педиатрите дават за съвети Crazy Четох съвсем скоро такъв-издаден 1968г! и нямаше съвети да се дава вода, а пък за сок от 40-ия ден не се и споменава...на Спок също съм чела книгата /макар и 2005г, а е издадена още по-далечната 1946!!!/ и там съветите са що-годе адекватни..
Да не споменавам, че от 2005г има нов национален план за хранене, сведен до всички педиатри и лични лекари-там пък нещата са си актуални от всякъде-съобразени са със СЗО..но явно не ги четат и не си "ъпгрейдват" инфото Rolling Eyes

Ivalex, четох, четох за ПЗ, и понеже намеренията ми са да захраня значително по-късно..към годинката нещо не ми става ясно с таз схема Thinking Ако хлапето прояви алергия към нещо си вряло, със.. да кажем картофа, който вадя от цялото ядене, как ще разбера де е проблема-към коя съставка? Rolling Eyes

минана-да, считат, че високоя диоптър сам по себе си не е предпоставка за секцио..понеже и аз съм с такъв /ама и с екстри около него Crazy/ та живо ме вълнува темата Mr. Green За разлика от предната бременност, при тази забелязвам увеличение на диоптъра на едното око -още не съм ходила на офтамолог, да видя с колко съм отгоре Blush но тези дни ще проверя..

viola78 прави си гаргара с клеева тинктура Wink

# 722
  • Мнения: 45
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН МИШОНА !!!
здравейте момичета,
за очите твърде много ме вълнува и мен този въпрос, защото и аз съм късогледа с по - 3.50 диоптъра и на двете очи. При мен обаче в последните две години от нищо качих 2 диоптъра и половина, и офталмолозите ме успокоиха, че докато съм станела на 26 години (тогава се предполага, че ще спре да ми се увеличава късогледството) може да ми се вдигнат до -8, и да ми дадат инвалидност. По време на бременността започнах да забелязвам, че пак почвам да не виждам и с тези очила (при условие че ги правих юни). Да ви кажа направо си ме е страх да отидя на офталмолог, кой знае сега с какво ще ме застрелят. Много ми се иска да раждам нормално, но съм почти на 99 % сигурна, че ще ме карат да раждам секцио заради това  Sad newsm78
ПС хубавото че нямам нищо странично около диоптрите  Embarassed

# 723
  • Мнения: 984
Благодаря ви момичета за чудесните пожелания! Hug Heart Eyes

Тани`, може би трябва да се обадиш на наблюдаващия те лекар или акушерка, за да ти проверят сърдечния ритъм на бебето. Кога последно ходи на преглед? Все пак има бебета, които са по-кротки, моята Ния беше такава, но като се роди компенсира кроткостта си напълно. Mr. Green И все пак винаги има периоди на по-усилено движение и затишие /за риткането говоря/, така че три-четри дни затишие е нормално. Казваш, че все пак ритва по малко...така че има движение. Но все пак се обади и искай сърдечен тон да ти измерят.Стискам палци всичко да си е както трябва.

Мяу, не са ми правили ЕКГ. Мерят ми кръвното всеки път, а три пъти вече ми вземат кръв и урина, щот нали бях с повръщане. Сърцето не са ми го слушали, но на бебето все път мерят сърдечния тонус.

viola78 - има хомеопатия за хора тип сангвинични /жизнерадостни, с добър физически тонус и положителна, доколкото е възможно настройка към живота, контактни и т.н./ - "Тонзилотрен", който подпомага организма да се справи с инфекции в устната кухина и сливиците. За носната кухина, лигавицата на синусите и носоглъдката пак за същия тип хора има "Цинабсин", който се смуче по една таблета пред два-три часа. Ефикасни са и двата продукта при гореописания тип хора. Най-добре върви на преглед при хомеопат. Хомеопатията е опасна само когато се използва при здрави хора.

# 724
  • София
  • Мнения: 2 245
Мисля, че този сайт го няма на 1ва стр.: http://3dpregnancy.parentsconnect.com//

Дудеславка ми се губи... Дуде, я веднага на отчет!  Grinning Как я караш?

# 725
  • Мнения: 634
Здравейте момичета !
Мишона  nbirthday Да си жива и здрава и много много щастлива  Gift
хич не си губите времето и пишете ли пишете едвам ви изчетох...
Копнеж само трябва да бъдеш моооого спокойна и си мисли положителни неща. Тук всички мамчета ти стискаме палци и си мислим за теб Crazy
Аз контракции имам още отпреди 1 месец и от тогава пия нутримаг 3*1. И се чувствам значително по- добре, е става ми и на мен понякога твърд корема но сега е доста по- рядко ( пу пу да не са ми уроки)
Това за позата на бебето ми е много странно незнам, дали е защото съм по- дебела ама аз идвам ги усещам когато мърдат та какво остава да определя и в каква поза са  newsm78. или може би вашият майчински инстинкт е по- силно развит, а моя още се лута някъде между учебниците и домакинската работа,която ме затрупа напоследък.
сега да кажа и за отоците- аз да чукна на дърво все още не съм отекла.Преди да забременея много ми отичаха краката и се бях притеснила какво ли ще ми се случи по време на бременност, но може би наистина пиенето на много вода помага при този проблем.
сега да ви се пооплача малко - от няколко нощи когато вечер си легна носът ми се запушва ужасно и не мога да дишам. а вчера нещо така ме притискаше, че до 2 часа не можех да заспя - то не слагах възглавници , сменях пози и какво ли още не направо ми се плачеше. Сега следобяд реших да подремна обаче като легнах и пак носа ми се запуши - как ли да си помогна ?

# 726
  • Мнения: 373
valkiria79, за лекцията доколкото разбрах няма записване. Момичето ми каза, че ще се съберат майки в отпред в двора и оттам ще ги заведат в зала, или където там ще се провежда мероприятието  Peace
tedinka87, не е задължително да те карат да родиш секцио. Аз предния път бях с -6, после падна на -5. Но нямаше проблем и си родих нормално. А между другото диоптрите ги качих много между 25 и 28 години, но това според мен са много индивидуални неща.
MTV, аз сега не съм ходила още на преглед за диоптрите, но май не е лошо да отида. Предния път ходих в 7-8 месец  newsm78

# 727
  • Мнения: 622
ilindi4ka  Hug Hug Стискам палци резултатите от второто изследване да са хубави и да не ти се налага никакво лечение  Hug
Копнеж съжалявам, че са те стреснали с такава новина  Hug Hug Дано сега с лежане и пиене на хапчета се оправят нещата и не ти се налага да влизаш в болницата  Praynig
Red tree ти също пази леглото и дано отървеш болничния престой  Praynig
Аз си пия Магнерича и ако тази вечер имам пак такива преживявания утре отивам на доки, че съвсем се стреснах от това, което са казали на Копнеж  Sad
obi4anka то и аз не мога да определя в каква поза е бебето, само знам кога ме рита, така че не се безпокой  Crazy Още малко и ще ги усещаш съвсем ясно мъниците  Hug
Още щях да пиша, но всичко ми изчезна от главата  ooooh!

# 728
  • Мнения: 5
Честит Рожден Ден на Мишоната! Дае здрава и щастлива и догодина да ни дари с едно прекрасно детенце!
Ей нямате изчитане, но пък като вляза тук и забравям как минава времето, за съжаление не мога да се включа в обсъжданията за пюретата и  хигиената на бебетата, но пък сте ми изключително полезни  Hug,  дори и с тези спорове, както се казва в спора се ражда истината.  Flutter
Моето бебе за сега се крие усилено и 100% не е ясно, но ще се радваме и на мъж и на девойка  Simple Smile
хубава вечер от мен и се пазете  Hug

# 729
  • Мнения: 326
valkiria79, за лекцията доколкото разбрах няма записване. Момичето ми каза, че ще се съберат майки в отпред в двора и оттам ще ги заведат в зала, или където там ще се провежда мероприятието  Peace
Сигурна ли си, че не  става дума за майчин дом Варна?

# 730
  • Мнения: 11 607
Мишонка, Честит Рожден Ден! Жива и здрава бъди, и по-често пиши тук да не се налага да те издирваме из форума!

Хоуп, и ти пиши по-често.....Удариш 1 ферман и след това никаква те няма!

Илиндичка, Копнеж, съжалявам за лошите резултати! Дано вторите при Елиндичка са добри, а при Копнеж лежането да си каже думата. Копнеж, лягаш и ставаш само до ОО. Да знаеш в това е истината и нищо повече. Аз си позволявах волности, но след тях - не бях добре. Докато не легнах и не ставах наистина само до ОО. Тягостно е, но.......нямаме друг избор.

Днес аз бях на ендокринолог - поиска да ми направи обременяването с глюкоза, аз се съгласих с половин уста. Тя ме гледа, гледа и най-накрая реши,че ще ми види кръвната захар 2 часа след като съм яла.....Сравни ми кръвната захар от миналата година, когато съм ходила при нея и сега - от септември месец - и ми каза,че сега ми била по-ниска с 0,7. Качих се на нейния кантар и ...за 20 дни съм - минус 2 кг. Заради това,че отслабвам ми пусна и хормона за щитовидната жлеза. Та утре ще чакам да видя как са моите изследвания.

Иве, интересно е това със захранването. В интерес на истината установявам,че част от него без да знам,че се нарича педагогическо захранване, съм го прилага и аз, особено с третото ми дете. Не знам.....Не съм се водила кой знае колко по книги, повече по интуиция и на този етап капризни откъм храна деца не съм гледала. Ще прочета за захранването още един път обаче, че сега нещо не съм в кондиция, да може да ми влезе нещо в главата.....

При нас Рая пак нещо не е добре. Цяла нощ е била с Т и е повръщала, дори и вода. Днес е на АБ вече, но се чудя дали да и го дам, защото ми се струва по-добре. Пък ще видим......Не съм спала като хората, сега съм изцедена като лимон. Чаках близо 3 часа в поликлиниката, писна ми от български манталитет по ред причини, въобще днес ми е ужасен ден. Най-хубавото на деня е това,че Райчето я гледам как леко живна и как ми дава кураж,че се оправя.......

Спи ми се много, Бебо нещо от 1-2 дни го усещам и леко над пъпа вече, и аз ще кажа като една мама преди мен - да ме прощава не запомних коя беше - честито на всички, които влизат днес в 7-я месец! Всички ние да имаме един чудесен и прекрасен трети триместър!

А при мен остават от днес точно 100 дни до термина. В интерес на истината лентичката ми не е като термина по цикъл. По цикъл е на 3.1., но лентичката я сложих според термин 10.01.

# 731
  • Мнения: 3 453
Здравейте, момичета!  bouquet


Благодаря ви за сърдечните поздравления! Много сте мили! Hug Heart Eyes

Цоцоланче,
прекрасна статия, поздравявам те!  bouquet Много добре си описала атмосферата в седмичната, също и впечатленията си от срещата ви. Снимките са чудесни! Hug Дано щитовидните хормони да са в норма.
Относно количката – още не съм избрала. Причината е тесният асансьор. Всички триколки, които харесах, отпаднаха от списъка. Сега пак съм на изходна позиция. Голямо мъдрене за тази количка значи. Дано само за нея е така, че започнах леко да се изнервям.  Confused
Еvка ,
аз също не смятам, че трябва да отстъпваш. Вероятността те пак да постъпят по този начин, е доста голяма. Тогава няма да имаш нищо зад гърба си. Така като има пусната жалба, те ще си имат едно наум.
Каквото и да решите, надявам се всичко да приключи скоро. Praynig
Почивай си повече, дано скоро отмине неразположението. Hug
Villy , Hug
убедена съм, че нещата са комплексни. От една страна работодателя, който се опитва да те изцеди отвсякъде, от друга служителя, който не може да си позволи болничен заради размера на осигуровките .....Отвратителна ситуация, наложена от тарикат работодатели. Мен друго ме изуми – жената се държеше нагло. Дори не ме препрати на друго гише. Просто не и пукаше. И друго, ако повече клиенти на банката обръщат внимание на очевидно недопустимата ситуация, на управителя може и да му светне, че тя наистина е недопустима.
Да, трябва сами да се пазим, когато имаме възможност. На улицата ще заобиколиш болен, защото имаш вариант, като отсрещния тротоар например. В банката нямаш избор, там си държиш номерчето в ръка и се молиш  двата метра, на които си застанал, да са достатъчни, за да се предпазиш.  
pochti_bezobidna ,
поздравления за добрите резултати от прегледа! За плацентата не се тревожи излишно. Hug  

...........
За захранването
– ами и аз нямам село, от което да се снабдявам със зарзавати и месо. Какво да правя тогава? Да купувам такива от пазара? - в никакъв случай. Аз също ще предпочета по-малкото зло. Продуктите в готовите храни поне са минали през някакъв качествен контрол /без да броим онези от български произход/, докато тези на пазара са с напълно неизвестен произход и качество.
.............

violetblue ,
добре се посмях за ваша сметка!  Laughing Ама за течния шоколад те подкрепям, заслужава си риска да го прехвърлиш през граница. Mr. Green
Младата госпожица е много чаровна. Hug

Мишона ,
честит рожден ден! Да си здрава, обичана и много щастлива! Весело изкарване на празника!
    bouquet
Поздравявам те и за дългоочаквания финал с повръщането! Момата най-сетне се е кротнала и е прекратила издевателството над майка си.  Wink
_Iri_ ,
успокои ли се? Чушките сигурно са станали хубави.  Wink Съпруга ми така обърна цяла тенджера с   пиперки с доматен сос. Цялата кухня оля, аз пребледнях от яд, чак треперех. Бързо забравих, но на момента ми идеше да го трясна с нещо по-тежко. Mr. Green
Ivalex ,
благодаря за табличката за количките!  HugМного е полезна.
“Веренцето” наистина е хубаво име, няма нужда от заместители. Снимката “къде ми е луканката” е невероятна. Бедното дете, дожаля ми.... hahaha
Minana ,
за температурата – някакви медикаменти приемате ли? Бабешките рецепти са ясни, но не зная до колко помагат. Дано Яна се прави по-скоро.  Tired
Копнеж,
паркирай се на леглото и ти, като Редче и забрави да мърдаш от там до второ нареждане!  Naughty Дано скоро отшумят проблемите!  Praynig
Ilindi4ka ,
дано вторите резултати са по-добри! Стискам палци. Praynig
Сиер ,
права си. Аз ще направя всичко възможно, за да родя нормално и да кърмя дълго време, но дали ще се получи – друга тема. Ако не успея, това няма да ме направи по-лоша майка. Peace
Viola78,
ще ги запознаем, разбира се, само до там да я докараме.  Wink
Редче,
когато бебето е под ребрата сякаш е най-неприятно. Не зная ти как го усещаш, но мен ме подпира страшно. Tired
sugar_lady ,
обременяване с глюкоза ли ще правиш и кое налага това? Питам, защото и аз се чудя, дали да не си самоназнача такова. Thinking



Пропуснах да спомена останалите новини от прегледа. Госпожицата тежи 920гр. Решихме раждането да е естествено, но планирано. Ще я раждаме аз, съпружието и лекаря ни.  Mr. Green Няма начин да не се справим тримата.  Laughing
Много се радвам, че ще е естествено раждане, дано да не се обърка нещо дотогава. Така ще се възстановя по-бързо и ще бъда по-пълноцеена в пълвите дни, след раждането; матката ще се прибере по-бързо; няма да се налага да чакаме 2 години за нова бременност. Въобще, много плюсове, доволна съм. Peace

Хубава вечер на всички! Hug

# 732
  • Мнения: 803
Много ви благодаря за подкрепата и съветите момичета!  Hug Heart Eyes
Наистина ми става по-добре като ви чета и виртуално съм с вас. Давате ми кураж Simple Smile
Знам, че не съм първата и за съжалание, не съм и последната бъдеща мама с подобен проблем, но за мен си е страшничко.
Искам да ви попитам дали знаете коя седмица трябва да достигна, за да се чувствам по-спокойна? Имам някакъв спомен за 30-32, ама не съм много сигурна...

# 733
  • София
  • Мнения: 2 245
Копнеж, и аз го смятах това със седмиците.  ooooh! Най-добре е 36та, но и и след 32 не е такъв проблем, въпреки че в 8ми месец дробчетата не са се отворили напълно и пак се налага стоене в кувьоз или слагане на дексаметазон, за да се стимулира отварянето. Много искрено се надявам да не се стига до там, но попрочетох малко по темта тези дни. Само че ние няма да имаме такива проблеми и ще си стоим 2 в 1 до термин!  Praynig Peace

Хоуп, Веселушко  Hug Hug Hug



# 734
  • Мнения: 3 453
Всичко ще е наред, мацки! Само пазете леглото и всичко ще е наред! Hug


Аз да попитам кърмилите момичета /MTV специално  Wink/ - с какво стерилизирахте помпата за кърма в родилното? newsm78
И други въпроси съм ви приготвила, ама първо ще си формулирам правилно въпросника, та тогава.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт