Искате ли да се обединим?

  • 55 910
  • 735
  •   1
Отговори
# 345
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Стели мели - как така двъ пъти си боледувала? Навсякъде лекарите обасняват , че към върицелата се образува траен именитет  newsm78
Моите я изкараха преди 3 год мисля. Баткото я донесе от у-ще и малкия се разболя точно на 21 ден - последния инкубационен. Тъй , че очаквай до последно...са съжаление. Моите я караха сравнително леко. Дано и Вальо се оправи, че бая време се е намъчил... Hug
Привет на новичките мами  Peace

# 346
  • Мнения: 1 280
  Уелкъм на новите наборчета   bouquet

 Аз с варицелата имах "приключения" миналата зима, февруари някъде. Николай си я донесе от градината, не мога да кажа че я изкара леко, но не беше и тежко. Спаси го едно мазило Led Sedax, НО зарази и мен и не знам как оживях, щях да умра не от друго, а от сърбеж. Ревала съм като магаре, нямах празно място по тялото си. Вечер излизах гола на терасата да ме духа вятъра /февруари месец  Mr. Green/ а през деня стоях гола качена на един стол пред климатика  Crazy Лошото е, че варицелата отслабва имунитета. Аз след нея направих бронхит и пневмония, ама то след всичкото висене по терасата  Laughing

# 347
  • Мнения: 990
Ами ей така два пъти, ходих даже на кожен лекар, че нали уж съм карала... Лекарката каза, рядко се случва, но не е невъзможно, беше ми казала нещо от рода: 1 на 1000  Rolling Eyes Първия път съм я карала много леко с малко пъпки 10-15, нямам спомени, но майка ми така каза, пише ми и в картоните била съм на 4-5 години, и после айде пак, втория път беше ужасно на тази възраст и със стотици пъпки  Rolling Eyes

За имунитета, наистина много отслабва, и аз прекарах няколко болести нищо, че беше лято: възпаление на лимфните възли, бронхити, цистити и какво ли още не  ooooh! Аз за това се плаша с тази не-минаваща ангина...

# 348
  • Мнения: 8 917
Здравейте! Сега видях това обединение, но нас нещо не се откривам Simple Smile Ще ни аднете ли? Гергана 27.10.2004 Благодаря   bouquet

# 349
  • Мнения: 990
Слънце, ами не се откриваш, защото само, който иска пише в общата тема, старите си ги има Wink Сега ще ви включа в списъчето, хубаво е, че се увеличаваме  Flutter

# 350
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Добре дошли на noriscat, имамама и The Sun   bouquet  bouquet  bouquet Ей, много е хубаво като се увеличаваме.  Grinning
Стели, кофти е тая работа с варицелата, но по-добре по-рано да се кара. Моите и двамата я изкараха миналата година, точно по това време. Каката я прихвана от градината, а малкият варицеляса чак на 21-ия ден. Тогава той беше на възраст точно колкото твоето фъстъче. Определено не я караха леко откъм пъпки, но пък супер леко откъм други странични ефекти. Тоест нямаха температура, нямаха никакви неразположения, даже никакви последици. Ноооо! Пъпките им бяха потресаващо много и сърбящи.  #Crazy Теди имаше поне 100 хиляди, съсредоточени по главата и най-вече върху лицето. За щастие белези не останаха, а страшно се притеснявах, защото ги разчесваше постоянно. Малкият пък имаше и той 100 хиляди, но върху и около пишето. При него станаха буквално на рани. Спаси го мехлемчето Lansinoh. Но не против сърбежа, а за закърпване на раните.
Въпреки това аз продължавам да подкрепям с две ръце ранното каране на варицела. Не за друго, а защото аз я карах в осми клас и тооооолкова тежко, че направо не искам да си спомням. Имах пъпки и в хранопровода, не можех да поемам даже вода, не свалях температурата с дни, която се движеже около критичната - 39-40, по едно време се усъмниха, че съм направила енцефалит, та хайде по спешност в инфекциозна болница. За щастие се оказа, че няма такова нещо, та си ме върнаха у дома. Но това е период, който ми е направо черен в мемоарния календар.  ooooh! Та затова и първата ми реакция като прихванаха моите бе радост и някакво успокоение, колкото и малоумно да звучи. Ама парен каша духа. Thinking
Стискам палци да я минете колкото може по-леко, а "екстрите" от варицелата да се оправят максимално бързо.  Praynig Hug

# 351
  • до морето
  • Мнения: 2 284
iveto , какви ги пишеш   Crazy , потресе ме направо.

# 352
  • София
  • Мнения: 3 880
и аз искам Peace
казвам се Мария, синът ми е Ники, роден на 24.11.2004 г.

# 353
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Aurora, добре дошла.   bouquet

# 354
  • Мнения: 5 713
Маги не е карала нито една шарка все още. А в градината имаха на няколко пъти варицела и скарлатина.
Стели Мели, да се оправяте бързо.

# 355
  • София
  • Мнения: 3 880
момичета, много често взех да срещам хора, които са карали Варицела и след това се заразяват пак. много ми е странно, но за съжаление не е невъзможно.
сестра ми също я повтори миналото лято, изкара я много тежко, 1 седмица с 40 градуса Т и с много и огромни пъпки.
а уж казваха, че повторението на Варицела е само Херпес Зостер (не че тва е по-доброто, де)...



 Hug

# 356
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Децата ви ходят ли на градина сега?  Питам, защото някои приятелки спряха децата си заради грипа тази година. Аз не мисля да спирам моето дете, но по принуда е в къщи, защото кашля. Вчера в градината са връщали всички деца от градината дори и за най-малко съмнение, че е болно - хрема, кашлица, видимо нездрав вид, температура. Ама защо трябваше да чакат до вчера, децата се изпоразболяха, докато им дойде ума в главите. Confused

# 357
  • Мнения: 3 246
valка, ние спряхе Боби тази седмица, по препоръка на лекари, но не защото той е болен, а заради мен, макар че си мисля - нали другата седмица ще ходи......  newsm78, та сега се грледаме двамата,а на него никак не му е приятно да си седи у дома.

# 358
  • Мнения: 990
Вальо не ходи по гореспоменатите причини, ще го пусна като оздравее напълно.  Peace За сега има подобрение, но ще пие АБ до събота  Tired

Аурора,  Hug  С моя приятелка говорихме вчера, дъщеричката й е на 7 години и 2 пъти е карала варицела и тя  ooooh!

Лулу, и аз бях така на умиране с много пъпки навсякъде... бях се стопила от нехранене и неспане  ooooh!

# 359
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Нашите са на градина, но моичкият 10 дни беше вкъщи болничък и докато не оздравя и не постоя няколко дни здрав вкъщи не го пуснах. За сега му е 3-ти ден след като беше болничък - да видим ...дано не ги хване пак нещо.
Аурора - много кофти това дето споделяш за повтарящата варицела. Дано не ни се случва...
А Вери - скарлатината е много коварна - изобщо пазете се при случай в групата спирай детенце, защото повтаря и много наслабва имунитета, и удря в бъбреците. Моите и двамата са я карали и повтаряли - просто е ужасно.

Общи условия

Активация на акаунт