Почистване на дограма

  • 2 790
  • 7
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 53
Здравейте на всички мами,имам голям проблем наскоро си построихме къща и сега ме чака голямо чистене  Sick.Цялата ми дограма е омазана с вар и тем подобни строителни гадости.Набраво съм бясна #Cussing out.Ако някои е минал през този ад нека ми даде съвет с какви препарати мога да изчистя.Предварително ви благодаря newsm53

Последна редакция: ср, 23 сеп 2009, 11:40 от Mamma

# 1
  • Мнения: 11 680
Най-лесно става с вестници напоени с оцет и ги лепиш по стъклото. Изчакваш да попие и после търкаш. После следват препаратите.
Моят съвет е да си извикаш фирма за почистване, като пари ще ти излезе почти толкова, колкото ще дадеш за препарати, парцали и тем подобни. (поне за първоначалното чистене) Да не говорим, че сама ще ти отнеме мнооого време.  Peace


ПП: Честит дом  Hug

# 2
  • Мнения: 206
Tова с фирмата за почистване май ще се окаже вярно !
И аз чистих като луда дни наред. С препарат за почистване на стъкло напръсквах обилно замърсените места и чаках да се понакисне и после яко търкане  #Cussing out

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 336
С фирма е най-добре - имат си специални препарати.
След като в продължение на една седмица се мъчих да сваля лепенка от дограмата на един прозорец (омазана с боя и латекс) и бях стигнала до зверски скандал с половинката, от фирмата точно за един час оправиха другите три дограми.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 845
Ако дограмата ти е ПВЦ, с препарат за пластмаса. Преди да го открия, пробвах с какво ли не, търках с дървена шпатула, никакъв ефект. Забравих вече името на препарата, върти ми се в главата Domax, но е такъв, който се пръска като препаратите за прозорчи. В бяло шише е. Сваля всичко безотказно, при мен имаше латекс, който е от този против мухъл, със силикон, никакъв проблем, изчисти се.

# 5
  • Мнения: 2 013
Да, препаратът за пластмаса върши работа, но аз бих извикала фирма.
Каквато съм пишман домакиня, куп повърхности съм надрала с тел в опити да ги изчистя.

# 6
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Фирмата е най-добрия вариант.
Но иначе вар,замазка и мазилка/нашата беше минерална/-само с гореща вода,гъба и шпакличка.После чак препарат за стъкла.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 53
Много Ви благодаря на всички,който ми дадохте съвети и тази събота ще пробвам дано да успея.Стискайте ми палци.

Общи условия

Активация на акаунт