До кога да си мълчим, че чакаме бебе?

  • 10 925
  • 181
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 79
Обърнах внимание от прочетените постове,че майчета, които са си изпатили, мълчат при следваща бременност и то не от суеверие, а защото са видяли болката в очите на близките от загубата.Също са изпитали на гърба си неудобните въпроси,които много нараняват. При мене І-та бременност-много радост,еуфория,всички близки и далечни знаеха от началото.Докато в V месец не загубих бебето.Трябваше да изживявам освен моята болка,тази и на близките, също и въпросите месеци наред-"В кой месец си,какво ще е бебето,защо си на работа,кой гледа бебето и т.н.???"При втората бременост мълчах и се стараех много малко да разберат,та до последно.Близките разбраха в 6 месец,а някои по-далечни чак като родих. Изкарах много тежка бременност към 3 до 5 месец не се знаеше дали бебето ще оцелее и се радвам,че знаехме само аз и мъжът ми + 2 приятели.Така ми беше по-спокойно.Старата поговорка си е много на място"Питай патило,не старило"

# 121
  • София
  • Мнения: 1 220
Когато забременях първия път всички научиха и познати, колеги и родители. С мъжа ми не крихме, после когато ми направиха кюретажа трябваше да обяснявам на дълго и широка - ама защо, как и какво, което допълнително засилваше болката и мъката ми. Тогава си мислех, че не ми пука и че не вярвам в суеверията и няма да крия, каквото такова. Обаче като се случи вече не е така, разбираш че си бил тъпана без да е имало смисъл. При втората ми бременност казахме само на родителите на мъжа ми, и след като ми направиха и втория аборт поне не трябваше да обяснявам какво се случва. При третата знаехме само аз и мъжа ми, той отново искаше да каже на родителите си, но аз не му позволих. Две седмици след това абортирах отново за трети път. Дай Боже при четвъртата ми бременност всичко да е наред. Сигурна съм, че не бих се хвалила наляво и надясно до късно, защото просто смятам, че бременността до 3месец е доста крехка и никой не е застрахован от провали.

# 122
  • Мнения: 2 479
.◦♥Toche♥◦. , много ме заболя за теб, стискам ти силно палци да получиш своята принцеска съвсем скоро.  Flutter
По темата - в началото бяхме казали само на най-близките роднини и приятели. Колегите ми не знаеха. На принципа бях, че така или иначе когато му дойде време ще си проличи и няма смисъл да осведомявам наляво и надясно. А и суеверие някакво, въпреки че не ми е присъщо.

# 123
  • Мнения: 32
Когато забременях решихме с мъжа ми да не казваме до края на 3я месец нито на родата нито на приятелите.Ей така за по-сигурно.Знаеше само моя шеф защото ми се налагаше да ходя на прегледи.Един ден в началото на 3я месец новината че съм бременна се разнесе(по моя вина) скорострелно из офиса и всичките ми колеги разбраха.В същия ден бях на преглед при док,тогава се разбра че съм направила мисед аборт в почти 10г.с. Няма да ви казвам колко тежко ми беше заради моята лична трагедия и заради това че 2 месеца след аборта колежките неразбрали за загубата  ми ме поздравяваха за това че съм бременна.А аз вече не бях!И следваха куп разяснения какво е станало.Имаше и такива които се дистанцираха от мен и няколко седмици ме избягваха.Сякаш бях лош късмет. Решили сме ако пак имам щастието да забременея  Praynig да си мълчим като рибоци поне до края на 3я месец.

# 124
  • Мнения: 73
на най-близките казах след положителния тест , в работата мислех да кажа след 3тия месец, но научиха по-рано защото ми се наложи да лежа в болница заради кървене

Последна редакция: вт, 29 сеп 2009, 17:16 от DM

# 125
  • Мнения: 52
и аз мисля че първоначално само на най-близките,на приятелите съобщихме може би към2-3 месец,след това оставих на всеки сам да гледа,някои забелязаха в 6-я месец Joy

# 126
  • Мнения: 3 804
С големите -веднага,за малката обаче чак когтао ми пролича-защото ми казаха че бременноста ще протече тежко и мога да я загубя.

# 127
  • Мнения: 30
Когато забременях за първи път-казах на най-близките ми хора.След като направих спонтанен аборт в 8 седмица -разбира се всички разбраха,но никой слава богу не ме е разпитвал за това и онова.Когато забременях вторият път казахме на родителите си само.А вече след 3-ия месец и на други хора,от суеверие.Аз лично смятам,че е хубаво да се сподели с много близки хора като роднини например,а за другите по нататък.Макар,че каквото трябва да стане-ще стане.

# 128
  • Мнения: 6
Аз знам, че колкото по-рано кажеш, толкова по-рано ще проговори бебето. Някои обаче чакат бебето да прошава и тогава казват не знам защо. Аз лично казах веднага - то веднага ми и пролича

# 129
  • София
  • Мнения: 1 139
Не съм мълчала, на близките казах веднага след положителния тест.
На останалите- след първия преглед при гинеколог.

# 130
  • Мнения: 360
♥Toche♥◦ Hug на мен четвъртата ми бременост донесе Мая,пожелавам ти съвсем скоро да имате така желаната радост.
И аз първите 3 пъти биех барабана на който срещна,последния път бях малко внимателна и подбирах на кой да се похваля,но пък края на 2 месец вече ми личеше иммного много нямаше как да криеме Laughing

# 131
  • Мнения: 989
То и това си е до вътрешна нагласа.

# 132
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
мълчах си до момента, в който се появи проблем и нямаше как да не разберат всички, вкл. и колегите ми. беше някъде втория месец.

# 133
  • Мнения: 200
АЗ не чаках и един ден. Когато разбрах че съм бременна, не съм крила от никой.

# 134
  • Мнения: 1
казахме на родителите ни още същия ден в който се появиха двете чертички Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт