До кога да си мълчим, че чакаме бебе?

  • 10 929
  • 181
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 189
              Ли4но аз си мъл4ах докато не ми го потвърди доктор.

# 106
  • Мнения: 186
Аз след теста се обадих на няколко приятелки,иначе на родата-след 3-тия месец Peace

# 107
  • Мнения: 8 999
По принцип можеш да си "мълчиш" докогато на теб ти е приятно. Аз лично разгласих новината няколко часа след като си направих теста.

# 108
  • Мнения: 1 219
май 2 3 седмици крихме,вече не помня Crazy

# 109
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Казваш на тези, на които би казала и, ако, недай си Боже, се случи най-лошото  Peace Тъй като абортът е много травмиращ и не е нещо, което би споделила и би обсъждала с всеки, и тъй като вероятността за помятане в първото тримесечие е голяма (за съжаление), на много хора това им е водещият критерий, когато решават на кого да кажат  Peace

Имай предвид и това, че някои хора няма да се стърпят и няма да запазят тайната ти  Wink Аз първоначално казвах на всички, после започнах да съм по-сдържана по този въпрос и все още не съм казала на хора, които не биха съпреживявали с мен, не биха се зарадвали особено или просто не са на тази вълна (имам приятелки, които са много далече от темата за бебета и бременност). Или пък хора, които не реагираха адекватно, когато съм им споделяла, че имаме проблеми със забременяването, сега не знаят и за бременността... Confused
Мъжът ми от самото начало беше решен да казва на много ограничен кръг от хора, по същите причини  Peace (той дори не знае за това суеверие, а и двамата бягаме от суеверия като дявол от тамян  Mr. Green)

# 110
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Дали от суеверие или не знам от какво си, но някои хора казват, че до ворият месец не се казва, че чакаш дете...

Ами то до втория месец обикновено не знаеш още, та камо ли да казваш...  Laughing Аз лично не съм крила, че съм бременна. Щом разбрах започнах да го раздухвам наляво-надясно!

Принципно до към края на третия месец се смята за рисков и според бабините поверия не трябва да казваш, докато не ти проличи (аз значи трябваше да си мълча до почти осмия месец  Joy). С каква цел не знам, не съм се интересувала. Единственото смислено нещо, което ми идва наум е да се спести на майката непрекъснатото питане как е що е, расте ли бебето... ако изгуби детето...

# 111
  • Мнения: 70
Казваш когато искаш и на когото искаш. За жалост на мен веднъж ми се наложи да казвам, че вече не съм бременна. Това е тъпо преживяване..случва се понякога, пък всички те гледат все едно е края на света. Аз бих чакала до 12 г.с. примерно за голямото раздуване.

# 112
  • Мнения: 1 475
както си прецениш! Аз казах веднага след ,като видях двете чертички на "половината свят", а на следващия ден на "останалата половина" Mr. Green

# 113
  • Мнения: 171
 Thinkingвъпроса е че ,до трети месец  риска е голям....за третата си бременност казах във втори месец и 11седмица направих спонтанен аборт..

# 114
  • Мнения: 320
Aз като си направих теста(бях на работа)още не посетила гинеколог(за да потвърди)
 ,и звъннах на мъжа ми да му кажа от своя страна той казал на има няма 100човека Laughingна много хора казах бях толкова щастлива  Heart Eyes

# 115
  • Мнения: 21
Аз лично казах само на майка ми след прегледа при гинеколога ми, а после на другите като влязох в 3 месец. Не съм кой знае колко суеверна просто така прецених че е по-добре.

# 116
  • Мнения: 2 447
По принцип и аз не съм суеверна,но тъй като до 3-я месец риска от спонтанен аборт е голям решихме с мъжа ми да не бързаме да казваме...Така се случи обаче че в 7г.с влезнах в болница за задържане и свекър ми научи(живеем заедно) и се обади й каза на свекървата..Малко по-късно казахме и на нашите,защото нямаше да е честно да крием от тях...

# 117
  • Мнения: 3 929
Аз съм чувала, че не се казва до 3-я месец. Вероятно е във връзка с големия риск от спонтанен аборт до края на 3 месец, знам ли newsm78
Така или иначе, ние казахме на най-близките си. На останалите изчакахме.

# 118
  • Мнения: 188
Не съм си мълчала, веднага се похвалих първо на близки и приятели, а после и на колеги. Всъщност то при мен беше очевадно - от заклет пушат на другия ден върл враг на цигарите Laughing!

# 119
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Отначало казах само на най-близките си, а след 3-тия месец и вече на познати, които гледаха подозрително Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт