До кога да си мълчим, че чакаме бебе?

  • 10 907
  • 181
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 270
Мъжа ми и майка ми разбраха веднага след теста, шефа - след като потвърди лекар.
За пред другите мълчах докато не ми пролича.
Лека бременност ти желая!  bouquet

# 16
  • Мнения: 304
Това са суеверия.Аз откакто разбрах,че съм бременна казах на по-близките ми хора ,включително и ръководните кадри във фирмата,за да си нямам излишни емоции,че като почнат да лудуват тия хормони,няма спирка.А иначе съм чувала,че до 3-тия месец не се казвало,та да не би някой да ти завиди и да те погледне лошо и да стане беля.Ама си мисля,че като си вържеш червено конче и си осветиш една иконка (да имаш някой да си те пази,нали такива са вярванията) няма никакъв проблем и на билборд да го напишеш.Честно си казвам,аз бех толкова радостна,че ми се искаше да изляза на балкона и да кажа на целия квартал!!!Лека и приятна бременност!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 17
  • Мнения: 381
Не става въпрос за суеверие, по-добре е да се каже, когато нещата са по-сигурни.

 Peace Peace Peace

Подкрепям!
Имаше и една друга подобна тема - Кога казахте на близките и т.н. Може да погледнеш и нея!
То общо взето няма период, в който ТРЯБВА да си мълчите...всичко е както го усещаш. Идеята с това до третия месец не е от суеверие, а защото дотогава опасността за аборт е по-голяма. Демек - да си спестиш многото съжалителни погледи/на колкото повече хора си казала - толкова повече съжалителни погледи/, които само ти напомнят и депресират допълнително, в момент, в който се опитваш да продължиш напред. Това е.

Конкретно аз заради неуспешни две бременности на третата казах ужасно късно, тъй като умирах от страх...само мъжът ми знаеше до пети месец. Тогава разбраха сестрите ми, а в седми - родителите ми.

Но напълно те подкрепям за това, че като стане въпрос за бебе, жените ставаме по-суеверни, дори и изобщо да не сме! Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 053
Не съм мъл4ала от суеверие.Исках да ми проли4и,но казах по рано.Не вярвам в такива неща.То ако някой иска да навреди може да го направи по всяко време (така мисля аз).

# 19
  • Мнения: 96
И като си мълчите какво??????Лично аз не вярвам в тези работи е не си го разказвам като добър ден ама като кажеш на близки и в работата те вече всички знаят....Въпрос на усещане.

# 20
  • Мнения: 40
Аз имах суеверия и не исках да казвам твърде рано, но след положителния тест (още не бяха потвърдили с ултразвук бременността) таткото се похвали на всички Mr. Green От този момент ми разсея всичките суеверия  Grinning

  Laughing така беше и при нас! Laughing

# 21
  • Мнения: 673
Благодаря на всички ви за бързите отговори. Предполагам, че и ние ще кажем на близките по-скоро, но за работата мисля да позадържа нещата. И без това и аз все още свиквам с мисълта, днес бе потвърдена от лекар. Така че на всички бъдещи и настоящи майки желая от сърце много щастие и хубави моменти.  Peace

# 22
  • Мнения: 1 705
Веднага се похвалих на всички  Blush
Peace бях щастлива и исках всички да знаят

# 23
  • Мнения: 9 441
Веднага щом доктора потвърди казах новината на всички  Whistling

# 24
  • Мнения: 146
Не от суеверие, но е добре, както по- горе момичетата са писали, да се изчака до края на 3м, когато нещата са сигурни и тогава да се съобщи на по- далечни познати, роднини и приятели.
А ина4е на най-близките ми аз бях казала  след двете чертички Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 7 112
Защото ако не дай Боже се случи нещо лошо не всички, разбрали за хубавото събитие ще са разбрали за лошия изход. Получават се кофти въпроси, които натъжават допълнително.
 

# 26
  • Мнения: 202
Веднага щом ми потвърдиха от АГ-то, всички разбраха, колежки , шефове, приятели, роднини и т.н. Не съм чак толкоз суеверна.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Ние веднага си признахме  Laughing
То и нямаше как да скрия, защото от раз спрях цигарите - нещо което иначе не би се случило. Mr. Green

# 28
  • Мнения: 647
Кофти е като се похвалиш и се объркат нещата после на всеки трябва пък да казваш какво е станало, за да не продължават да те мислят за бременна. И тук не става въпрос да си мълчиш от суеверие. И аз не бях чувала за мисед аборт, и през ум не ми е минавало, че може да ми се случи, но се случи, дори ми казаха, че няма конкретни причини, водят го малшанс - случвало се на всяка пета жена.

# 29
  • Мнения: 61
АЗ се разприказвах веднага след прегледа за мен това беше най хубавото нещо през живота ми.Ами ако си мъл4ите до третият месец и недай си Боже се слу4и нещо по късно не го пожелавам на никои но се слу4ва нямаме гаранция за нищо трябва да се радваме и да мислим позитивно на вси4ки бъдещи мами пожелавам много търпение и късмет!

Общи условия

Активация на акаунт