До кога да си мълчим, че чакаме бебе?

  • 10 909
  • 181
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 11 004
Тъй като вече имам една неуспешна бременност, приключила в  9 г.с., когато с половинката ми за втори път видяхме 2-те чертички на теста, решихме да не бързаме да се хвалим. Бъдещите баби, дядовци и леля научиха веднага. Наложи се да ползвам болнични в началото и нямаше как шефовете ми също да не разберат веднага. На всички останали казахме след 4 м.

# 166
  • Мнения: 2 334
Всички научиха когато бях в трети месец.

# 167
  • Мнения: 1 049
На най-близките можеш да кажеш веднага, на другите... ако не искаш веднага, остави ги сами да забележат след време... Wink

# 168
  • Мнения: 267
Веднага се похвалих на всички  Blush
И аз така направих и двата пъти  Flutter

# 169
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Всичко зависи от теб, как ти се чувстваш. Ако можеш да пазиш тайна и искаш да не казваш, ами недей. Някои жени като мен обаче разтръбяват навсякъде веднага след като видят положителен тест. Втората ми бременност приключи с аборт в 11 седмица, но сега си мисля че пак бих казала на всички отрано, за да е ясно защо отсъствам от работа ако стане нещо пак или пък просто не съм в настроение. Хората са състрадателни и разбиращи, не биха ти се навирали постоянно в лицето да те питат как си. Поне това е моят опит. Така че когато реша пак да забременявам сигурно пак ще се похваля веднага като стане. Тези деца са толкова желани при нас че не мисля, че мога да крия. 

# 170
  • Мнения: 572
Аз казах на моя шеф веднага за да си знае.
Но на мойте близки изчаках до третия месец началото на 4
Бях в 12- 13 гест седмица
Е на таткото казах веднага щом видях теста разбира се Grinning
Понеже той не беше вкъщи му изпратих смс с думите "Мисля че съм бременна"
и той като се прибра започна да ме гушка и да ме целува Laughing

# 171
  • Мнения: 103
Когато си направих теста и видях двете 4ерти4ки казах на 4 мои приятелки и на майа ми естествено. След 10 дни когато ми подтвърди лекар бременността казах на всички. Мъжът ми беше по-суеверн от мен. Аз честно да си призная съм от суеверните, но специално за бебето имам някакво вътрешно чувство, че всичко ще е ок. Моля се дано е така. Но аз бях толкова щастлива, че не можех да се сдържа да не съобщя новината. Сега го чакам с голямо нетърпение.

# 172
  • Мнения: 11 607
На този въпрос винаги отговарям така - според заслугите хората научиха за моята бременност. Има хора, които и сега не подозират,че съм бременна. Личи ми вече, но аз съм пълна по принцип и хората си мислят,че съм напълняла.

# 173
  • Мнения: 4 753
Единствено мъж ми и майка ми знаеха още в началото... Другите разбраха според това до колко бяха наблюдателни...   Laughing   Не съм суеверна, просто така ми харесваше...

# 174
  • София
  • Мнения: 15 221
Изобщо не съм го крила. Бях толкова щастлива. Целият свят трябваше да разбере.  Grinning

# 175
  • Мнения: 89
Хич,ама хич не вярвам в подобни неща.Когато теста се оказа положителен,мислехме с мъжа ми да изчакаме до следващия ден след прегледа и като се потвърди бременноста от лекар тогава да кажем.Къде ти!?Още същата вечер всички близки разбраха. Laughing Е,аз бях в края на втория месец,началото на третия,но тогава хич не съм се замисляла трябва ли,не трябва ли...глупости на търкалета.Това ми звучи толкова смешно,колкото и да не се купуват предварително нещата за бебето.Е как да оставя на таткото!?Като се приберем от болницата да преопблека сина си с розови ританки и да го сложа в розово креватче,защото таткото решил,че розовото е най-бебешкия цвят. Laughing

# 176
  • Мнения: 2 908
Няма нищо общо с това да вярваш в всякакви суеверия-аз не вярвам в никакви. И процента на абортите до края на 3-ти месец е ужасно по-голям от този след това, не е вярно,че във всеки месец има риск-да,има,но различен като процент. Че ще се случи нещо-ако ти е писано-ще се случи-ама в първите 3 месеца е много повече вероятно от колкото после.
А който каза,че хората са състрадателни и не знам си какви-глупости-гледат само съжалително и те одумват зад гърба ти-не е приятно въобще. Аз казах още като разбрах на родителите и близките ми приятели,но на други-Тц-на шефа ми-да,трябваше,защото работя във вредна среда,иначе нямаше да кажа-не желая съжаления от подигравчии.

# 177
  • Мнения: 609
аз първия път казах веднага, но сега май ще го пазя в  тайна по - дълго

# 178
  • Мнения: 165
От вълнение веднага казвах на всички, че съм бремена!

# 179
  • София
  • Мнения: 5 079
Не го разбирам това с мълчането. Днес мъжО беше в шок, че негов колега се похвалил, че има момче, през цялото време на бременността на жена му си мълчал, дори им разправял, че той искал дете, а тя все му отвръщала, че още им е рано. Laughing Странни са ми такива хора. Не съм суеверна и не бих си мълчала за толкова хубаво нещо. Мое мнение.

Общи условия

Активация на акаунт