Августовски бебета - тема № 3

  • 25 453
  • 742
  •   1
Отговори
# 735
  • Бургас
  • Мнения: 341
Цвети , и аз го гледах това.....майката просто пусна за момент количката за да си повдигне панталона нещо и количката тръгна за нула време  Sick

Янче и аз съм чувала за такъв закон ама къде може да се види знаеш ли, за да не са празни приказки? В такъв случай защо на инструкциите на колата пише да се изключва предният десен еърбак като се поставя кошчето за кола.

# 736
  • София
  • Мнения: 1 483
Янче, според новия закон за движение по пътищата, ако ти си сама с бебето и то е в кошче (а не в столче като за по-големи деца) задължително трябва да бъде на предната седалка. Естествено, ако еърбега е изключен. Това е измислено в случай, че например се задави да можеш да реагираш бързо. Така е мисля по европейските стандарти за безопасност. На моето столче има схема на местата, на които може да се закрепи столчето и те са: предната седалка до шофьора и задните без средната задна. А,забравих,че на предната седалка бебето задължително трябва да е с гръб към движението. Нямам време сега да търся точно това в закона, но съм сигурна,че е така.

А аз бебето си го возя на предната седалка, добре вързано с всички възможни колани.

Днес моето човече спа целия ден- явно студеното време му действа приспивно както и на мен. Иначе не спи изобщо през деня или предремва за по 15-20 минути, а днес се буди, хапва и заспива... Каква ли нощ ни чака?! Simple Smile

Шайн, Калина, да са ви живи и здрави дечицата! Ама много големи моми станали! Направо не мога да повярвам, че толкова отдавна бяха трепетите около първите родените бебчета в темата Simple Smile


Джемма
, колко хубаво, че не сте били в колата! Дано мъжът ти е добре, а ламарините се оправят,не се ядосвай! Hug


Последна редакция: пт, 16 окт 2009, 20:42 от terpsyhora

# 737
  • София
  • Мнения: 1 483
Редактирам се : Не е задължително да е отпред детето, но е позволено.

Чл. 133.  (1) Забранява се превозването на по-голям брой пътници от определения в свидетелството за регистрация на моторното превозно средство. Допуска се в лек автомобил да се превозват допълнително на задната седалка още две деца до 7 години или едно до 14 години.
   (2) Превозването на деца до 10-годишна възраст е забранено на задната седалка на мотоциклет или мотопед и на предната седалка на лек автомобил, освен ако за детето е поставена допълнителна специална седалка.   Чл. 134.  (1) Забранява се превозването на пътници в туристически ремаркета, товарни ремаркета, самоходни шасита, трактори и други селскостопански машини, в каросерията на самосвали и в товарни кошове на мотоциклети.
   (2) В каросерията на товарен автомобил може да се превозват лица, които товарят, разтоварват, съпровождат, приемат или предават превозвания товар, като бъде осигурена тяхната безопасност.  Броят им за всеки тон полезен товар е по един човек, но не повече от 8.  Тези изисквания не се отнасят до моторните превозни средства на Министерството на отбраната.

# 738
  • Мнения: 15
ееейййййййй Джема,мила,егати работата,добре,че не сте били с мъжа ти ooooh!,просто късмет ццццццццц,ей ма пълно е с некадърници,не стига,че не могат да карат, а и на състезатели се правят #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Шайн,честита ти 3-месечинка,да те слушка,и радва малката Бея Hug

# 739
  • Мнения: 140
Здравейте и от нас!
Позагубихме се, ама вече е време да си прекарам интернет и да влизам по-често.
Това за количката на релсите е направо като виц  ooooh! Аз не го закопчавам, мислех че коланите са за времето когато вече ще седи... Thinking
Иначе пишата и ние я забелваме след баня като Цвети, но доки каза да я мажа с олио. Та забелвам, мажа и прибирам.
Рибката ми каза че ще правите колаж на бебоците, та отивам да избера една снимка и да метна и моя сладур Stop
Поздрави на всички и целувки на бебчовците  Hug

# 740
  • Мнения: 219
Бебетата до 1г се возят обратно по посока на движението (или до 9кг).

# 741
# 742
  • Мнения: 18
Бубата - когато се сетя я подръпвам, но не душмански след баня, но не я забърсвам..а трябва - с ривенолче или водичка..Педито каза,че това с якото дърпане е отживелица и сега трябвало като масажче , лекичко да се подръпва..това ме устройва, че ми е много жал иначе..браво на тези мами дето са постигнали резултата...Румик , май ти беше..ти си ми стимул..почвам сериозно Wink
 Hug  bouquetза всички вас в този дъждовен и отвратителен ден
И ние отдавна сме заголили цялата главичка на малкия и процедурата я правим по време на баня, като докато опъвам я плискам с водичка и нямаме проблеми да чукна на дърво

Общи условия

Активация на акаунт