Избор на детска количка???

  • 10 013
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте,мами!В момента съм в шестия месец и постоянно разглеждам интернет сайтовете за детски колички и ми е много трудно да избера.Моля за съвет и споделете какава количка имате вие и какви са предимствата и недостатъците и на какво най-много трябва да се обърне внимание при избора на количка?

# 1
  • Мнения: 7 111
Размер на асансьора.  Peace

# 2
  • Мнения: 3 675
И аз съм изправена пред такава дилема.
Значи за една количка е важно да не е тежка, в случай че се налага да я сваляте по стълби.Също е хубаво да е удобна за качване на тротоарите и при завоите.Аз си меня предпочитанията винаги, но се опитвам да намеря нещо на прилична цена, да речем около 250 лева, какво ли не ми е минало през главата - Бертони, Чиполино, че и Маг Ингланд, но те са хем скъпи, хем тромави и тежки.Ето тук в На пазар имаше тема за количките, ще пусна линк към нея.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=430095.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=370174.0

Също важно нещо е, ако пътувате често с кола заедно с бебето, количката да може да се сгъва и да се побира в багажника.

Последна редакция: чт, 24 сеп 2009, 17:06 от gitadam

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
да има

голям кош за багаж
да е с цяла дръжка
големи маневрени колела

но всичко е според ситуацията-ако ще я носиш на ръзе по стълбите трябва да е лека

# 4
  • София
  • Мнения: 2 381
Първо условие - да е лека.
Второ - да е маневрена.
Трето - направи си сметката дали ще пътувате често и във вашата кола каква количка ще се побира по-добре - сгъната на чадър или в другия вариант. Освен това дали може да се сгъва в пълно легнало положение - през първите 6 месеца ще я ползвате така. Ако имате кош за новородено - вдигате него и сгъвате алуминиевите части на количката. С кош за новородено е добър вариант за теб, ако нямаш собствена кола, пък ти се ходи насам-натам, ще ти е по-лесно. Иначе в таксито няма как да сложиш столче за кола и бебето да е там, докато ти разгъваш количката.  
Четвърто - размера на коша.
Пето - вижте големината на асансьора, за да си направите и по него сметката. Нашият е много малък.
Шесто, но не на последно място по важност - цената!!!

Аз имам Кангару Даяна, която е 1:1 като Чиполино Пуки - доволна съм. Лека, маневрена, на добра цена - около 220 лв. - 230 лв. ги продават сега. Не съм купувала кош за новородено, но на нея може да се слага кош за кола на Кангару и на Пуки.  
Опитът ми показва още нещо - количките с 1 дръжка са по-удобни за бутане с 1 ръка, иначе ще ви е трудно да говорите по тел. и да водите детето.  Wink Моята количка е с 2 дръжки.
Количките с големи гуми се управляват по-лесно, по-лесно се свалят стъпало по стъпало. Моята количка е със средни по размер гуми.
Въпреки минусите на моята количка не съжалявам за избора си. Бях си поставила таван от 300 лв. за покупката.
Успех!

# 5
  • Мнения: 6 365
Имам особено мнение за коша за новородено- радвам се, че не купих. Реално се ползва три месеца, преди малкото да стане тарикат и да не иска да се вози в количка, или да иска да е подпряно.

Аз имам комбиниран кош- Карго, за новородено и за кола. Ако трябва да купувам пак, бих взела само кош за кола.

Реално докато Ангел беше лек, го разхождах основно със слинг. Сега ще разчитам на лека сгъваща се количка TFK Buggster.

# 6
  • Мнения: 151
Според мен първо определи бюджета и после разглеждай Hug
То вярно ,че сега избор ........ да се замаеш #Crazy  Аз съм си избрала High tek Bebe Comfort но цената е  доста висока за комплекта . Колкото до удобствата според мен е най добре на място да ги гледаш ,защото повечето не са това което изглежда в нета  Thinking  Успех !

# 7
  • Мнения: 370
Мойта количка е удобна и супер маневрена. Гледах да е голяма и удобна за бебо. Виждала съм малки колички и бебоците седат вътре , като сплескани в седнало положение  Grinning. Можех да купя и да прикача към нея кош за новородено, но няма смисъл. Ето я :
http://www.kasidabg.com/koli4ka-chipolino-futura-2009-green.html

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
При избора на нашата количка, гледах да не е много тежка, да е комбинирана, да се побира в багажника и асансьора, да е с цяла дръжка, да е маневрена и да не е много скъпа  Simple Smile.В избора ми помогнаха и многото теми пуснати от мами тук във форума!Леко бренеене и раждане и здраво бебче на финала   bouquet!

# 9
  • Мнения: 188
И аз съм съгласна с всички препоръки на момичетата. Моите наблюдения са следните:
- да бъде с цяла дръжка
- да има въртящи се колела отпред, но по възможност с по едно колело отзад (моите и отзад бяха  двойни и постоянно си ритах отстрани краката в тях)
- ако е със зимен и с летен кош гледай летния да пада до легнало положение
- да не е много тежка и да е удобна за бебето, че като гледам в някои колички как са изкривени горките бебоци...
Това съм забелязала като удобства, но ти си прецени най - добре. Успех в избора  Peace

# 10
  • Мнения: 167
Аз се съобразих със следното

*бюджет
*размер на асансьора, превозните средства, които не мога да избегна и багажника на колата
*сгъваемост
*лесна за управление с една ръка
*дължина на дръжката

Има огромен избор! Успех!  Simple Smile

# 11
Здравейте, нямам все още дете, мога да говоря единствено по впечатления от племенницата ми и от децата на приятелки - разбира се едно от най-важните неща е количката да влиза в асансьора. Племенницата ми, пък и повечето деца на моите приятели, заспиваха като по правило моментално веднага щом излезеха с количката пред блока - така че това, което на мен ми се струва важно, е детето да може да си легне нормално, колкото и "морално остаряла" да изглежда количката. Казвам морално остаряла, защото една приятелка си купи една "супер модерна" - една висока, приличаща на леген, именно с аргумента, че другите й изглеждали "морално остарели", но в която бебето седеше свито като кроасан, даде доста пари за нея, но не я ползва особено много... А и още нещо - все пак живеем в България - с маневрени колела, така че да минава леко през дупки, 50 см тротоари (на които не обръщаме внимание, докато не стане нужда да качим количка или колело по него) и разни други неравности по трасето. Успех с всичко!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт