не мога да отпуша каналите

  • 2 077
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 358
На мен много ми помогнаха масажите със зехтин и си разкарах бучките.
След хранене гърдата е отпусната и масажът е по-приятен. Слагаш си малко зехтин на гърдата и започваш леко масажиране от основата към зърното. Не е необходимо да натискаш силно.
Успех!

# 16
  • Мнения: 191
Меги, оправи ли се? Ходи ли на лекар?
Извинявай, че се намесвам в темата ти
И аз давам съвети, пък пак се обзаведох със запушени канали.
Освен лецитина има ли нещо друго което да се прави като превенция?
Дали менюто има значение. И аз за сега не мога да ги отпуша. Гърдите ми са малки, кърмим се на 1.30 2 часа, до три никога не стигаме, защо така се получава Sad

# 17
  • София
  • Мнения: 6 258
Дали менюто има значение.
Мисля, че има. Въведи до минимум консумацията на мазнини.

# 18
  • Мнения: 182
В началото и аз имах бучки и запушени канали.Слагах бебка да си суче колкото си иска.Катао вдигах температура/стигала съм до 39/ влизах под душа и с гореща вода се цедях ,след това вземах един парацетамол, кото същевременно пиех много сок /прясно изцеден/ около 500гр.На другия ден нищо ми нямаше.

# 19
  • Мнения: 2 282
Преди 5 години ме оправиха без анибиотици от доста тежък мастит с помощта на хомеопатия - Бриония 5 СН (5 бр) няколко пъти дневно. В началото през час-два, стига се до 3 пъти на ден. Само че е желателно поне приблизително да спазваш основните правила на хомеопатията - нищо ментово в устата, без кафе и шоколад, билки и нищо в устата 20мин преди и след лекарството. Всъщност, когато бях в родилното, знаех само за 20те минути, но и така ми помогна...

# 20
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
На мен много ми помога лопа от полски теменужки - вариш чай от тях, теменужките ги слагаш топли на болното място, а чая го пиеш, действа противовъзпалително. Също помага и масаж със свинска мас - гърдите омекват и се затоплят.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 258
Сега се сетих, че в Библиотеката (на този форум, кърмаческия) четох преди време, че запушването на каналите може да се дължи и на разранени зърна, т.е. зърното е разранено, става лека инфекция, тя навлиза по млечните канали и някой от тях се позапушва. Имаш ли проблеми с разранени зърна?

# 22
  • Мнения: 34
не съм се оправила съвсем, но има подобрение. твърдото място поомекна, след сукане си е съвсем меко. напипвам още две бучки, но намаляват. засега не съм ходила на лекар, ще изчакам и утре дали няма да ги разкарам.

иначе зърното ми е малко разранено, но това стана след като вече се бях сдобила с бучките, от непрестанното сукане и въртене в какви ли не пози. щеше да се оправи досега, но като си сложа компреса с риванол и найлонова торбичка отгоре пак се навлажнява и не минава Sad.

що се отнася до менюто спрях всичко на което пише, че съдържа хидрогенирано масло или маргарин. не че съм прекалявала, но преди изяждах някоя и друга вафла

а ние май влязохме и в период на усилен разстеж. днес следобед почти не спа. суче, заспива - като го преместя някъде да спи - 5 мин и писва, че е гладен. и някак струва ми се започна да дърпа по-силно

Последна редакция: ср, 14 сеп 2005, 22:59 от new mom

# 23
  • София
  • Мнения: 6 258
а ние май влязохме и в период на усилен разстеж. днес следобед почти не спа. суче, заспива - като го преместя някъде да спи - 5 мин и писва, че е гладен. и някак струва ми се започна да дърпа по-силно
Ами да, вие сте в точно тази възраст сега - 6 седмици. Няма страшно - тъкмо по-бързо ще ти отпуши каналите.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт