Специални групи/класове за деца на богати/хора от елита??

  • 1 659
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 100
...Тези деца-във въпросните паралелки- ще свикнат да са под етикета "умни и богати",...

Ммм - богати, може би(макар, че мигновено се променя статуса на живота, даже и финансовия..), но умни???  newsm78 Може да има единици, но аз се съмнявам  Flutter

Въобще имала съм приказка с деца, набутани в такива паралелки, както и с доста преподавателки в частни школа! Та по тоз повод - не бих си дала дете в такова школо, ако искам все пак да знае колко е 2+2!

За по чужбинско, нямам сведения Stop


Ами учителите им набиват в главите, че са най-умните. Естествено, че не може родителите да плащат и да им казват, че са тъпи. И леля ми онзи ден каза: Гошиии, трябва много да учиш, защото си в паралелка на богати деца #Crazy Смятай! Естествено, че не всичките са умни!

# 16
  • Мнения: 1 100
това е най-прозаична дискриминация, която би трябвало да се санкционира. Интересно ми е как е формулирано статуквото на такава паралелка (по ПАРА на ЛЕЛКА ли е приемния тест?)



Викат децата, които искат да се запишат. Разпределят ги уж... Един голям екип разговаря с децата. Естествено не се знае официално, че е така. Та преди време аз бях на подобен "тест" в едно училище, в което съм благодарна, че не са ме записали Praynig  Попитаха ме как се казвам-трите имена, дали зная буквите. Написаха една буква на дъската, за да пробват. Казаха бравоооооооооо! И веднага: Какво работи мама? А татко? Точно това беше. Е, ние естествено разбрахме защо е била цялата тази галамация #Crazy

И така отделят дечицата на мама и тати с паричките в един клас. Съответно в началото на годината ги изсухлят някой лев. Чичо ми вече са изсухлени, но колко-не знам.


Има ги такива класове. Чувала съм и за такива групи в детските градини. Не им пречи, че са държавни училища и градини newsm78

То и нашите спонсу/орират в детската. Майка ми купи пердета и килимче. Дадохме едни стари играчки на брат ми и мои кукли... Друга майка даде материали, торти и бонбони за тържеството. Всеки колкото може дава. Но аз не забелязвам брат ми да е бил облагодетелстван въпреки това, защото един ден ми се оплака, че госпожата го биела с пръчка като не слуша Laughing
   А сега в предучилищната майка ми се е заканила пак да дари някое и друго перде и килим, че страшна мизерия...а иначе подготовката екстра newsm78       

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 288
Не е редно в държавните училища да се заформят такива специални групи. Това е като да правиш частни прегледи и да ползваш инвентара на държавната болница.
Като са специални да ходят в частни училища. Иначе - на общо основание.
От друга страна не смятам, че частните училища са символ на богати и неамбизиозни хора. Аз например ще дам баткото тази година в частно училище, не защото ми е много лесно да си го позволя, а защото там са малки групи и ми гарантират, че учебния материал ще се усвои добре. Децата ги стимулират да ходят по олимпиади, да преминават тестове за съответното им ниво, което показва тяхната подготовка.
Мисля, че ако го оставя в обикновено училище, вероятността да не го наблюдават как прогресира е много по голяма, а ако се добавят и 'богатите' деца - не очаквам на него да му се обръща много внимание.

# 18
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
по ПАРА на ЛЕЛКА ли е приемния тест?

Мноооого добро попадение! Joy Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт