Ех, голям съм вече аз, щом прекрачих в ПЪРВИ клас - тема 2

  • 48 791
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 370
добре дошла на облачето хей. Hug
честито и на Галчоо за книжката.лека и безаварийна. Grinning
Ния пък била припряна и много бързала. госпожата каза да й повтаряме да не бърза като пише. Rolling Eyesами ще се опитам да я накарам да е по-бавна. сега имаме домашно по БЕЛ,но мисля да си го пише утре ,че да си почине детето.тежка седмица беше.

# 46
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
Галчо , честито и от мен!   bouquet Пожелавам ти безаварийно шофиране и да успееш да обиколиш всички места , за които си мечтаеш!  Hug

облачето хей Hug, добре дошла при нас!   bouquet Надявам се че тук ще се чувстваш страхотно, като всички нас!  Grinning Heart Eyes

За нас днес - първа шестицаHeart Eyes Peace Peace  Grinning
Днес и аз оставих ученичката да си почива, а утре ще пишем - няма начин!  Wink

# 47
  • Мнения: 1 159
Галчоо,лек и безавариен стаж зад волана!А кола купи ли? Wink
За съжаление снаха ми и брат ми отидоха в друг град за известно време,а така разчитах на тях да вземат първокласника от занималня!Нищо,че имат малко бебе,живеят на 5 метра от училището,снаха ми вчера притичкала"с бебка под мишница",както се изрази Макси.
Нещо не му харесва храната на стола на моя младеж,бил безсолен ориза днес...студен бил...Възможно ли е да гледа другите да роптаят на храната,и той да прави така,за да не остане по-назад newsm78?Май много ми е развинтено въображението hahaha!
Ще се наложи да си купя(или да изтегля от нета)синонимен речник.Постоянно ме пита коя дум какво значи,а като кажа синоним,и него ме кара да обяснявам.Иначе не спирам да му чета,сега открихме едни мини енциклопедии на издателство Фют-"Първи стъпки в науката",добри са.

# 48
  • Мнения: 1 883
Включете и Виктория  - 18 СОУ- 1г -немска паралелка   bouquet

# 49
  • Мнения: 5 877
Галчоо,лек и безавариен стаж зад волана!А кола купи ли? Wink
За съжаление снаха ми и брат ми отидоха в друг град за известно време,а така разчитах на тях да вземат първокласника от занималня!Нищо,че имат малко бебе,живеят на 5 метра от училището,снаха ми вчера притичкала"с бебка под мишница",както се изрази Макси.
Нещо не му харесва храната на стола на моя младеж,бил безсолен ориза днес...студен бил...Възможно ли е да гледа другите да роптаят на храната,и той да прави така,за да не остане по-назад newsm78?Май много ми е развинтено въображението hahaha!
Ще се наложи да си купя(или да изтегля от нета)синонимен речник.Постоянно ме пита коя дум какво значи,а като кажа синоним,и него ме кара да обяснявам.Иначе не спирам да му чета,сега открихме едни мини енциклопедии на издателство Фют-"Първи стъпки в науката",добри са.

Не синонимен, тълковен му вземи - синонимите по принцип винаги изместват малко значението в друга посока. Иначе аз си подарих единия синонимен речник на Анка, но не мисля, че е достатъчно. Навремето нашите ме пращаха в тълковния да си гледам думите.

За моя радост и ужас девойката напира да готви. Ама не просто тъй, да си намаже филийка с лютеница. Изюрка ме в кухнята да й покажа как да вари яйца, след което ги свари, обели и им сложи карамфилчета за очи. Смятах, че с това се е приключило - нъцки, таман седнах на дивана, и тя ми каза, че сложила да заври вода, щяла да вари зеленчуци "за салата". Ако нямало зеленчуци, щяла да сложи пиле.
Много й се радвам на ентусиазма, но много ме е страх така да пипа... ами ако се попари, пореже и т.н. ...а пък я бива, иначе.

Последна редакция: сб, 26 сеп 2009, 19:56 от Анда

# 50
  • Мнения: 1 159
Анда,голямата ми племенница е като щерка ти!Сега е на 11,но на 7-8 годишна възраст някъде започна да "готви"!Сега доста е задобряла,за толкова стаж в кухнята Laughing!Радвай се,малката домакиня на мама!
Права си,тълковен речник ще купувам.
Играхме федербал пред блока,напредва момчето!Накрая,като ни писна,малко се полигавихме!Така се смяхме и викахме,сега ни болят гърлата и пием чай! Coffee Coffee

# 51
  • Мнения: 1 849
Галчоо, логопедите в училище трябва да са безплатни, защо не пуснеш един сигнал до инспектората или министерството. Мен миналата година психоложката на училището ме беше подгонила, без детето ми да има и рецидив, само защото бил по-емоционален... Това беше върха на нахалството след като аз съм решила да водя детето си на друг психолог, те отново да ме натискат да ходел при училищния. Да го включела в програма за превенция на насилието. Леле като отиде моят мъж, небръснат от цяла седмица, бързо им мина мерака. Но ме докараха до нервен срив, две седмици ревах. Не им се връзвай, предполагам, че трябва да покриват някакъв норматив.

Днес отидох в Пингвините и ми се върза погледа от помагала. Купих:
Граматика на Бонка Димова и Д. Карамилева; Математика на В. Стоянова;
Тестови задачи - български език и математика на издателство Слово;
Време е за математика Б.Василева и Е.Динева.
С нашата класна пак не се видях, мъжът ми води детето сутринта. Ще я изчакам другата седмица. За сега всичко върви добре, няма проблеми с децата и с домашните. Щастлив е, че тази седмица ще се видят с момиченцето което харесваше миналата година, но то отиде в друго училище. Пишеха си лятото по имейла. Вземах й книжка за началото на училището на Емилиян Станев.

Анда, и моята първа манджа беше в първи клас. Не си намерих обяда и спретнах една картофена супа, изкарах акъла на майка ми.

Последна редакция: сб, 26 сеп 2009, 20:43 от migito

# 52
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
За помагалата мога да препоръчам упражнителната тетрадка на Убенова.
Това са си "мостри" и редчета за писане. За краснопис реално.
Граматика и аз смятам да купя, но не знам на кого - препоръчаха ми някаква със заглавие "Граматика за 1-ви клас" дето не съм я виждала.
Сборник по математика взех от библиотека.

# 53
  • Мнения: 318

Добре дошла,облачето хей!Настанявай се удобно,с нас ще ти е не само забавно и интересно,но и полезно! Hug
Галчо,честито!Лека и безаварийна! newsm01А относно логопеда,решението си е само твое,не позволявай чужда намеса без твое съгласие.
Анда,поздрaлeния за отмяната ти!Много и се радвам! PeaceПоощтрявай я и занапред!
Деси,а Макси справя ли се с федербала?И ние учихме Лети това лято да играе,но координацията и е слаба,догодина пак ще наваксваме! Mr. Green
Иржи,все така и занапред! Peace
Днес случайно се видях със нашата госпожа и страшно много ми похвали момичето!Щях да се пръсна от гордост,бързо и красиво изписвала всичко,което е зададено и изобщо е останала с много добри впечатления от нея,което страшно много ме зарадва!Тази вечер се прибрахме с раницата и когато с баща и разгледахме всичко по което са работили през седмицата отвсякъде ни се усмихваха шестици. GrinningМного ,много и се радвам,но и казах,че не бива да се отпуска и занапред да остане с впечатление, че всичко е много просто.Също и казах,че от нея зависи да и е лесно и занапред,защото е основата е най-важна за по нататъчни успехи.Само една забележка имаше госпожата-с момиченцето по чин се закачали по време на час и ако не си вземели бележка ще ги раздели.Аз и казах,да постъпи както намери за добре,важното е резултатът да е в тяхен плюс!
Домашните ги оставихме за утре.

# 54
  • Мнения: 1 159
assia75,справя се с федербала,ако 6-7 отигравания можеш да ги наречеш "справяне"!Но е играл десетина пъти за около час,така,че мисля,добре се движи!
Аз се замислих за това "Р",дето логопедката толкова го драматизира.Фатално ли е детето да не го казва newsm78?Познавам много хора,които не умеят,ама на логопАТка не са ходили.

# 55
  • Мнения: 43
Здравейте, майчета! Hug
След следене на темата от време на време и по покана на svetlaem, реших да се включа при вас.
Моята първокласничка за сега е доволна, с желание ходи на училище и си пише домашните.Но те са много кратки, като изключим оцветяването и свързването, до сега са им давали най-много 6 реда по предмет.Когато ми се стори малко й давам тетрадка да се упражнява още, но не прекалявам.
Ние не сме купували никакви допълнителни помагала, госпожата ни каза, че по желание може да си вземем и аз понеже имам желание, ще купя.Толкова много съм харесала, че дни наред ги преглеждам в нета и се чудя от кое да се откажа.Но няма да се увличам.
Светле, вие на танци ли ходехте, че не съм записала Мими никъде и трябва да изберем?

# 56
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Добре дошла ! Напиши и име на детенце и училище,за да я вкл при следващата тема в списъка...
На народни танци ще го записвам в ОДК-то при Гергана,тя си им беше и в детската ,но започват от 1 октомври,ако искаш запиши Мими с нас,таксата беше някаква символична,не помня вече...
Народни танци има на три места -към ОДК-то при Гергана(в Младежкия провеждат танците),в Печатницата (при Първанов) и в Младежкия апк,но при Стоянов. А разни модерни и др танци има към ОДК-то ,но нямам представа нито колко струват нито къде ги провеждат...

# 57
  • СОФИЯ
  • Мнения: 157
Момичета, благодаря ви за отговорите и честитките! HugКола още няма....като си взема книжката в ръце тогава щял да се бърка моя мъж финансово. Ама то си е след една седмица..... Mr. Green
За логопеда....Ще го запиша във вторник и ще ДАРЯ някой лев,та да видим за един месец какво точно ще правят.Но междувременно ще пусна едни питания в техния център такава ли е процедурата и защо!?И  в МОН мисля,но там вече незнам точно как ще стане.Не съм много оправна с тези неща.НО ЩЕ ОПИТАМ.
За домашните...Пишат в занималнята по три реда от елемент.Но там ги драска по скоро.И вчера даже и времето не му стигнало-гладен бил,жаден...4 часа. Shocked Казва,че е много шумно и не можел да се съсредоточи.Но вкъщи винаги ги пишем по още поне 2 пъти.Втория път е пак в тетрадката за домашна работа и са много по- добре.Та три браво е събрал.И е много горд с тях.За мен няма значение дали има браво или не,а въпроса е в това да се старае и да се научи да пише по-красиво.Та... пише вкъщи допълнително и се получава.Като в предучилищна не е писал и една чертичка,сега ще пише.
Щяхме да ходим на форумската среща днес,но Малчо ми е с едни сополи.Не мога да го заведа така.

# 58
  • Мнения: 1 092
Да се запиша, че ви изпуснах нещо. Hug

# 59
  • Мнения: 432
Мойто дете пък в събота останало без обяд! Не знам какво точно е объркала госпожата, тъй като й даваме купоните за цялата седмица, но му казала, че за него няма купон и той седял гладен до 15,00ч., докато го взема...Яд ме е, че можеше поне да ми се обади...Утре ще говоря с нея, да видим какво ще се разберем.
А иначе, и той получи първата си шестица и е страшно доволен Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт