Какво ядат вашите 8-9 месечните бебета?

  • 1 875
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 219
И според мен сте си добре с похапването. Може да й дадеш вече сиренце и масълце, дано подобри вкуса на бебешките ястия  Simple Smile. И Али по толкова хапва, но аз задължително преди това я кърмя и наистина гледам да не гоня количества и спирам да й давам веднага щом покаже, че не иска, дори и да е след 2-3 лъжички, защото имам опит със злоядко и хич не ми се ще да я баламосвам или насилвам за още 2-3 лъжички, като детенце най-добре си регулира количествата. Повтарям си, че храните са основно за опитване и смело й давам малки късчета от "човешката храна", когато са подходящи за нея и тя проявява интерес. За беда сладоледа й е голям мерак и цялата се тресе и подскача като го съзре, та съм се отказала от тази екстра - мъка, мъка ......
Пък и щом така шампионски наддава Мимето, няма за какво да се тревожиш  Wink

# 16
  • Мнения: 249
... но аз задължително преди това я кърмя и наистина гледам да не гоня количества ...

Е, да и аз пробвах така първо да я кърмя, но отказва после всичко друго...а, за количествата - не че гоня, но просто дълго време се задържа на едно положение.

... смело й давам малки късчета от "човешката храна", когато са подходящи за нея и тя проявява интерес. За беда сладоледа й е голям мерак и цялата се тресе и подскача като го съзре, та съм се отказала от тази екстра - мъка, мъка ......
Пък и щом така шампионски наддава Мимето, няма за какво да се тревожиш Wink

...А-а-а, за " човешката храна" не отказва... никога... Я виж тук: http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=7543

# 17
  • София
  • Мнения: 748
ина,снимката е много добра! Laughing

# 18
  • Мнения: 980
Ина, наистина ли яде кренвирши?! И аз ги обичам, но са ужасно неполезни... newsm78

# 19
  • Мнения: 2 784
Хе-хе, направо е за рекламно лице на Сачи...  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 249
Ина, наистина ли яде кренвирши?! И аз ги обичам, но са ужасно неполезни... newsm78

...Хе-хе-хе... Разбира се, че не яде!...Аз просто най-накрая реших, да документирам интереса  и "стръвта" й към "човешката храна"... Просто като ме види да ям кремвирш и отваря широко уста, протяга ръце и аха да ми го вземе, ако има възможност... ама не може-е-е-е...
...И не само към кремвиршите е така де...и към други неща, но стига да са от нашата храна - луканка, сирене, кашкавал, бисквити... Досега такъв апетит и желание да яде ото нейните си храни - не е проявявала!

П.П. Впрочем, преди 2-3 дни й дадох една обикновена бисквита и тя си я изгриза почти цялата... остана й едно парченце в ръчичката вътре в юмручето и не може да го изяде, но ако знаете какъв рев нададе като й го взех!!! Леле - мале!!!
... Та явно съм я захранила и с бисквити... Sick Sick Sick

# 21
  • Мнения: 951
HEDRRA,щом имаш подозрения,така да се каже,към кремчетата с нишесте-обясни ми какви са те,защото аз НЕ РАЗБИРАМ каква е функцията на нишестето в менюто на едно бебе.

# 22
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ми именно затова и аз имам подозрения към тях - първо,че са с краве мляко,което не искам да давам на бебата в такава форма (независимо че както ме осведомиха вчера,места за кухнята ще има чак когато вече ще сме навършили годинка) и второ - не виждам нищо безумно полезно в нишестеното кремче.То всъщност полезното му от хранителна гледна точка е млякото,като нишестето е пълнител за повече калории и сгъстител(това му е функцията и в бебешките пюрета примерно - измества плодово-зеленчуковото съдържание за сметка на празни калории и сгъстяване на водата,с която с го разредили),но предпочитам дребната да си яде млякото натюр от мама Laughing Та така - ако ми трябва подобна храна,мога да й направя домашна пълнозърнеста каша с мляко,та освен млякото да има и зърнена храна - по-пълноценно ще е от готовите нишестета,в които няма нищо.

Общи условия

Активация на акаунт