АПРИЛчета 2008

  • 29 174
  • 754
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 96
Брей, научили сте си урока! не напразно се хабим и с Хелън на тая тема Laughing Дотук никой не спомена беладоната ли беше, живака ли беше - явно страх лозе пази Mr. Green

Нямам какво да добавя по схемата Laughing, леге артис е точно така както са писали всички. За мой срам обаче Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed понеже имам в главата си наредени и описани ужасии, хич не чакам да стане 38 и след 37.5 давам Панадол. Не правете това в къщи Mr. Green, ама аз така процедирам Embarassed
Емма, конкретно по въпросите:
1. Отговорих, но правилно е до 38 да изчакаш. Аз слагам само свещички, защото не може да ги повърне, и защото действат много по-бързо. Панадол и Нурофен, Тайлола не е много препоръчителен при малки деца.
2. Да, притеснително е, защото това е особеност на детския организъм - дори и при много висока Т да я понася без видима промяна в поведението (за разлика от възрастните)
3. Да пуснеш за микробиологично изследване носен и гърлен секрет

# 721
  • Варна
  • Мнения: 3 246
Lassi хммм, не че искам да те разочаровам, ама аз не мога и не мога да си "науча урока" след като всеки път се справям успешно с температурата само с хомеопатия. Урока с НУрофена, Панадола и прочие си го знаех много отдавна като бях в клас "Традиционна медицина".   Mr. Green  А причината да не се казват хомеопатични лекарства за температура е, че те са много и не е само Беладоната, има и Аконит и Арсен и т.н., НО зависи от много други неща и трябва хомеопат да каже. А, и зависи дали температурата е съпътствана от друго и прочие тънкости.

Иначе съм съгласна с теб, че до 38 градуса по-добре е да се изчака с намесата.

Хелън Ели направи пристъп със задух - плитко ускорено дишане, "свиркащи, сухи" хрипове, затруднения при издишване. Критичнито състояние го преодоля за ден и половина, благодарение на хомеопатия.

# 722
  • Мнения: 3 116
Vanyivan, здравей мило Simple Smile

Щом ти минава от спането значи не е депресия ... Аз не писах дълго време че нещо здравата се сринах. При мен психиатрите спряха антидепресантите защото решиха че е от преумора и недоспиване. Спрях на Алекс нощното кърмене, да ама не. Та сега пак на антидепресанти и пак странични ефекти, защото ги почнах отново  Sick Всъщност при мен не е точно депресия, а безпокойство, иначе казано нерви Wink

Температуропонижаващи тук дават над 39 градуса, а ако детето е щастливо и доволно и тогава не дават. Алекс изкара розеола преди седмица, ама то 3 дни с 39 градуса, не можем да ги свалим. Ей тъй я караме Wink

Целувам ви и да сте здрави  Heart Eyes

# 723
  • Варна
  • Мнения: 3 246
ritka  Hug  Heart Eyes  безпокойствието ти да не е свързано с преместването ви? А на психолог ходиш ли?

# 724
  • Мнения: 96
Ясминка, за теб знам душа Laughing ти не си ми таргетна група Laughing
Но все пак сте малцинство - не, че нещо, ама като върна назад и направя рекапитулация за болежките на варненската група лекувани с хомеопатия - нещо мотивацията ми се губи Mr. Green То пък може във вашата хомеопатка да е грешката, де Laughing

Както и да е де, не пожелавам на никоя майка да разбира защо при малките деца шега с температурата не бива!

# 725
  • София
  • Мнения: 749
Емма, съвсем наскоро и аз дълбоко се вълнувах от същия въпрос за антипиретиците.
Даже пуснах питане към Д-р Нивея Бейби (йок респоНс йет... Лурдес, поправих се Hug ), също и в здравния подфорум...

Аз като виден представител на не-малцинствена група  Mr. Green смятам т-ра от 38о и повече за притеснителна и давам антипиретици.  За което ми беше вдигнат скандал от една дежурна лекарка, че не съм позволявала на детето си да се бори само с вирусите  Rolling Eyes Антипиретици трябвало при над 39о newsm78 Знам ли я ква беше тая...съдейки по поста на Ритка, може да е специализирала в Австралия  Rolling Eyes Както и да е, изтърпях й изблика (свикнала съм да ми се карат и да си го тургам през рамо) и пак си карах както аз си знам.
При нас Панадола не действа. Ползвам основно Нурофен, но понеже знам, че трябва да се редува с други медикаменти, започнах да го "мешам" с Ефералган. Въпреки, че и Ефералгана, и Панадола имат активна съставка Парацетамол, първото му действа на Косьо, а второто-не.

Хексалгин съм обучена да давам само при екстремни ситуации, като дозировката е 1 капка на килограм телесно тегло.
Друго средство за бързо спадане на т-ра аз знам - баня с хладка вода (телесна температура - около 37о)

Аз лично се изтощих и психически, и физически напоследък... и чувството за безпокойство не ме напуска. Само причината за него постоянно варира...
Ритка, не си сама, майка  Peace

Последна редакция: сб, 14 ное 2009, 10:12 от ВаняМ

# 726
  • София
  • Мнения: 67
Здравейте мацки,гледам успяхме да изпишем както беше предвидила Сиси.
Днес в петък - 13 имах важна среща за работа,но сега главата ми ще се поцепи от размисли и страсти, та до вторник трябва да реша дали приемам, вчера бях на друга среща и ми обещаха да ми дадат отговор другата седмица дали ще има втора среща, та се надявам да мога да избера, но май вече ставам нахална. Дано до края на месеца да има с какво да ви се похваля,че ми писна да ги гледам тия обяви за работа.
Ако някой утре се разхожда в парка да звънка.
Хубав ден!

# 727
  • Мнения: X
   Благодарско момичета за бързите отговори   bouquet. както споменах - Сумото от миналата сряда е с хрема-демек малко сополи и малко кашлица (наистина са по малко), температура нямаше...до скоро. Та аз този път по най-бързия начин на лекар и веднага почнахме курс на лечение с Осцилококцинум и вит. Ц и смея да твърдя че за 2-3-4 дни като че ли се пооправи и тъкмо си викам-"Ей, хванах му цаката" и нъцки....пак се върнаха сополите и кашлицата. И на мога да разбера защо не се оправя-не се влошава, но не се и оправя. А вече минаха 10 дни, за мен това не е нормално. Не може така да се влачи толкова време. И последните дни започна да вдига вечер Т, но нали ви казвам-търчи като изоглавен из къщи и ако баща му не настояваше да му меря Т-въобще нямаше да ми дойде на акъла че може да има. Да не говорим , че смотания му баща ( #2gunfire) ме вбесява  и в момента в който хлапето вдигне над 37 градуса трябва веднага да почваме с лекарствата ( че ако може и профилактично да съм му давала през деня, нищо че няма Т), щото иначе щял да му се  цитирам: "изпържи мозъка". Как не може неговия да се изпържи.....не, много съм му набрала, честно ви казвам, ще го убия и ще го нарежа на парчета и ще го пратя на малоумните му родители. Те да се оправят с него.
 И по едно време почнаха да се прокрадват едни съмнения в мен-дали па аз не съм си въобразила че трябва да чакам преди да започна с лекарствата за сваляне на Т, да не би някъде да не съм прочела "ситния шрифт" дет' се вика....ама вие ми помогнахте в решението. Все още не съм си изгубила ума.
 Ritka, ВаняМ-с най-голямо удовеолствие се включвам в клуба на очакващите освидетелстване от някоя луда болест!!!! И не ме е срам да го кажа  tooth

П:С: Галя (Илиева)-пожелавам ти да те вземат на най-хубавта и добре платена работа в целия свят  Mr. Green.

# 728
  • София
  • Мнения: 67
Emma, да ти се връща тъпкано и дано да му мине на Сумито скоро! Аз не съм вече такъв максималист, по- скоро ми се иска да имам малко повече време за семейството,щото актуалните предложения за супер натоварен ден от около 10 - 12 щастливи работни часа и ако може служителите ни да са щастливи и в личния си живот, не ми се връзва нещо. Дано да се нагласят нещата,ще чакам Коледното чудо!

# 729
  • Мнения: 96
Е, Галка - че той социализЪма отдавна свърши Laughing
Де ги раздават вече тия служби- скъпоплатени, с кратко работно време и много време за семейството........Да се наредя и аз

# 730
  • Мнения: 23
Ко праите бе мушмороци?
Иве кви ги вършите с Котоошу? Добре ли сте? Никакви ви няма.... Crossing Arms

Ритка ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН душа!   bouquet Желая ти много здраве и семейно щастие  Hug А при теб няма ли някакъв друг начин да се оправят нещата освен с медикаменти? Нещо почивка? Помощ в домакинството?  newsm78

Ваня М ей много се радвам, че се разписа  Hug макар и лаконично, снощи да знаеш че от 3ч до 6ч сабахлем за теб се сетих и те мислих, къде забягна, що тъй ни заряза  Mr. Green ....това съвсем сериозно  Blush

Стига бе момичета с тия депресии, че вече ме плашите... казвам го съвсем отговорно като един много чувствителен и емоционално лабилен човек, който често изпада в крайни състояния... та от позицията на такъв човек се чудя какво толкова може да се случва около вас, че да ви кара да се чувствате така... че Ваня М която за мен е бастион на смелостта и непукизма да се срива, а пък при Ритка чак до антидепресанти да се стига.... Sad Не ми е работа да се ровя, ама ви мисля  Blush

Галке Илиева супер, че вече имаш твърдо предложение за работа! Много се радвам за теб! Дай малко повече подробности, че ми стана любопитно каква е едната фирма, каква е другата, какво предлагат, без имена и супер детайли разбира се  Peace Стискам ти палци да премериш, да прецениш и да вземеш най-доброто решение  Hug

Емм това което са писали момичетата и аз го знам от нашата педиатърка и го прилагам стриктно
до 38 нищо, някой път правя изключение обаче, според зависи
38-39 редувам Панадол и Нурофен през 4 часа
над 39 свещички Ефералган

"Похвалих" ли ви се, че майка ми я тръшна май свинския гад  #Cussing out Така и няма да разберем щото тест не правихме, но симптомите са 1 към 1. Та видях зор докато намерим великото Тамифлу мамка им, всичко бяха изпокрили... Сега от престараване взехме, че се презапасихме, та ако на някой се наложи, недай си Боже  Praynig, да свирка, мога да услужа  Peace

Отчет от преди 2 дни, девойка-французойка станала 2300 гр в 34 г.с, според доктора било перфектно, ама аз взех да се плаша колко ще стане докрая и как ще я изкарвам  ooooh! - Ласи казах ти аз, че няма и да помиришем вашите завидни мерки с Котоошу  Heart Eyes пу-пу да е жив и здрав...
Та както се очертава нещата вървят към нормално раждане, поне засега  Confused и кака ви Галя от вчера заляга над дебелите книги и чете за етапи на раждането, техники на дишане и пр. Дано този път да имам по-голяма успеваемост в прилагането им на практика  Mr. Green

А днес избеснях щото имах час за ЖК и трябваше точно днес да ми издадат 45-дневния болничен преди раждането, е да ама не...
Онази ме увика и напъди, че не съм ли гледала новини и пр., че не можела да ми издаде болничен, щото трябвало да регистрира преглед, пък датата на прегледа не можела да е по време на обявена грипната епидемия, болничен можело да се издаде и по-късно и тн и тн, та си тръгнах по живо,  по здраво, само се чудя дали няма да ми подлеят вода тия тъпаци с датите за болнични, като знам, че от другата страна НОИ-ци следят и точките и запетаите, а в същото време се оказва, че и следващата седмица епидемията ще си е активна http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2567631, та ше видим накрая къде ще му излезе края  Thinking

П.С. Кат споменах за среднощните ми бдения  Rolling Eyes, пак в този часови диапазон се сетих и за musito... и тя не е писала скоро, пък май термина й съвсем скоро беше  newsm78 Пете имаш ли някакви новини от нея?  Hug
В този ред на мисли Ванче (Vanyivan) и аз не спя душице - по н- на брой пъти ставам да давам вода, да пренасям Сашо от неговото в нашто легло и обратно, до 00 мин 2 пъти на вечер, а и като се случи кат снощи да се оцъкля и да раждам наум и да мисля глупости, докато склопя очи и то се съмнало... така, че не си сама, в никакъв случай  Peace споко... ше се опраим...  Mr. Green

Последна редакция: пт, 13 ное 2009, 16:01 от galivo

# 731
  • Варна
  • Мнения: 3 246
galivo специално за теб, и за другите мами, дето ще раждат нормално http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=338041.0;topicseen Подкрепете, и  дано да имате едно леко и нормално раждане  Hug

Ласси  Hug всички варненки сме при една и съща хомеопатка, вярно е, аз само Сумо знам, че нещо не могат да го улучат с лекарствата, да не съм пропуснала някой друг  newsm78 А за мотивацията, не си съвсем права в калкулацията, щото ако сравняваме колко недоволни има от лечение с традиционните илачи, друга  ще излезе сметката. Да не ми се разсърдиш мила, аз чуя ли за кърмене и хомеопатия, все не се стърпявам да се обаждам.  Laughing

а за температурата - Ели по принцип рядко вдига темп., да не казвам какви болести е карала без да повиши и градус, спомням си, че веднъж като вдигна 38 и се успокоих, че и моето дете е нормално. Невена още не е вдигала, но то засега само една хрема е изкаралам та не знам как ще е при нея.

# 732
  • София
  • Мнения: 67
Ласи, ясна е тая работа за социализъма, аз не съм си пожелавала дори 8 часов работен ден и всички екстри,ама по 12-13 часа и ако може да "спя" на работното място не ми се връзва нищо,че е скъпоплатено.Ами реоално ще виждам Рада като спи и трябва да оставя повече снимки.

# 733
  • Мнения: 130
Оооо, бях почнала малко накриво поста си, ентусиазирана от последния пост на Ясмина...но изтрих всичко и започвам наново...
Само да кажа за антипиретиците - на мен не ми се дава взможността да чакам...тя ми вдига от раз 39-40 и това си е...Всички изборени схеми ми се видяха ОК.  Само едно изречение ще повторя от предния си пост - Ясмина, с цялото ми уважение към теб като майка на 3 деца - и като изключително начетен човек с много висока здравна култура - и въпреки всичко, все пак съм лекар, виждала съм разни и разни истории в болниците - и тези истории не са за лека нощ в петък вечер.  Предупреждавам мамите на дечица, които вдигат Т като моето - при всяка следваща висока температура има риск от фебрилен гърч - ситуация, неприятна и изключително стряскаща. Лошото е, че след първия гърч, прогнзата е лоша - т.е. могат да зачестяват и при всеки следващ път прага може да се понижи - т.е. гърч може да ти направи и при 38...Та затова ЕЛица като вдигне Т и съм адски сдухана...разни картини ми се явяват прд очите.
ВаняМ Hug Hug Hug много се радвам, че се появи тук!
Ритка - честит рожден ден, мила! Пожелавам ти едно горещо Австралийско лято с много любов и светли емоции изпълнено!!!  newsm67  Gift newsm67 Сега точно гледах някакви новини за Австралия и се сетих за теб - рекордни жеги били там Peace В другия си живот си живот ще се оженя за австралиец Peace То и сега не е късно де...
Галиво - възхищавам ти се, че ще раждаш нормално - дано всичко този път е ОК...при мен това т.нар.нормално раждане, както знаеш, подобно и на теб, остави доста следи там, отдолу - така че за втория път не знам...и от цезарово ме е страх малко...дано дотогава да измислят някой друг начин за раждане - чрез медитация например, ако може някак си само да се отдели от мен, без да го раждам...Ама тя наистина големичка върви май твойта девойка,а??? Ласи - радвам се, че и ти си се разписала - аз нали съм си една паника и взех да си съчинявам едни истории как вече си родила и седиш и кърмиш и затова не си вдигаш телефона - търсиш спокойствие докато кърмиш  Joy hahaha Joy Емма   - много ми стана мъчно за СУмото, че е пак болничък..то много му се насъбра напоследък май,а? Това е пак от яслата,нали? Е, явно няма спасение там...не знам какво да ти кажа...аз накупих разни витамини, минерали и т.н. да повишавам имунитет - поне така и така нищо не яде - поне тоз Саностол е толкова сладък, че една лъжица на ден й доставя според мен нужните калории hahaha bowuu Галя_илиева - много  се зарадвах за теб Hug Ееее, значи ще си скоро работеща мама,а? Браво,браво! Я пиши подробности...Ясмина - Ели за първи път ли ти прави такъв задух? Дано да е било нещо еднократно и да не се повтаря Peace
Предлагам на срещата трите бременни да застанат с питки с мед на вратата и който мине да ги пипа по корема hahaha Joy hahaha Представих си ги трите с народни носии - с едни престилки и с по една китка зад ухото как държат едни погачи Simple Smile)))))))))) Никито - естествено, че можеш да вземеш друга априлка - поне за мен няма никакъв проблем...Тъкмо ще я мотивираме за малко свежа кръв във форума!

Последна редакция: пт, 13 ное 2009, 23:09 от helenblondy

# 734
  • Мнения: 130
Галка - аз пътувам на ден минимум 2 часа и виждам ЕЛица също за 2 часа......много, много е тъжно -  тудно - особено ако се врнеш изнервен т работа...толкова ми се свива понякога сърчицето, като ме посреща...вървят с детегледачката и Елица ме вижда и хуква към мен - прегръща ме, целува ме, хваща ме за ръка и казва 'Тао" на детегледачката...и аз имам само 2-3 часа оттук нататък с нея...Целувки!!!

Общи условия

Активация на акаунт