Имате ли униформи във вашето училище?

  • 12 970
  • 140
  •   1
Отговори
# 75
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Мисля че и в Харвард да учеше, щях да се противопоставя и да се надявам, че директорският състав е от достатъчно интелигентни хора, без лични комплекси, за да приемат и такава позиция.

много се съмнявам и то точно в Харвард  Thinking
или спазваш правилата или отиваш да учиш  другаде  Peace

# 76
  • Мнения: 156
Мисля, че са прекрасни и въобще не ги притеснява униформата  Peace

http://www.sofiastreetstyle.com/?p=1633

# 77
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Мисля, че са прекрасни и въобще не ги притеснява униформата  Peace

http://www.sofiastreetstyle.com/?p=1633

в нашето училище са подобни Peace само че със сиви чорапи и сиви ризи Peace

# 78
  • Мнения: 14 654
Красиви са, обаче си представи същата плисирана пола и високи чорапи на едно момиче с възпълна фигура, чиито крака стърчат като свински от коляното надолу. Ами зимата - с тези полички ще премръзват, което е чудесна предпоставка за цистит и възпаление на яйчниците. Не съм чула да имат и зимен вариант, а и да има - хайде по още 100 лв. на комплект.
Все пак най-много ме притесняват безбожно високите цени на въпросните одежди, не може нещо, което е задължително за всички, да струва 100 лв. Имам позната с 3 деца в училищна възраст, семейството никак не е цъфнало финансово. Добре че нямат уноформи, защото това означава 600 лв. само за това - ами това е пповече от месечната заплата на майката. Слагам по 2 униформи на дете, защото знам в какъв вид се прибира моето след училище - просто не може нито една от дрехите да се облече повторно на другия ден.

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 14 117
Ами аз ви казах за зимата. На момчетата панталоните ще са от кадифе при нас. И дават възможност тези от родителите, които искат да поръчат панталони и на момиченцата.

# 80
  • Мнения: 4 970
Ние ще имаме. Снощи е имало среща с родители за избор на вариант от няколко предложения.  В сряда имаме родителска среща, на която вече ще събираме пари. Родителите ще плащат една трета от стойността на униформата.
Аз съм по-скоро за униформа, отколкото против. Но ако ще имаме - а то в нашето училище ще има - предпочитам да се носи ежедневно, а не само на официални празници - тоест 2-3 пъти годишно. Няма смисъл да се дават пари за нещо, което ще се облече 2 пъти и то през септември ще му е добре, а през май детето ще е пораснало 3-4-5 см и крачолите ще са му окъсели, примерно. Peace

# 81
  • Мнения: 14 654
Родителите ще плащат една трета от стойността на униформата.

Това е само за първата година от въвеждането. Следващата ще си платите цялата сума, която изобщо не е стойността на униформата, а цената, която ви се съобщава.

# 82
  • Варна
  • Мнения: 6 890
Красиви са, обаче си представи същата плисирана пола и високи чорапи на едно момиче с възпълна фигура, чиито крака стърчат като свински от коляното надолу.
Няма какво да си ги представяме - виждаме ги в училищата. Само дето телесата им не преливат от униформи а от дънки с ниска талия или минижупи и клинове. И пак всички са еднакви... но според прочетеното тук -свободолюбиви. То голяма мисъл се изисква сутрин да нахлузиш дънките и тениската и да си мислиш, че си различен. ooooh!

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 14 117
Красиви са, обаче си представи същата плисирана пола и високи чорапи на едно момиче с възпълна фигура, чиито крака стърчат като свински от коляното надолу.

На нито едно дете не съм видяла краката му да стърчат свински където и да е.

# 84
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
В нашето училище има униформи от миналата година. Плащахме си ги сами, мисля, че около 60 лв. излизаше комплект за момиче: бяла риза, сукман, фишу и емблемата на училището. Който иска, може да поръча и жилетка за допълнителни 30 лв., която не е задължителна, но останалите неща са. Е, уж е задължително, но повечето деца, включително и моето, ги обличат само за празници.
Не бих пуснала дъщеря си със сукман в студените зимни дни в никакъв случай. Униформата не е лоша, но лично аз я намирам за не особено практична за всекидневно ходене на училище и стоене там по цял ден.

# 85
  • Мнения: 361
а ако някое момиче не иска да носи пола? по различни причини- не се чувства удобно в нея, не смята, че й стои добре, и т.н. и т.н.- как ще го принудят да носи униформа с пола или сукман? или дайте да стъпкваме самочувствието на децата от малки, без значение колко ще им повлияем на бъдещото себевъзприемане? защо да не жертваме по един човек от клас или от випуск, за да можем след това да претендираме колко сме "официални", как уважаваме институциите и т.н. същото- за момчета с дълга коса. е, ако имам син един ден /дай боже/ и синът иска да има дълга коса- да не смятате, че ще му я отрежа? засега дъщеря ми не проявява кой знае какви пристрастия към дрехи или капризи, но не смятам да си обезличавам децата, ако не искат да се унифицират. униформата, дължината на косите, официалните обувки нито ще им помогнат да учат по-добре, нито да уважават повече училището като институция и учителите си. грешките са другаде и с козметични промени на външния вид няма да се оправят. аз съм родител и учител. важното според мен е да има сигурност в училище, учениците да се стимулират да мислят, да почувстват, че знанията, които ще придобият безплатно в училище, ще им послужат за нещо в живота след това. е, повярвайте, това няма как да се постигне с въвеждане на глупости. най-много още деца да отпаднат от образователната система- струва ли си?

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 14 117
най-много още деца да отпаднат от образователната система- струва ли си?

Какво означава това? Че родителите ще позволят на децата си да не ходят на училище заради униформите? И че едни дънки или блузата с голия пъп е по-важна от образованието? Мисля, че просто вече почнахте да си съставяте някакви фантастични сценарии. А дори и някой да се откаже да ходи на училище - кой ще изгуби от това - този, който остане необразован, или образователната система???

# 87
  • вкъщи
  • Мнения: 704
има от 5 клас нагоре.а от 1 - 4 клас само емблеми

# 88
  • Sofia
  • Мнения: 145
При нас има униформи още от предучилищната група, като задължителни бяха само в понеделник.
От първи клас трябва да се носят всеки ден, аз лично имам известни забележки, но е факт, че на децата изглеждат чудесно. Дъщеря ми не иска и да чуе за друго облекло освен униформата, с такава гродост я носи, че и в моите очи започна да изглежда съвършенна. Понеже се познаваме с повечето майки още от градината, знам че и при техните деца положението е същото. Не мисля, че униформите по какъвто и да е начин ограничават избора на децата. Дъщеря ми от 2 годишна сама си избира дрехите (съвсем успешно) и по никакъв начин не може да бъде накарана да облече нещо, което не харесва, определено суетата и е в повече от здравословното, но ето, че се чувства толкова щастлива и с униформа.
Предполагам, че в някаква по-зряла възраст може и да им писне на децата да са всеки ден с едно и също облекло, но за началния етап на обучение ми се струва съвсем приемливо.

# 89
  • Мнения: 361
за началния е възможно и да им харесва на децата- все пак е нещо ново и различно. аз имам най-вече наблюдения в гимназиите- а там отношението е съвсем различно. а дали родителите ще позволят на децата да отпаднат от училище- не ми се вярва. но познавам ученици, които смятат да минат на частна форма на обучение /като частен ученик да се явява на изпити/ със съгласието на родителите..... това не е най-доброто решение все пак, но не им оставят много избор май. визирам интелигентни дългокоси момчета метъли, музиканти и т.н., които не биха се остригали заради наложения приличен вид. за тези интелигентни деца това е жалък сценарий наистина, но с подкрепата на родителите си те просто ще минат в друга форма на обучение или ще сменят училището...

Общи условия

Активация на акаунт