Каква е най-добрата разлика м/у първо и второ дете

  • 3 696
  • 92
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 120
Няма по-хубаво нещо от децата.Аз самата дълго време не се решавах да имам второ дете,по ред причини, докато накрая стана непланувано(разликата между двете ми деца е 10г)Не съжалявам и за миг,дори ми се струва глупаво ,че не съм била решителна и сега тази разлика ми се струва на моменти доста голяма. Но лошо няма-така баткото ми помага повече:)
Така ,че аз съм за второ дете,но все пак ти си знаеш най-добре...Бъди сигурна,че децата растат по-щастливи когато си имат бртаче или сестриче.Не се чувстват самотни и в  повечето случаи не стават егиусти Sunglasses

# 16
  • Мнения: 2 142
Аз определено искам второ дете, дори две.  Laughing Сега имам прекрасно момиченце и макар да зная, че децата са различни, сигурна съм че ще се справим и с още едно. Живот и здраве напролет ще са две!

# 17
  • Варна
  • Мнения: 4 969
С  две ръце -за второ дете , че може и повече  Grinning
Ние сега действаме за второ  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 967
Твърдо съм ЗА повече от едно дете. Със сигурност живот и здраве искам да имам второ дете, пък ако ситуацията и възможностите ми позволят даже се замисляме за трето  Wink Моето мнение е, че не бива да се отглежда едно дете - често такива хора стават егоисти или израстват тъжни, защото нямат "сродна душа" а само "старци" наоколо - имам такива познати. за децата няма нищо по-хубаво от това да си имат братче или сестриче, а за родителите също макар, че изисква повече грижи всяко дете е незаменима радост. Аз моя брат за нищо на света не си го давам и не мога да си представя как щях да се чувствам, ако го нямаше и родителите ми бяха решили да се задоволят с едно дете.
Но това си е моето мнение, всеки си решава за себе си.

# 19
  • Мнения: 8 769
Винаги съм знаела,че ще имам повече от едно дете. Въпрос на време беше второто, стана неочаквано, но не  и нежелано. С тази разлика е трудно, но всички казват, че само в началото. Със сигурност,обаче е весело. Grinning Crazy

# 20
  • Мнения: 5 183
ЗА повече деца, винаги съм искала 2 (понакога даже и повече).

и аз така:) Peace Hug

# 21
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Това за финансовото обезпечаване на децата не е кой знае какъв проблем,особено пък когато са малки.
А докато пораснат никой не може да знае как ще се стекат обстоятелствата и дали финансите ще се увеличат или обратно.

# 22
  • Мнения: 672
Аз си мисля, че е като с някои други хубави неща - без едно мога, само с едно - не. Шегувам се, разбира се, но като ще е гарга да е рошава - то да се въртя само около едно направо не си струва. Засега съм със 6 годишен син, проекто-щерка, която ми разпъва корема както й дойде, и мерак за още. Да видим догодина какво ще мисля по въпроса. Но - и това е само мое мнение - ако имаш желание, ще се намерят и време, и сили, и пари. Успех в мисленето, и последен съвет - не му мисли толкоз, ами да усетиш какво ти идва отвъре, че искаш, оттам нататък другото ще го нагласиш.

# 23
  • Мнения: 368
И ние искаме две деца .
Това за финансовото обезпечаване на децата не е кой знае какъв проблем,особено пък когато са малки.
А докато пораснат никой не може да знае как ще се стекат обстоятелствата и дали финансите ще се увеличат или обратно.
Много вярно.

# 24
  • Мнения: 1 311
Аз съм твърдо ЗА второ дете.

Даже в момента действаме по въпроса.

# 25
  • София
  • Мнения: 219
аз съм от семейство с 3 деца и съм твърдо само за 1 детенце, амисля че повече деца трябва да имат само тези с добри финансови възможности. Въпроса не опира в отглеждането иизхранването, все ще се намери нещо за хранене и обличане, проблема е в обучението, малките глезотиики като ски, пътешествия и т.н., аз не бих искала да лиша детето си от това

# 26
  • Мнения: 592
Съгласна съм с всички, че не може да се раздават съвети така лесно. Но помисли от другата страна на нещата. Ти едно дете ли си? Ако си, как се чувстваш? Ако имаш братя или сестри, как е тогава? Според мен сама ще прецениш. Мен ако питаш е коштунство да останеш с едно дете, ако има възможност (тук не смятам финансовата) за други деца. Аз лично имам брат и съм безкрайно благодарна за това. Не че не се караме, но той ми помага в трудни моменти и чесно не знам, как бих се оправила без него. А от друга страна съм дарена с радостта да имам чудесна племеничка и "задлъженито" да му помагам и подкрепям (на брат ми). За мен това за безценни връзки. Моя братовчедка е едно дете и знам, че много страда от това, че няма близки в нейната възрастова група. Съседите не са роднини все пак.

# 27
  • Мнения: 2 531
От скоро съм с две деца и мога да кажа че втория път е два пъти по хубаво! Не се чуди, ами действай1

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 288
И аз подрепям мненията, че човек не трябва да остане само с едно дете.
Финансово разликата не е толкова драстична. Колкото до глезотиите като ски, пътешествия - без тях децата ти няма да станат по-глупави, по-малко да те обичат и почитат когато остарееш.

Нещо друго - аз познавам 3 семейства, които отглеждаха по едно дете до 17-23 години и след това се случиха трагедии /катастрофа, болест/ и загубиха децата си. Е аз съм егоистка и не искам да рискувам - моят мъж много мрази този ми аргумен, т.к. е зловещ, но това е живота.

Вярно е, че човек не избира роднините си и не винаги се разбира с тях, но в най-трудни моменти те са единствените, които ще подадат ръка - е, има и други случаи, но в живота винаги има изключения. Едно е важно - да учиме децата си да се обичат.

# 29
  • Мнения: 934
Щом се замисляш така, значи все-повече ще ти се приисква второ. Според мен. Щото ако искаше само едно, нямаше и да се замислиш даже.
Изчакай още малко, за да си наясно със себе си, и престани да се пазиш от забременяване, пък каквото стане - стане. Аз поне съм на този принцип - и съм страшно доволна, че имам второ.

Общи условия

Активация на акаунт