Каква е най-добрата разлика м/у първо и второ дете

  • 3 707
  • 92
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 577
Аз определено искам повече от едно дете, дори три.
Макар, че аз съм без братя и сестри - и никога не съм се чувствала самотна. Харесва ми, че съм едно дете - не съм си деляла стаята и вещите с никой, всичко винаги беше за мен - и да ви кажа никак не е лошо.  Sunglasses
Нооо, това че моята майка не е искала твърдо второ дете, и дори е направила аборт след мен, и начина на живот който водех, не ми влияят изобщо.
Имам чудесен мъж, прекрасен син, и определено искаме второ дете. Колкото повече расте малкия - толкова повече искаме.  Hug
Кога? - когато живота прецени. Първото ми дете не беше планирано, но съдбата ми го поднесе в подходящ момент. Не се пазим, но и не сме решили още твърдо да бебеправим умишлено. Оставям се пак на съдбата (за сега).
Другото лято - живот и здраве, ще се дипломирам, ще поработя малко, и мисля да се заемаме с бебе номер 2. Такъв е плана ми.
Оптимист съм, и вярвам, че в бъдеще ни чака по-добър живот, с повече финанси.
Но дори и с тези сега - не бих се замислила за  baby_neutral

Я така и така има тема, да попитам мамите с две деца:
Много по-трудно ли се гледат? Много ли е по-изморително?

# 31
  • Мнения: 601
Я така и така има тема, да попитам мамите с две деца:
Много по-трудно ли се гледат? Много ли е по-изморително?
Определено се увеличиха задълженията покрай бебока, но то е нормално - бебетата имат нужа от доста грижи Heart Eyes! Но радостта е огромна! Никога не съм предполагала, че появата на второто ни дете ще изпълни живота ми с толкова много щастие- каката е безумно радостна от появата му, а и ние с таткото се чувстваме някак вече по-добре..не мога да обясня точно, но е много хубаво! Heart Eyes Аз също съм едно дете и никога не съм страдала от факта, искало ми се е понякога, но толкова! Въпреки това с мъжа ми искахме да имаме второ дете, макар и да отлагахме, но случи се не съвсем планирано и бяхме много доволни - а сега повече от всякога! Hug

# 32


Zdraveite az toku 6to se vklu4ih , tvyrdo sym za vtoro detence !
Na6iqt batko se rodi minalata godina na 01vi Avgust , a v momenta 4akame nomer 2 koito mu ostavat o6te 5t dni ako se rodi to4no na termina !
I dvete sa mi mom4enca i sa mi nai golqmoto 6tastie na sveta ! Jivot i zdrave ako e rekyl gospod i moma  6te si napravim po natam!
Az sym treto dete i mnogo sym 6tastliva 4e si imam po golemi bratq !
Nqma po hubavo ne6to ot decata! Laughing Party  bouquet

# 33
  • Мнения: 5 468
Аз съм почитател на големите семейства. Много по-весело е някакси, по-задружно и т.н. Искам да имам голямо семейство, ама незнам, кога ще се навия на второ дете... не ми стиска нещо, а много искам. Но ще го има, определено второто.

# 34
  • София
  • Мнения: 6 477
Всеки знае себе си най-добре и броя на децата, които иска и може да гледа. Затова не могат да се дават съвети. Аз лично по много стечения на обстоятелствата оставам с едно дете, но не съжалявам за направения избор. А и познавам себе си и знам, че повече от едно няма да мога да отгледам.....а и наистина не искам отново да се разпухвам като балон, тежката бременност  и всички гадиости, които преживях първите месеци след раждането!
А видях мнение, че трябвало да има поне две деца, та ако станело нещо с едното.....не я разбирам тази философия....ако е така, недай Боже може и с 3 деца да е човек и може да стане нещо и да остане без тях. Според мен това не бива да е критерий за раждане на дете!

# 35
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Сама си решаваш кога да е второто дете,но неоставай само с едно!Първите ми две деца са едно след друго с 1г. и 4м разлика,тогава и аз се чудех как ще се справя като се роди второто-но се оказа,че всичко се нарежда от самосебе си!Не е по-трудно гледането на две деца,това са приятни ангажименти,а и децата започват да се заиграват,търсят се и е по-весело в къщи...Въпреки часовете на болки и мъки преди и при раждането-това за мен си остава най-прекрасният миг от живота ми-появата на малкият човек,първото гушкане,първия допир и дните в родилното сама с детето!
 newsm78Ако не си бяхме осиновили момиче,сигурно щях да пробвам за четвърта поправка  newsm05 newsm04да излезе момиче

# 36
Напълно те разбирам! И аз мого често си мисля по този въпрос и притесненията ми са подобни. Но според мен не трябва толкова да задълбочаваш нещата, защото така става още по трудно. За всичко се намира решение, стига да желаеш да го намериш това решение.  Confused

# 37
  • София
  • Мнения: 2 901
А аз онзи ден казах на мъжа ми, че вече много ми се иска пак да съм бременна, и той  Stop

И аз единствено от финансова гледна точка се чудя ще се справя ли, но откъм желание, съм  Peace Само трябва да изчакам още някоя година, че бях със секцио, пък тогава, дано да са се наредили нещата по-добре!

# 38
  • Мнения: 7 430
Аз съм за минимум две дечица twin_neutral...за това, че без да се замисляш...раждай още едничко newsm10
....и аз сега моля мъжо, ама  ooooh!

# 39
  • София
  • Мнения: 1 511
Аз съм почитател на големите семейства. Много по-весело е някакси, по-задружно и т.н. 

 newsm10 newsm10 newsm10

Така е....няма нищо по-хубаво от пълна къща с деца!!!
Перални машини има,съдомиялни,прахосмукачки....дори и детегледачки!
От какво да се плашим тогава?!

Намислила съм Тано като стане на 5-6 години да се ориентираме към второ дете,дано да имам психическа възможност Mr. Green и за трето!

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 765
С две верно има повече грижи , разходи и т. н . След първото бях казала едно стига , но след някоя и друга годинка се оказа че , не е така . Само дано след още някоя да не реша че и две са малко ... Joy

Ето днес се гледаха двете на обед , и аз си дремнах близо час . Party

# 41
  • Мнения: 2 161
Според мен второ дете трябва да се роди само ако човек  е финансово осигурен.

# 42
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Според мен второ дете трябва да се роди само ако човек  е финансово осигурен.

е - тогава повечето семейства не трябва да имат 2-ро дете!!!!  Naughty

А нали знаеш, какво казват....2-рото дете е още една чаша вода в супата!

С едно сърцето ми бе наполовина празно  Tired Сега е пълно и щастливо  Two Hearts

# 43
  • Мнения: 5 577
Според мен второ дете трябва да се роди само ако човек  е финансово осигурен.

b]2-рото дете е още една чаша вода в супата[/b]!

Много добре казано!

  bouquet

# 44
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аз също много се страхувах от раждането защото първия път родих много трудно. Затова просто си платих и родих секцио - нищо не усетих и се възстанових доста по-бързо от първия път. Да ме прощават бременните мами, не всеки ражда трудно първия път.
Другото, което бе по-решаващо бяха финансите разбира се. Това едто го говорят че едно дете е просто още една чаша вода в тенджерата може и да е било така, но преди сто години. Гледането на дете е свързано с много разходи и много ангажименти. Прекъснах си кариерата, намаляха ми приходите и ми се увеличиха разходите. А голямото дете си иска своето. Това е, което трябва да обмислиш добре.  Дали да отгледаш едно дете с малко лишения или две с много лишения.  Аз лично изчаках да си стъпим на краката финансово и въпреки това не ни е лесно, така че го обмислете добре защото връщане назад няма. Не ме разбирай погрешно обаче - не съжалявам че родих второто си дете. И двете са голяма радост в къщи и не ги заменям за нищо.

Общи условия

Активация на акаунт