компютърна зависимост или неподходяща компания?

  • 1 231
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Кое е по-малкото зло?

# 1
  • Мнения: 58
Момче или момиче?
За момче гласувам за "комп. зависимост"... (и ще стискам палци след 10 години да имаме друга култура, държава, полиция). Мисля, че е по-предсказуемо и не означава само "форум, чат, игри" - и полезни неща излизат от компютъра.
(за момиче - незнам)

# 2
  • Мнения: 2 401
За момче ми е болката в момента.   Толкова исках да го откъсна от пустия комп, положението беше направо болестно. Исках просто да има живи контакти, да играе навън.  А сега - лошо влияние, излиза извън контрол младежа.

# 3
  • Мнения: 620
Хм...Първото не изключва второто.

# 4
  • София
  • Мнения: 16 116
Комп. зависимост - предпочитам я, отминава с годините.
В момента бившата комп. зависима гледа ТВ, а аз съм тук.
Лошата компания - говори му много, но не против тях, а за други неща, ангажирай го със семейството. Ако трябва стани приятел с лошите,  да се въртят около тебе - все пак ще имаш наблюдения, ще може много внимателно да го насочиш към друго.

# 5
  • Мнения: 184
И аз сякаш плахо вече съм за компютърната зависимост!Влиянието на средата е непредвидимо!Точно в момента синът ни развива комп.зависимост,но всички приятели с подобни проблеми преди казват,че ще му мине с времето.Много е важно как ще ги ангажират в у-ще!

# 6
  • Мнения: 361
а с какво ще се занимава компщтърно зависимият, когато е пред компа? или това не ви влиза в работата?

# 7
  • Мнения: 2 401
Винаги можеш да хвърлиш едно око на екрана. А и върху компютъра имаш контрол.  Но навън.. Моя специално се занимава само с игри.
За нас е ясно, че ще сме по-спокойни, когато ни е в къщи.  За децата как е?
Айше, правила съм го това, станах приятел с един разбойник, имаше ефект. Там проблема беше с физическо насилие, сега се сблъсквам с нещо  доста по-разично.   Иначе съм се заела активно с ангажирането му с различни дейности, макар и да ми дожалява на моменти, и без това толкова ги товарят в у-ще..

# 8
  • Мнения: 1 517
Ох, големи деца - големи кахъри.

Общи условия

Активация на акаунт