Не ми позволяват да взимам детето си от детска градина наобяд.

  • 8 226
  • 117
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 827
Когато ми изтече отпускът естествено ще ходи целодневно,но ще е пораснала с още една година.Пък и като имам възможност,защо да не я взимам на обяд.Както някой спомена и следобед някои се вземат по-рано други по-късно.Нашия град е малък и такива центрове за деца няма.Най-много в читалището да има група по танци, но било за6-7 годишни.Защо да лишавам детето от контакти с връстници.И без това децата много отсъстват, защото боледуват,така че мисля,че няма да е аутсайдер, пък и следобяд повече спят. Има и още едно положение:тя все още чувства ревност от появата на братчето и съм убедена,че ще се чувства изоставена, докато мама е с братчето.Мисля, че това трябва да е избор на родителя,който естествено си плаща за цял ден.
Фактът, че ти имаш възможност да си взимаш детето не означава автоматично, че това е най-доброто за него. И всъщност защо да ревнува повече от братчето си, след като можеш спокойно да убедиш каката, че тя там има приятели каквито бебето няма, игри, които бебето не може да играе и т.н. Изобщо градината има много ползи и привилегии. Е, разбира се има и неща, които ни се струват не толкова приятни, но децата растат и от моя гледна точка поне е добре да имат този опит.

# 16
  • Мнения: 184
След като си плащате пълна такса имате право дори да си вземете следобедната закуска на детето!Сега лелките хем я хапват, хем мрънкат!Ами така е в провинцията-директорите си правят каквото си искат,защото знаят,че никой няма да се оплаче!Защо не проверите в близкото у-ще-там би трябвало да има полудневна група!?Там ходят до обяд и нищо не се плаща.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 821
И аз имах този проблем преди  години. Сина ми беще с много обострена алергия и не можеше да яде от храната в градината. Директорката ми каза , че не мога да го вземам на обяд, да си го гледам в къщи. Звъннах в Просвета и нещата се оправиха . Осем месеца не ходи на градина, докато се стабилизира ,една година по два  - три часа сутрин, и сега вече е по цял ден. Има списък с храните, които не може да яде и го спазват.Просто звънни в Просвета.

# 18
  • Мнения: 1 437
След като си плащате пълна такса имате право дори да си вземете следобедната закуска на детето!Сега лелките хем я хапват, хем мрънкат!Ами така е в провинцията-директорите си правят каквото си искат,защото знаят,че никой няма да се оплаче!Защо не проверите в близкото у-ще-там би трябвало да има полудневна група!?Там ходят до обяд и нищо не се плаща.
леле колко дребнаво ooooh!

# 19
  • Мнения: 67
Здравей, неприятно е това с алергията и те разбирам, но наистина ранното взимане много разстройва всички останали деца, което е нередно. Има си правилник и той трябва да се спазват. А пък ако ти позволят все пак да го взимаш, ще е хубаво това да става много дискретно и другите дечица да не се разплакват.
 Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 2 896
За мен това също не е правилно. Да я вземаш от време на време - да, но това да е системно - не съм съгласна. Разбира се, че се разстройват и другите деца.

# 21
  • На село
  • Мнения: 873
Цяла година (миналата), че и един месец от предишната взимах двете си деца на обяд от ДГ - всеки ден без изключение. Проблем никой и никога не ми направи. Другите деца се дразнели, разстройвали се - нямаше такова нещо, просто другите деца след първата седмица свикнаха, че моите ги взимат на обяд и изобщо не им правеше впечатление. Причината да посещават ДГ за 3-4 часа на ден - бяха в предучилищна група и не исках да им създавам допълнителен стрес, премествайки ги в ПГ в училище. Е, сега разбирам, че адаптацията им към училище можеше да е по-успешна и безболезнена, ако ги бях записала на ПГ в у-ще, но преди година нямаше как да знам това, а и окончателно се спрях на училището ни през април. Следобедите запълвахме с извънкласни занимания (плуване и народни танци, по едно време и латино-танци) и много игра, разбира се.
Въпрос на разбиране и отношение към родителите от страна на учителите и директорката на детското заведение!
Успех!

# 22
  • Мнения: 4 630
бъди по твърда пред директорката да не ти се прави на луда,
детето доскоро така се е измъчило с тази алергия ,сега не и трябва допълнително  да си калява издържливоста без пр. вода и др неща , щом си сметнала че така е най добре за нея така е правилно
нищо няма да им стане на другите деца, при положение че е единичен случай , някой могат и да не разберат , а на други лесно да им се обясни
а по- голяма глупост от това защо не си седи в къщи не съм чувала, явно тези майки които го казват нямат идея за какво говорят.

# 23
  • Мнения: 711
Здравей! Аз те подкрепям напълно. Никой (вкл. директорката) няма право да ти казва кога да си взимаш детето. Аз имах същия проблем понеже при нас е практика от първия ден децата да остават да спят там, но аз си го взимах 2 седмици на обед. Целия персонал ме гледаше на криво и ми обясняваше, че аз съм единствената в цялата градина и ясла, която взима детето си на обяд. Аз им заявих, че то си е мое и ще си го взимам когато си искам. Те естествено се съгласяват с мен накрая. Определено имаше едно детенце, което се разплакваше всеки път когато го взимах моя, но то беше най-малкото в групата и плаче почти постоянно.Сега като го заведа ме питат дали ще остава да спи и това е.  Peace
Аз също не работя и имам възможност да си го гледам, но при условие, че го приеха и на него му харесва ще си ходи.  Hug

Последна редакция: сб, 03 окт 2009, 20:19 от teddy_

# 24
  • софия
  • Мнения: 2 543
Аз пък исках да я взимам преди да лягат след обяд-това в трета група , когато децата са свикнали и никой не би се разтроил за мама . Да ли ще я взема в 16.00 часа или два часа по- рано си е от полза за персонала.Тя не спи от 2 годишна след обяд.Кому е нужно да пречи на децата и да се измъчва лежеики 2 часа .Тя не е от най-тихите.Да, ама не.Не ми разрешиха.Ама аз я отписах и същата госпожа  , която се опъваше най- нагло ме попита "еми защо не си я взимате,   като можете да си я гледате".След като я отписах не запълниха 1 година мястото,  а имаше пет чакащи.Прибирам се от работа в 13.00 часа и сега най- спокойно си я взимам от училището.Там кара 4 група.

# 25
  • Мнения: 9 990
Здравей! Аз те подкрепям напълно. Никой (вкл. директорката) няма право да ти казва кога да си взимаш детето. Аз имах същия проблем понеже при нас е практика от първия ден децата да остават да спят там, но аз си го взимах 2 седмици на обед. Целия персонал ме гледаше на криво и ми обясняваше, че аз съм единствената в цялата градина и ясла, която взима детето си на обяд. Аз им заявих, че то си е мое и ще си го взимам когато си искам. Те естествено се съгласяват с мен накрая. Определено имаше едно детенце, което се разплакваше всеки път когато го взимах моя, но то беше най-малкото в групата и плаче почти постоянно.Сега като го заведа ме питат дали ще остава да спи и това е.  Peace
Аз също не работя и имам възможност да си го гледам, но при условие, че го приеха и на него му харесва ще си ходи.  Hug

Абе принципно Никой Няма Право....Аз днес гледах репортаж, или вчера беше-и на ученичките в Люлин Никой Няма Право да им Казва как да ходят облечени на училище.И затова приличат на нищо, ама буквално.
Кой както иска да го разбира....

# 26
  • София
  • Мнения: 171
[Абе принципно Никой Няма Право....Аз днес гледах репортаж, или вчера беше-и на ученичките в Люлин Никой Няма Право да им Казва как да ходят облечени на училище.И затова приличат на нищо, ама буквално.
Кой както иска да го разбира....
[/quote]

Браво!Това ми хареса!

# 27
  • Мнения: 1 217
Имаше период, когато и аз вземах детето си по обяд, защото много боледуваше, а и наистина си имах сериозни основания да вярвам, че не им дават достатъчно вода и им крадат от храната. Случвало се е да ми казва: " Днес ни дадоха по две резенчета ябълка, защото бяхме послушни. " Факт е, че след като го взема, уж току-що обядвал е изпивал по литър вода до вкъщи и е изяждал килограм моркови след като се приберем, а не е от най-ящните. И колкото и странно да звучи за някои, да, важно ми беше за половин ден да е в градината за да е сред деца, контактът с връстници е важен, то май повечето родители  затова предпочитат градините пред детегледачките, освен финансовата страна. Ако друго дете системно го взимат наобед а аз нямам тази възможност ще намеря начин да обясня на своето това и заедно да намерим решение.

Последна редакция: нд, 04 окт 2009, 02:11 от дъмбълдор

# 28
  • Мнения: 46 638

Абе принципно Никой Няма Право....Аз днес гледах репортаж, или вчера беше-и на ученичките в Люлин Никой Няма Право да им Казва как да ходят облечени на училище.И затова приличат на нищо, ама буквално.
Кой както иска да го разбира....

Затова си има правилници, ама като има, никой не може да го нарушава, в това число и директора (какъвто е случая с авторката  Wink)

# 29
  • Мнения: 9 990
Никол, ти не ме разбра. LaughingНе ми се обЕснява. PeaceДа съм рекла нещо на авторката??Всичко ни е ей така 5 за 6 и се оправдаваме с правила/а е факт, че там, къдети ги има пък се оправдаваме защо не ги спазваме.Та Принципно да, Никой Няма Право....и затова всеки е на опозиция и на въпреки.

Общи условия

Активация на акаунт