Диастаза - разделяне на правите коремни мускули

  • 31 470
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 218
И аз получих диастаза по време на бременността, доста голям ми беше корема. Образува се към шестия месец. Около 6-7см. разделение. Значи след като родих, след втория месец започнах с коремните преси. В началото беше доста болезнено, но сега като видях темата и си опипах корема. Ами напълно се е прибрала, все още се усещат двете стени как са раздалечени, но не изпъква.  
Ето това в Google като информация:
http://www.google.bg/search?hl=bg&source=hp&q=diastasis+ … q=2&oq=diasta

# 16
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Да, явно това се е получило:



aleksa_sm
, от всичко, което прочетох, коремните преси са противопоказни.  Rolling Eyes Сигурна ли си, че нещата при теб са се оправили?!

Ето и тук така пише - да се избягват всякакви упражнения, докато разделението не стане по-малко от 2 пръста:
http://www.carolinecreager.com/tipofmonthSummer2002.html

Ето малко подходящи упражнения, които открих:
http://www.storknet.com/experts/fitness/exls16.htm

Ето и съвети какво трябва да се избягва:
http://www.befitmom.com/abdominal_separation.html

Mamacita Bandida, странно, но тук пишат да се избягват точно тези пози, които ти си ми посочила. Thinking

Последна редакция: нд, 04 окт 2009, 18:30 от chockolina

# 17
  • София
  • Мнения: 218
chockolina аз не съм правила по много коремни преси, 20-30 на ден, по толкова си мога Laughing. Някъде бях чела, че се оправят с много упражнения. А иначе пък са се прибрали мускулите, усеща се къде е била диастазата, но вече я няма дупката.

Последна редакция: нд, 04 окт 2009, 21:41 от aleksa_sm

# 18
  • Мнения: 7 640
и аз имах диастаза, в момента нещата са ок- без операции и специални упражнения.
Според мен е разумно да се поизчака с операцията, показание би била херния. Обикновено нещата се възстановяват от самосебе си.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 231
ох, уплаших се и аз,
моя корем е същия, аз смятах да си направя операция, но ако искам да раждам още едно аз иама 2 но искам поне 3 резултата май ще е още по лош следващата бременност. Напълно се обърках.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Ами аз отлагах точно по същата причина, което се отказа много лоша идея. Колкото по-рано се направи операцията (ако има нужда от операция) толкова по-добре. Първо ако е по-малък дефекта може да се направи лапароскопски (без разрез) и тогава възстановяването и много по-бързо. А той с времето се увеличава. И второ колкото децата са по-леки толкова по-добре. Все пак по-добре да е приключило кърменето, за да може да вземате обезболяващи. В болница лежах 3 дни. Не е тежка операцията изобщо, но все пак е с пълна упойка и си носи всички анестезиологични рискове. Боля ме само веднага след операцията, сложиха ми Лидол и повече не ме е боляло изобщо. Раната се възстанови за около месец. Трябваше да се пазя 2 мес от тежко, аз се пазих 3 седмици. Просто нямаше кой да гледа децата повече. Но нищо не ми стана. Така че като изключим грозния голям белег съм доволна.

# 21
  • Мнения: 2 309
А по повод следваща бременност - след като вече има слабост и диастаза, по-добре да се оперираш преди бременността. Да сложат платно, което ще държи мускулите при следващата бременност.

Вече не е задължително да се слага платно. Мен ме лепиха. Подкрепям, че е хубаво да се направи преди следваща бременност като превенция от допълнително отваряне. Специалист мога да препоръчам в София.

ще споделиш ли, ако е удобно, тежка ли е операцията, за колко време се възстанови, колко време се лежи в болница? И колко време може да се отлага?

Операцията при мен беше лека, по-скоро козметична. Прави се с пълна упойка. В болницата лежах една нощ и си тръгнах на сутринта, за да си кърмя детето. Боли си, няма как, но бързо преминава. Отлагането си зависи от лекаря.

# 22
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 997
Денерис, аз съм в София, би ли казала името на лекаря щом си довлна? Благодаря!

# 23
  • Мнения: 431
Моята история е точно като на Савина.Детето ми беше на 8 месеца тогава.Тръгнах си на следв. ден след операцията.В сравнение със секциото-мноого по-леко и безболезнено мина.Проблем имах първите дни,защото все ми беше смешно,а това ми причиняваше голяма болка.
Странно,на мен ми казаха да правя коремни  newsm78 .

# 24
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Не знам, на мен все пак ми се иска да опитам всички неоперативни методи, а чак след това, ако все още се налага, да се оперирам...

clover_d, след операцията ли ти казаха да правиш коремни?

# 25
  • Мнения: 431
...

clover_d, след операцията ли ти казаха да правиш коремни?
Да,защото няма гаранция,че при следваща бременност няма да се получи същия проблем.Получава се при слаби коремни мускули ,затова трябва да ги тренирам.Аз,обаче,не го правя  EmbarassedМного ги мразя точно тези упражнения,а и след прочетеното вече не знам дали е правилно  Crazy

# 26
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Не бих казала, че се получава при слаби коремни мускули - по-скоро при слаби съединителни влакна - защото до преди 10-тина години бях активен спортист и определено до преди втората бременност мускулите си ми бяха в отлична форма. Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 431
В такъв случай,някой наясно ли е как може да се повлияе на съединителните влакна така,че да не се допусне херния втори път ?
При мен са зашити 2-та мускула-леко се залягяха,но сега пак са един до друг,сякаш са се отдръпнали.

# 28
  • Мнения: 830
Здравината и "качеството" , така да се каже , на съединителната тъкан е генетично предопределено , не може да му се влияе особено . Но винаги помага, ако наоколо има супер яки мускули - така ще се разтягат те , те ще поемат напрежението , ще държат корема по-прибран ( при бременност ) , а не да виси напред и да "напъва" горката "linea alba".
Ще споделя като факт че когато оперираме животни , някой имат ясно изразена линеа алба , други почти я нямат - без значение раждали ли са , или не.

Fitball , или гимнастическа топка си купих от Спорт Депо , преди години само в София имаше , и си правя упр. в къщи. А и децата обичат да скачат по нея Simple Smile) Макар че мисля да я прибирам , с fitcurves компенсирам . А и ме мързи вече в къщи Embarassed

# 29
  • Мнения: 6
Здравейте!
Отдавна се каня да се регистрирам и най-накрая се реших. Причината е най-много темата, която разглеждате. Имам син на 4 годинки. При раждане получих разделяне на коремните мускули и херния (роди се 3.800). Аз съм дребна и много тясна в таза. Отначало не знаех, че може да съществува подобно нещо. Правих коремни преси, докато не ми казаха че са противопоказни. Директно отидох при хирург и той ми каза че няма да стане без операция. Една година след раздането се подложих на операцията. Резултата - огромен белег под формата на обърнато "Т" и без пъп. Нищо не съм плащала за операцията. Сега започнах да се замислям за второ дете. Ходих при двама хирурга за мнение. Казаха, че ще успея да износя бебе, но не ми дават гаранция че пак няма да ме оперират. Въпреки всичко със съпругът ми се страхуваме от последиците както за мен така и за бебето. Моля, ако някой е раждал втори път след такава операция да ми даде съвет какво да правя.
Благодаря! 

Общи условия

Активация на акаунт