Давате ли вода...

  • 1 401
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 244
Креми, остави майка си да ти мрънка и и пусни опцията ИГНОР!
Слушай кво ти казват лекарите и няма да сбъркаш!

# 16
  • Мнения: 2 467
Нито вода давам, нито чайчета, нито сокчета. Не е обезводнено като го гледам Simple Smile напротив, добре си изглежда:)

# 17
  • sofia
  • Мнения: 562
аз и давах на Ели и много си и харесваше!по-добре си слушай педиатърката Wink, от колкото майка ти, тя не е лекуващ лекар на детето все пак!няма лошо и ако дадеш водичка на бебо обаче, стига да не е с биберон, аз давах с лъжичка!
според мен няма лошо ако му даваш нито ако не му даваш водичка, направи както то предпочита:)

# 18
  • Мнения: 2 807
Давам, Дани пиеше вода с охота, Ива - не я иска.

# 19
  • Мнения: 2 950
Моята педиатърка ми каза да й давам вода, само ако иска. Иначе ми обясни, че беба си поема всичко, което й е нужно от кърмата. Сега вече й давам, но тя пък не иска да пие.

# 20
  • Мнения: 35 968
не давам

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Не съм предлагала до навършане на 6 месеца. До тогава беше само на кърма, а тя съдържа 88% вода Wink
Сметни колко вода е това, при средно количество от 1 л. изпита кърма на ден Wink
А нека се обезводни Mr. Green

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
И ние не пием. Беба не иска и аз не и давам. Пробвала съм само като хълца, но и тогава е една борба...Напоследък в такива случаи и връчвам шишето/прави и кеф да го държи/, но не пие...Не и обезводнена-много си е щастливо детето Laughing

# 23
Моето бебе е гледано в Америка, не кърмено, но вода не съм й давала до 6 месеца само мляко.

# 24
  • Германия
  • Мнения: 8 099
То и моята майка още ми се чуди, че не давам вода. Едно време ми била давала, подсладена даже  Close млечните ми зъби после бяха едни кафяви Sick
А по въпроса, водата която давам е 1 лъжичка дневно, за да разтворя в нея Zymafluor-а

# 25
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
А по въпроса, водата която давам е 1 лъжичка дневно, за да разтворя в нея Zymafluor-а

ема си играеш да преваряваш вода за една лъжичка ли бе Пепи?
На мен ми се струва по сложно от колкото да си сложа в лъжичката малко от моето мляко.
А и на нас с брат ми като малки са ни давали подсладена вода.
Абе явно си е до детенце.Аза за сега няма да давам, че да видим до кога.
Веднъж след хълцане пробвах и той ми отказа!

Благодаря на всички за отговорите!!! Wink

# 26
  • Варна
  • Мнения: 5 533
K I T T Y, извинявай че ще използвам твоята тема за водата да се оплача.
Става въпрос за следното - на бебчо му биха първото ДТК и той дигна температура над 38 градуса. Отиваме при личната и съпругът ми почва да я пита трябвало ли да давам вода, когато имало Т бебето. И оная като отвори една уста - как може да не даваш вода, умна жена си, вземи и прочети. Аз отговарям, че именно защото съм чела не давам и Иво е само на кърма откакто се е родил, включително и през големите жеги и не изглежда обезводнен.
А тя - ама на какво прилича това - ти знаеш ли, че при мен дойде една майка дето е живяла с бебето си в Украйна и до 3 месеца не му давала вода, да знаеш колко зле беше детето, обезводнено и го сложиха на системи. Направо ми падна пердето. Значи като някое друго детенце се е обезводнило и моето щяло да стане така - логика.
Съпругът ми обаче послушал докторката и вчера докато бях на очно направил вода със захар и дал на бебо. Много доволен ми се похвали колко му харесало.
Ами как няма да му хареса като е сладко. Mr. Green
За щастие бебо е по-добре и ще гледам скоро да не му се случва да го напоят със захарна вода.

# 27
  • Германия
  • Мнения: 8 099

ема си играеш да преваряваш вода за една лъжичка ли бе Пепи?
....
ааа аз съм от отбора на мързеливите, вода не преварявам, използвам от минералната, негазираната. А в кърма разтварям, ако имам изцедена и незамразена под ръка. Пусто така и на се научих на ръка да цедя Blush

# 28
  • Мнения: 414
Не даваш на бебето вода??? - Това е ужасът на българската баба Simple Smile

И аз не давам. Мойта баба се оплакала по тоя повод на всички роднини и познати Simple Smile Сега ме разнасят като майка-мъчителка и го чакат да се обезводни всеки миг Simple Smile

# 29
  • Мнения: 249
Е, и ние се борихме!...
Виж тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=28123.0

Общи условия

Активация на акаунт