Давате ли вода...

  • 1 408
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Здравейте майчета,

абе давате ли вода на бебенцата си докато ги кърмите.
Тук в Германия лекарите и акушерите са изцяло против и даже ми се чудят като ги питам.
Аз исках само при хълцане да давам, но днес педиатърката ми каза: "не не никаква вода". А и майка ми е тук сега и само ми мрънка да му давам вода, че щяло да се обезводни.В България каза,че давали вода на бебенцата.Така ли е?

Незнам какво да правя.Помагайте!

# 1
  • Мнения: 3 537
Давах преварена вода и чайче Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 2 019
Добре, че си в Германия и не трябва да се бориш със всички отживелици относно кърменето и захранването в България. Май само у нас на докторите им е смешно като чуят че някоя майка не дава вода на бебето си и веднага й казват че се е обезводнило. Даже тук в Молдова, която се смята за изостанала в много отношения страна го няма това нещо. Аз не съм давала на мойто бебе вода и още не му давам, защото не иска.

# 3
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
 Embarassed Embarassed Embarassed Моето момченце пи вода само в най-големите жеги - 2-3 дни по 30-40 мл на ден. Още го кърмя и вода не близва! Не се е обезводнил Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 2 493
Слушай си педиатърката и за всички бабини и майчини съвети си сложи "банани в ушите". Горкото ти обезводнено бебе... то и мойто беше така и добре че стана голямата жега да пропие по 2-3 глътки иначе щеше да си остане обезводнено! Wink Това разбира се е майтап.
Няма нужда от вода след като го кърмиш -  тя докторката ти е го е казала.

# 5
  • Мнения: 241
Много странно, как така ще се обезводни Thinking  Самото мляко съдържа голям процент вода.....не съм сигурна колко точно, но със сигурност има вода в млякото. Дали даже водата не преобладаваше.......

# 6
  • Мнения: 8 769
На голямото давах, ама то не искаше. На малкото сега не давам - само в големите жеги опитах- не прие. Дори и сега, вече със захранването с пюренца - не поддава. Ами като му се допие, тогава.

# 7
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Моят съвет е да слушаш педиатърката Naughty

# 8
  • Мнения: 5 228
И аз мисля, че трябва да слушаш педиатъра - със сигурност е мааалко по-компетентна от бг-бабите и лелите. Моята дъщеря пие вода от около един месец - преди това не искаше изобщо.  Бебетата най-добре знаят от какво имат нужда.

# 9
  • Мнения: 781
Аз давам на моето бебе,защото то иска.Плаче си детето и докато не дам вода не спира да плаче. Иначе е най-добре да се слуша лекаря.

# 10
  • Мнения: 1 613
Зори не искаше вода до към 6-7 месец. Сега пие по много.

Тя и мойта баба като й казах, че не пие бебка вода веднага каза: "е, че как бе, то е обезводнено"  Crazy
Не слушай какво ти казват бабите!

# 11
  • Мнения: 1 120
Зори не искаше вода до към 6-7 месец. Сега пие по много.

Тя и мойта баба като й казах, че не пие бебка вода веднага каза: "е, че как бе, то е обезводнено" Crazy
Не слушай какво ти казват бабите!
Подкрепям...и ние бяхме така.Започна ли да се храни с зеленчуковите пюрета,взе и вода да пие

# 12
  • Мнения: 4 915
Дадох чак след като бях захранила с други храни, и то заради жегите най-вече. Към 7 месец.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 287
Давах чайче против коликите първите два месеца. След това спрях да подслаждам водата и му я предлагах чиста, но той не иска вече. Дали за седмица ще му се съберат 10-20 мл. Получава си я от кърмата.

# 14
  • Мнения: 5 183
Вода запо4нах да предлагам по времена захранването, но той не я искаше. пропи късно - около годинката.

# 15
  • Мнения: 4 244
Креми, остави майка си да ти мрънка и и пусни опцията ИГНОР!
Слушай кво ти казват лекарите и няма да сбъркаш!

# 16
  • Мнения: 2 467
Нито вода давам, нито чайчета, нито сокчета. Не е обезводнено като го гледам Simple Smile напротив, добре си изглежда:)

# 17
  • sofia
  • Мнения: 562
аз и давах на Ели и много си и харесваше!по-добре си слушай педиатърката Wink, от колкото майка ти, тя не е лекуващ лекар на детето все пак!няма лошо и ако дадеш водичка на бебо обаче, стига да не е с биберон, аз давах с лъжичка!
според мен няма лошо ако му даваш нито ако не му даваш водичка, направи както то предпочита:)

# 18
  • Мнения: 2 807
Давам, Дани пиеше вода с охота, Ива - не я иска.

# 19
  • Мнения: 2 950
Моята педиатърка ми каза да й давам вода, само ако иска. Иначе ми обясни, че беба си поема всичко, което й е нужно от кърмата. Сега вече й давам, но тя пък не иска да пие.

# 20
  • Мнения: 36 038
не давам

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Не съм предлагала до навършане на 6 месеца. До тогава беше само на кърма, а тя съдържа 88% вода Wink
Сметни колко вода е това, при средно количество от 1 л. изпита кърма на ден Wink
А нека се обезводни Mr. Green

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
И ние не пием. Беба не иска и аз не и давам. Пробвала съм само като хълца, но и тогава е една борба...Напоследък в такива случаи и връчвам шишето/прави и кеф да го държи/, но не пие...Не и обезводнена-много си е щастливо детето Laughing

# 23
Моето бебе е гледано в Америка, не кърмено, но вода не съм й давала до 6 месеца само мляко.

# 24
  • Германия
  • Мнения: 8 103
То и моята майка още ми се чуди, че не давам вода. Едно време ми била давала, подсладена даже  Close млечните ми зъби после бяха едни кафяви Sick
А по въпроса, водата която давам е 1 лъжичка дневно, за да разтворя в нея Zymafluor-а

# 25
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
А по въпроса, водата която давам е 1 лъжичка дневно, за да разтворя в нея Zymafluor-а

ема си играеш да преваряваш вода за една лъжичка ли бе Пепи?
На мен ми се струва по сложно от колкото да си сложа в лъжичката малко от моето мляко.
А и на нас с брат ми като малки са ни давали подсладена вода.
Абе явно си е до детенце.Аза за сега няма да давам, че да видим до кога.
Веднъж след хълцане пробвах и той ми отказа!

Благодаря на всички за отговорите!!! Wink

# 26
  • Варна
  • Мнения: 5 555
K I T T Y, извинявай че ще използвам твоята тема за водата да се оплача.
Става въпрос за следното - на бебчо му биха първото ДТК и той дигна температура над 38 градуса. Отиваме при личната и съпругът ми почва да я пита трябвало ли да давам вода, когато имало Т бебето. И оная като отвори една уста - как може да не даваш вода, умна жена си, вземи и прочети. Аз отговарям, че именно защото съм чела не давам и Иво е само на кърма откакто се е родил, включително и през големите жеги и не изглежда обезводнен.
А тя - ама на какво прилича това - ти знаеш ли, че при мен дойде една майка дето е живяла с бебето си в Украйна и до 3 месеца не му давала вода, да знаеш колко зле беше детето, обезводнено и го сложиха на системи. Направо ми падна пердето. Значи като някое друго детенце се е обезводнило и моето щяло да стане така - логика.
Съпругът ми обаче послушал докторката и вчера докато бях на очно направил вода със захар и дал на бебо. Много доволен ми се похвали колко му харесало.
Ами как няма да му хареса като е сладко. Mr. Green
За щастие бебо е по-добре и ще гледам скоро да не му се случва да го напоят със захарна вода.

# 27
  • Германия
  • Мнения: 8 103

ема си играеш да преваряваш вода за една лъжичка ли бе Пепи?
....
ааа аз съм от отбора на мързеливите, вода не преварявам, използвам от минералната, негазираната. А в кърма разтварям, ако имам изцедена и незамразена под ръка. Пусто така и на се научих на ръка да цедя Blush

# 28
  • Мнения: 414
Не даваш на бебето вода??? - Това е ужасът на българската баба Simple Smile

И аз не давам. Мойта баба се оплакала по тоя повод на всички роднини и познати Simple Smile Сега ме разнасят като майка-мъчителка и го чакат да се обезводни всеки миг Simple Smile

# 29
  • Мнения: 249
Е, и ние се борихме!...
Виж тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=28123.0

# 30
  • Мнения: 1 383
"Каква жена си значи, не му даде малко вода на това детенце" - майка ми като не знае какво да го прави ако реве.
Сериозно, мисля, че основен показател за обезводняване би било ако не пишка достатъчно. Нашите памперси са като топузи, значи, течностите му стигат. Предлагала съм му вода, пие с охота, обаче не го превърнах в практика. Ние сме с ГЕР и водата само усложнява нещата, освен това не мога да се ориентирам по мокрите памперси дали яде достатъчно.

# 31
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
"Каква жена си значи, не му даде малко вода на това детенце" - майка ми като не знае какво да го прави ако реве.

Направо съм за убиване нали newsm62
хаха същата работа е и при мен и това всеки ден.
Леле не се излиза на глава.Щом ревне бебето и хоп вода му се била допила.

# 32
  • София
  • Мнения: 747
И аз бях обвинена от роднини, че не давам вода(всъщност, аз предлагам, но той не иска). Накрая им дадох шишето и детето им казах като толкова искат да се опитат да му дадат.

Общи условия

Активация на акаунт