Плач при къпане

  • 1 405
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 193
благодаря на Туфка за идеята. ще трябва да пробвам - то и без това все едно аз съм се къпала, а не тя  и накрая съм супер Tired а между другото наистина както и при Арвен и ние пищяхме преди време от сушоара.  Cry #Crazy после постепенно го измислихме newsm78 Grinning гушкаме се в тати, а аз суша косата. е, когато е за по-кратко нямаме въобще проблеми, а и ние се подстригахме преди да ходим на море хем за да не ни е топло Twisted Evil хем за да се суши и ми е по-лесно косата.

# 16
Пепи обича много да се къпе но и при нас имаше един такъв период ... оказа се, че го е страх от топлата вода (всичко топло все "па'и") къпем с хладка вода и ядем изтинали манжи ooooh!.....и другото което забелязах е, че деския Джонсън му люти на очите, с Нивеа няма проблем. Аз му давам душа с течаща вода да си поигре преди да намокрим главата ... много обича така .... даже сам имитира къпане:) .. и успява до някъде Wink

# 17
И двете ми деца не ги подмина "кризата на душа", но пък синът ми се справи сравнително бързо с това - играехме си на дъжд и за около две седмици отшумя нежеланието му да му мия косата.
Не така е с дъщеря ми - на около 3 и 2-3 месеца се започна с пищенето стане ли време за къпане, и около 5 месеца вече в нас настава цирк стане ли време за къпане. Смея да твърдя, че съм опитала всичко, но нищо не помага! В момента, в който я съблека се почва един кански рев и молби да мием само чочката (не се смейте, така  й казваме).
Косата я мием веднъж на седмица или десет дни, защото е такъв рев, че когато баща й си е в къщи по време на банята все идва да види какво става (все едно че не знае защо е този кански рев)!
Може да звучи грозно, но вече съм престанала да я увещавам, залъгвам и т.н ...
Играйте на дъжд, къпете играчки, къпи се пред него (моята само като ме види под душа започва да ми казва че е достатъчно и да съм излизала Simple Smile ) или пък баща му да се къпе, сложи му леген и някакви играчки в него на разстояние от душа и постепенно го приближавай към пръските, дай му чадърче, купи козирка и я слагай по време на къпане, мий косата като го пидпреш с гръб към мивката, купи му очила за плуване и опитай и с тях ... сигурно и друго съм правила, но сега се сещам само за тях.
Дано го преодолее по-бързо твоето дете!

# 18
  • Мнения: 6 315
И ние минахме през такъв период точно на година. Проблемът се реши на морето като започнахме да го къпем с нас под душа. Сега го къпя в коритото, но с душа и се чувства добре.

# 19
  • Мнения: 1 533
Яна много обича банята, реве единствено когато й поливам косата. Това лято видях в Англия едно интересно приспособление, нещо като гумирана козирка на шапка, която се слага на челото  и водата не влиза в очите. Не й го купих, но казах на майка ми и тя приспособила нещо подобно. Има ефект!

# 20
  • Мнения: 1 311
Просто не издържах да не се похваля - ние този период току-що го минахме.

Но досегаааа - ужас някакъв, ад под небето  Crazy Не искаше коритото, не иска душа, пищи, реве  цяло гърло, всеки ден имах чувството, че ей сега ще влетят полицаите, повикани от някой мил съсед. И всеки път уговорки преди къпане да сме го къпали на мивката.

Не знам дали го израстна, дали го прие, но при нас стана така: Купувахме си едни топчета - силиконови, които са полупрозрачни и много (ама много) скачат и Ники им е голям фен, направо пощурява като ги види. Та една вечер му метнах едно такова в коритото и то пада до дъното и отскача до горе. И се отбля по него и забрави да реве, ние с таткото направо  #Crazy  #Crazy  #Crazy не ни се беше случвало такова нещо от доста време. И оттогава е голям фен на "Тати къпе Ники, Ники къпе топчето". Даже дава зор вечер да мие тати коритото и Ники да къпе топчето.

А за душа - нашия е слушалка и всеки път церемониално отвиваме слушалката да остане само "чешмичката" (демек - маркуча" и така се плакнем. Но със слушалката не дава.

Въпреки всичко предполагам, че си е по-скоро период и случайно съвпадение.

Успех, освен да ти пожелая мноооого здрави нерви ...

# 21
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Аз мисля, че не бива да се притеснявате мили мами,
Моето ангелче 4 месеца ревеша, тръшкаше се, изпадаше в истерия, имах чувството, че съседите  ще извикат полиция от толкова много крясъци........Е, трудно беше, но с повече усилия.......Вече плаче, когато трябва да го изведем от банята!Още повече, че днес го кръстихме, а той сладкия така се радваше  Simple Smile
 Големият проблем беше изплакването на главичката с душа, ужасно страшно му се виждаше, най-вече когато водата му заливаше очичките!Дори да видеше вратата на банята и изпадаше в паника!Започнах всеки ден по обяд да го слагам във ваничката да си играе повече от 15 минути, без да го къпя, само стоях отсрани и понасях мокрите капчици с удоволствие  Laughing След няколко дни му дадох душа със съвсем лека струя - дадох му го в ръка да си играе и от време на време му го насочвах към очичките и лицето под формата на закачка!След седмица леко мънкаше като му плакнехме главичката, след време дори не разбрах кога...... плаче единствено, когато трябва да излезем от банята!

Общи условия

Активация на акаунт