За раждането, човещината и хубавите спомени

  • 6 054
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 280
Това, което си замислила е много добро и искрено се надявам да намериш добри хора, които да споделят и също да се посветят на идеята ти Heart Eyes
Разказът на Деси съм подготвила да го дам тези дни на моята акушерка, защото мисля, че тя се старае да се развива в професията си и е добър специалист. Ще споделя и твоята идея с нея - хубаво е да събираш единомислещи и ентусиазирани за действие хора. Защото съществуването на подобна клиника в БГ ще бъде наистина добра промяна. newsm10

# 16
  • Мнения: 2 332
Фиданчице, мила, наистина страхотна идея! Дано скоро да прокарат новия закон, искам 2-то дете при теб да родя!!!

# 17
  • Мнения: 4 244
Извинявам се, за отклонението. Исках да кажа, че идеята е страхотна! Ако можем да помогнем с нещо от тук - например списък на кадърни (според нас) акушери или друга информация?
С най голямо удоволствие!
Има една мама в Форума, която е акушерка, та тя има подобна на моята идея, но само за училище за родители. Обещала съм и материали от нашето тук

А за панирането за което разказваш - то е една от главните причини за проточването и усложняването на ражданията, точно защото протичат в болнична обстановка.
А аз искам клиниката да бъде както при нас - стените боядисани в топли земни пастелни тонове, приятна приглушена светлина, страхотни снимки на бебета, тиха задушевна музика и никакъв мирис на болница и дезинфектанти.

# 18
  • Мнения: 3 161
А би ли обяснила какви са законовите пречки? Какво трябва да се направи, за да е осъществима идеята ти?

Иначе не виждам нищо лошо майките да поемат част от разходите - 100 - 200 лв. примерно.

А предвиждаш ли екип за секцио при спешни случаи? Как ще се решават проблемите при новородени, които имат нужда от специални грижи? Как е решено това в Германия?

Стискам палци да имаш успех в това страхотно начинание!

# 19
  • Мнения: 3 506
...не съм се отказала, просто чакам.
Защото искам жената да не се налага да спестява от парите си да плати за едно измъчено раждане, а да роди като "човек" и след това тия пари да ги похарчи с кеф за детето си

Идеята е прекрасна! Дано се осъществи! Пожелавам го от сърце на теб, както и на всички нас!
А защо не частна клиника като начало? Законите Господ знае дали/кога ще се променят?
Замисляла ли си се колко много жени все пак спестяват пари, не малко пари, плащат на черно и получават много малко в замяна, освен ако по случайност избраният от тях лекар не е дежурен? Ами легалните плащания за ВИП зала, присъствие на таткото, екип, ВИП стая - също не малка сума и отново раждане, което е далеч от естественото....
Всъщност, доколкото разбирам, целта ти е именно да не е измъчено раждането. Пък и замисляла ли се, че в крайна сметка това ще са пари, похарчени за детето и семейството, много повече, отколкото ако се похарчат примерно за още 5 комплекта дрехи.
Още веднъж поздравления за идеята и дано по-бързо стане реалност!

# 20
  • Мнения: 6 243
Айде, Катето като направи центъра, ще си имаме много нови старозагорчета! Деби, нали в Стара Загора ще е това чудо на хуманното акушерство?

Аз за консултантка по кърмене няма да се цаня, щото не ми се разправя с Белинда, тя е много опасна и ме е шубе, ама поне ще идвам да ви посрещам на излизане с хляб и сол. За най-нетърпеливите може и биричка. Wink И ще правя снимките!!!

# 21
  • Мнения: 4 244
А би ли обяснила какви са законовите пречки? Какво трябва да се направи, за да е осъществима идеята ти?

Иначе не виждам нищо лошо майките да поемат част от разходите - 100 - 200 лв. примерно.

А предвиждаш ли екип за секцио при спешни случаи? Как ще се решават проблемите при новородени, които имат нужда от специални грижи? Как е решено това в Германия?

Стискам палци да имаш успех в това страхотно начинание!
По въпроса за пречките съм говорила с Сладка Хапка, която е запозната с основните постановки и тя ме отказа за момента. Но само за момента Wink
Екип за спешни случаи предвиждам в такъв аспект - в клиниката ще се приемат само жени които не са рискова бременност (но рискова по европейските стандарти, а не по "лично усмотрение") и ще включват линейка за откарване в близката държавна родилна клиника. В "моята" ще има само акушерки, а гинеколог и педиатър ще има само като консултанти при провеждането на курсовете
Едва ли някоя държавна болница ще откаже да приеме секцио по спешност, но като познавам българската душевност, може и да се наложи и това да вкарам като опция

Идеята ми за всичко, колкото и еретично да звучи в момента е точно изхождайки от това как е при нас в Германия по частните клиники

Хапчице, къде другаде да го направя - естествено че в центъра на просветата!  Mr. Green
Сега в Стара Загора, после и в цяла България  Hug

Последна редакция: ср, 14 сеп 2005, 19:49 от "Стройна" фиданка

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Мислиш ли, че без педиатър /или неонатолог, не знам как е по-правилно да кажа/ може да се мине? Ако всичко започне добре, но по време на раждането нещо се зацикли, накрая нали неонатолог трябва да прегледа все пак бебето? Не всички ще се пращат в близката болница... Говоря от собствен опит.

# 23
  • Мнения: 4 244
При нас практиката е такава, че има задължителен лекарски преглед от неонатолог до 48 ч от раждането, следващия е на 4-5 ден.
Така че тук мисля че нещата ще бъдат решени от закона, ако има промени в него ще е добре
Ще бъде супер ако може примерно педиатърът с които ще се работи като консултант за курсовете, да може и да извършва прегледите след раждането

# 24
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз за консултантка по кърмене няма да се цаня, щото не ми се разправя с Белинда, тя е много опасна и ме е шубе

 newsm29 newsm66 Misc Ghost

# 25
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
И на мен ми харесва идеята ти, обаче това със спешните случаи нещо ама хич не ми вдъхва доверие. До колкото знам има ситуации, в които ще е много късно докато линейката стигне до най-близката държавна болница, а и там на кой ще попадне и как ще й направят секциото ...... Та, мисля си, че ще трябва да пообмислиш по-добре нещата от тая гледна точка, едно раждане никога не се знае как точно ще протече до края. Дори и Деси в нейния разказ споменаваше как спешният екип чакал скрит зад пердето. Може би съм с български манталитет, ама само тази мисъл, че недай си боже да се наложи нещо и ще ме карат по спешност в близката болница, би ме травмирала и не се сещам какво ще ме "оттравмира".... А и можеш да го погледнеш от страната на имижа на клиниката ти - представи си ситуацията откарваш родилката с линейката в близката болница и там тя изобщо не е доволна от раждането, следва устната реклама и с клиентелата ти е свършено.... Абе от всяка гледна точка, ще трябва да имаш решение в клиниката си за всяка ситуация.

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Далала еправа, че е необходимо добре да се премислят нещата за спешните случаи. Надявам се да преодолееш всички спънки по пътя към осъществяването на тази своя идея- мечта.Чакаме всички ние, от цяла България, че нали Загората ще е първа Grinning

# 27
  • Мнения: 4 244
Далала, то е ясно, че всичко ще зависи от закона!
Няма да създавам излишен стрес на майките, но при положение, че знаеш какво те очаква - уют и спокойствие, мисля че един голям процент от притесненията ще отпаднат още предварително
Все пак желанието ми е всяка майка записала се да ражда при мен ще има честта да познава целия екип и обстановката от самото начало на решението си. Това да кажем че ще става след 25 г.с.
Когато има взаимно доверие и разбирателство отношенията са на съвсем друго ниво, а и ще държа мисленето на акушерките и лекарите, с които ще работя, да бъде на европейско ниво, поне  Laughing
Дано да ме разбирате какво искам да кажа.
Знам, че едно лошо протичане може да донесе лоша реклама, мислила съм за всичко и затова си кютам още и чакам водата да се избистри и тогава да се юрвам да правя нещо. Сега в тия още мътни води, хич не ми се навлиза. Нали виждате сами какво е дереджето - кой кум, кой сват, кой на булката брат

# 28
  • Германия
  • Мнения: 8 103
Айде, Катето като направи центъра, ще си имаме много нови старозагорчета! Деби, нали в Стара Загора ще е това чудо на хуманното акушерство?

Аз за консултантка по кърмене няма да се цаня, щото не ми се разправя с Белинда, тя е много опасна и ме е шубе, ама поне ще идвам да ви посрещам на излизане с хляб и сол. За най-нетърпеливите може и биричка. Wink И ще правя снимките!!!
offtopic ама тая снимка с питата ще я дръпна за презентацията Praynig

# 29
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Фиданке, на 100% съм съгласна за доверието, според мен то е главният виномник за травмирането. моята мисъл беше точно тази, че не бих имала доверие, ако ми кажат, че при спешност ще ме карат някъде си и при някого си.... Иначе идеята за уюта и спокойствието и неболничната обстановка е  супер и ще бъде много добре, ако успееш да я реализираш. Само да знам, че има и спешен екип и аз съм там за второто Grinning

Общи условия

Активация на акаунт