Разстройство по време на бременност

  • 74 145
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 776
...Много странно да е от фолиевата киселина! Rolling Eyes

Да, и на мен ми е странно. Но пък хора разни. Явно на нея така и действа.
Защо не попиташ за витамини, които съдържат фолиева киселина и да спреш да я приемаш?

# 16
  • Мнения: 793
И аз по време на бременността имах разстройство,но беше към 7ми месец. Стоях цял ден с този проблем и накрая (след 12 часа) звънна на лекарката която ми каза че това е опасно при напреднала бременност. Няма да забравя това ,беше на Великден и трябваше да ям варен ориз и картофи Tired докато другите хапваха пържолки #Cussing out

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 4 405
Аз имах този "проблем" в началните седмици и мисля, че е на хормонална основа. Аз започнах да пия ФК два месеца преди да забременя и не съм видяла такъв ефект от нея. В момента съм в 9г.с. и от 2-3 дни отново имам подобен проблем (ям само солети, Бейк-Ролс, пия чай, з'то постоянно ми се гади). Пробвай да минеш без лекарства, особено пък в ранна бременност - варени картофи, ориз или оризова вода, нишесте, дренки...

# 18
  • Мнения: 65
Аз имах този "проблем" в началните седмици и мисля, че е на хормонална основа. Аз започнах да пия ФК два месеца преди да забременя и не съм видяла такъв ефект от нея. В момента съм в 9г.с. и от 2-3 дни отново имам подобен проблем (ям само солети, Бейк-Ролс, пия чай, з'то постоянно ми се гади). Пробвай да минеш без лекарства, особено пък в ранна бременност - варени картофи, ориз или оризова вода, нишесте, дренки...

да но, точно в началото не трябва ли да се яде силна храна, а не солети и тн сухотии..... не знам, одеве хапнах печена яблъка и пих чай от шипка , ще видим какво ще стане , но определено много чета че, ФОЛАСИД не е добра фолиева киселина и че по-добра е НЕОФОЛИК МЕТА newsm78

# 19
  • Мнения: 65
Аз имах този "проблем" в началните седмици и мисля, че е на хормонална основа. Аз започнах да пия ФК два месеца преди да забременя и не съм видяла такъв ефект от нея. В момента съм в 9г.с. и от 2-3 дни отново имам подобен проблем (ям само солети, Бейк-Ролс, пия чай, з'то постоянно ми се гади). Пробвай да минеш без лекарства, особено пък в ранна бременност - варени картофи, ориз или оризова вода, нишесте, дренки...

Тощу що си измерих температурата и имам 37,5 Sad  явно нещо съм настинала........и какво да правя сега........притеснявам се

# 20
  • Мнения: 9 776
Фолиевата киселина си е фолиева киселина Peace.
За Т - освен да си правиш компреси на челото, ако вдигнеш още. Иначе само за парацетамол се сещам, че можеш да пиеш, ама той е блокоуспокояващо. А защо си измери Т? Зле ли се почувства?

# 21
  • Мнения: 65
Фолиевата киселина си е фолиева киселина Peace.
За Т - освен да си правиш компреси на челото, ако вдигнеш още. Иначе само за парацетамол се сещам, че можеш да пиеш, ама той е блокоуспокояващо. А защо си измери Т? Зле ли се почувства?

ами не точно, но просто реших да си я измеря защото това разстройство няма спиране и наистина се притеснявам , чудя се дали да пия ентеросан?

# 22
  • Мнения: 9 442
Няма да навреди по никакъв начин на бебето!
Лека бременност!

# 23
  • Мнения: 4 292
Виж мила, отиди на лекар. Обясни му общото си състояние и кажи, че си бременна. Той ще ти назначи лечение, ако сметне, че имаш нужда от такова. Тази температура по принцип не е показател за здравословен проблем. Бременните поддържат подобни стойности, както сама ще установиш в последствие.
Разстройството само по себе си не би навредило на плода и няма как да е от фолиевата кисилина. Но е добре да се вземат някакви мерки.

# 24
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 068
Редовно имах разстройство докато бях бременна. Пиех повечко течности и Смекта. Купи си, много помага, а е напълно безвредна за бебето. Иначе самото разстройство не вреди на бебето по никакъв начин.

# 25
  • Мнения: 1 796
37,2 не е висока температура-по време на бременност е нормално да се поддържа около 37-37,5, а за разстройството както са ти казали-вземи си смекта-безвредна е и помага.

Общи условия

Активация на акаунт