шоколад за децата-за и против!

  • 20 342
  • 121
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 376
Аз мога да кажа за моето дете отлично разпознава различната опаковка на лакомството в ръчъчките на другото мъниче. Много е трудно да я излъжа с нещо друго..
Да, децата от много малки разпознават храната, която харесват. От моя опит нещо, което не съм давала мога да откажа, но това, което е опитвала и е харесала,  просто няма как.

# 91
  • Мнения: 790
east_lights , не отправям подигравки към теб, още по-малко към детето ти. Следващия път като пуснеш тема "за и против нещо си..." се подготви психически, че не всички ще ти ръкопляскат  Tired

И аз мислех, че е постнала темата с цел да научи мненията на другите мами, или поне завършваше с въпросителна - " Дали е правилно!?   " ????  Rolling Eyes

За сега удържам фронта да не давам. Замествам с плодове, бисквити и солети, когато на площадката и предложат шоколад и каквото и да било друго. В началото бях ротив даже солетите и бисквитите, не заради самите тях, а заради навика да яде нещо когато не й е време да яде. Но след като беше болна от вируса с разстройството и ядеше само бисквити, солети и сухари, свикна с тях и сега е трудно.

# 92
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


         Joy JoyShada , специално за теб, дано поне така ме разбереш Simple Smile:

 


Аз съм против даването на шоколад и захрани изделия на децата докато не навършат 3г.Убедих се, че до тази възраст се възпитават начините на хранене и вкусовете към храната.

  Доста иронични подмятания изтърпях със сина ми относно храненето му като беше малък.Как другите деца ядели вафли, шоколади и сандвичи, а той не.Сега съм доволна, че постъпих по този начин.Дано успея и с малкия ми син.Александър не проявява интерес към подсладени храни и към плодови млека.

   
И при мен проблема е прабабата  Laughing Миналата седмица ме увещаваше как нищо няма да му стане от един бонбон  Peace

 Тя е права, наистина нищо няма да му стане! Simple Smile

 И все пак бабата е права, но както написах не съм съгласна с нея!Детето няма да се отрови от един бонбон, а става въпрос за създаване на хранителни навици!

 
Аз мога да кажа за моето дете отлично разпознава различната опаковка на лакомството в ръчъчките на другото мъниче.

 Винаги съм се чудила как в този форум могат да се съберат толкова майки с деца генйчета ooooh!Дете на година и половина разпознава какво има в опаковката JoyАми, вземи опаковка от кроасани и я напълни със сухари....или ще познае, че дадения продукт не е от предпочитания от нея производител Mr. Green

 Просто си намирате всякакви оправдания.Но повечето тук сме отгледали по две и повече деца и знаем за какво става въпрос.Хранете си децата както искате, но тук трева не пасем.

       

# 93
  • София
  • Мнения: 12 180
Онези, които си приличат се привличат- така е станало и тук.  Wink Ясно е, че децата на всички ни са гениални, но как ще с разберем коя от нас е по- гениална- това  въпросът. Mr. Green Hug

# 94
  • Мнения: 1 394
Към авторката:Мила,ти сама питаш в уводният пост "дали е правилно?" това,че даваш на детето си кроасани и шоколадчета.Такъв въпрос задава човек,който прави нещо ,но не е сигурен,че това е най-правилният начин по който постъпва-никак даже не е сигурен.Ние ти отговорихме и повечето отговори видя какви са.Болшинството смятат ,че не е удачно да се дават сладкиши и шоколади на деца под две-три годишна възраст.Това дава и автоматичен отговор на въпроса ти от уводният пост!  Peace...Излишно е да се обиждаме,но ми звучиш ето така:
"-Редно ли е да пуша или не е?-пита Яна /например/
-Не ,не е редно!-отговаря Петя
-Абе кво ме интересува-аз пък ще си пуша,ясно ли ти е!"....последна реплика на Яна... Wink
Защо попита изобщо,след като си знаела отговора за себе си?Или просто така-да пуснеш една темичка за кеф и разнообразие...
ПП-Иначе темата е полезна!  Peace

# 95
  • Мнения: 782
Биляна, първия пост съм го пропуснала, вЕрно не чета като хората  Blush Blush Blush Извинявам се   bouquet Hug

# 96
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
След годинка и нещо започнах да и давам шоколадови изделия.
Никога не съм ограничавала и възспирала. В резултат на това дъщеря ми все по-рядко яде шоколад.
Понякога си правя експеримент, показвам и ги, питам я, но ми отказва категорично.
Имам шоколади които близо месец стоят и няма кой да ги изяде.
Въпроса с вафличките обаче е друг...много ги обича, и на тях поставям границата, защотоедин път беше прекалила.

# 97
  • Мнения: 1 473
Против съм даването на шоколад и шоколадови изделия на деца до 3 г. За сега детето ми не е опитвало шоколад и се надявам да не се стига скоро до там.

# 98
  • Мнения: 23
естествено че съм пуснала темата за да видя и мненията на други майки,не съм я пуснал;а за да се противя за шоколада.то си пише-за и против.(демек колко са за и колко против) и по този начин ще си направя извод,то е ясно.А з за пореден път ще кажа че не лишавам детето си от такива работи,което не значи че всеки ден яде по 3 пъти,а значи че и давам да си опита седмично,примерно....НО давам.А  с темата исках да разбера дали и други майки дават и дали са против.Но тъй като повечето освен да отговарят се и заяждат,аз няма да се оставя в калта.

# 99
  • София
  • Мнения: 23 098
Но тъй като повечето освен да отговарят се и заяждат,аз няма да се оставя в калта.
Поне се опитвай да го правиш по елегантно-ерудиран начин  Peace А не махленската  Wink

# 100
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


       Shada, радвам се, че се разбрахме  Hug


       east_lights , без коментар  smile3505
     

# 101
  • Мнения: 240
Биляна, никога не съм твърдяла, че точно моето дете е гений и не съм смятала, че е много по различно от децата на неговата възраст.
Разпознава лакомствата, но не държа да убеждавам никого. И да разпознава ги защото съм и давала да опитва. Не се гордея или срамувам от начина по който съм решила да храня дъщеря си. Ясно ми е колко могат да бъдат вредни някои от тези храни, но за себе си и за детето си съм решила, че няма да е проблем когато е в умерени количества. Не е спряла да се храни със сготвената храна, нито пък ми е отказала плод или зеленчук /с малки изключения/.

# 102
  • Мнения: 1 394
Само ,че авторката пита дали е редно това-да се дават такива неща.За едни редно означава отвреме навреме,а за други-всеки ден без ограничения-много е относително.А запитала ли си се защо ги разпознава?Защото ги е опитвала,защото са и давани такива неща.Ето моето дете гледа някакво пакетче-взема си от него /чипс,кроки и т.н./,но тъй,като не съм му давала да опитва-той си играе с тях и ги хвърля на земята...Когато обаче му дам ябълка той знае,че това е за ядене и започва да гризе...Та в този случай и аз мога да кажа,че ги разпознава,като такива,които не са за ядене,поради простата причина,че не му ги купувам...А се е случвало някоя майка на площадката да му подаде... Peace

# 103
  • Пловдив
  • Мнения: 66
Против съм даването на шоколад и шоколадови изделия на деца до 3 г.  дано да имам сили и въображение да издържа, желанието е важно а каквото стане - това Rolling Eyes

# 104
  • Мнения: 42
Давам всякакви сладости  Peace. Захраних дъщеря си на 5 навършени месеца,спазих абсолютно всичко,свързано с правилното захранване и въвеждане на храните. След като навърши 1 годинка и почнах да й давам всякакви сладости,шоколад включително. Сега се сетих за 1 изключение-за пръв път шоколадова торта опита на 11 месеца,но само няколко хапки.

Общи условия

Активация на акаунт