Октомври е и на градина АВГУСТинчето с рев замина

  • 23 047
  • 739
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 12 303
  Елвинг така както ми го описваш не виждам нищо притеснително. Подозирам че един ден в пубертета ще се оплакваш че не може да ги изхраниш  Simple Smile Моите мадами бяха на 2 годинки по 11,5 и 12,5 кг, но изобщо не съм се притеснявала. Открих си стари картони, та аз в първи клас съм била 15 кг. Сега съм 45 кг стандартно. Това не ми попречи да нямам никакви проблеми и двете бременности и да не съм боледувала от години нищо сериозно. Просто гена ми е такъв. Но откакто отидох студентка, мога да ям всичко  Heart Eyes , а и мога да ям огромни количества както и почти нищо и теглото ми си остава постоянно.
   Нали знаете проблемите с масовото затлъстяване сред подрастващите, затова според мен когато не е очевидно недохранено и няма реален здравословен проблем с теглото,  едно дете, е много по-добре да си го оставим то да преценява от колко храна има нужда, като не го насилваме и тъпчем с боклуци само за да хапне нещо.

# 76
  • Мнения: 2 035
Привет момичета!

Имам нужда от спешен отговор на въпроса на колко часа най-малко може да се дават лекарства за висока Т - Нурофен, Панадол, Ефералган свещички?
Със силно зачервено гърло и налепи сме, а от тая нощ с Т, която не може да се свали за постоянно....все бяга нагоре.....и сме и на един прием на АБ, Confused

# 77
  • Мнения: 413
Мисля, че на 4 часа, като се редуват тези които са с различни съставки.Ама как го обясних. Blush
Бързо да се оправя Али! Hug

# 78
  • Мнения: 634
Валка, на 3 часа можеш да редуваш Нурофен с Панадол. Прави и компреси с разреден оцет с вода, можеш и на крачетата да сложиш памук с оцет и отгоре чорапи.

Дано бързо да я свалите!

# 79
  • Мнения: 2 035
БЛАГОДАРЯ ВИ!!!   bouquet

# 80
  • у дома
  • Мнения: 1 581
val, аз знам следната схема за висока температура, НО говоря за сиропите  Peace понеже нурофена е за над 38 градуса на 8 часа, хексалгин над 39 през 12 часа, а панадола е на 4-6 часа, та схемата е следната:

през два часа се редуват - нурофен, панадол, хексалгин, панадол, нурофен и пак  Peace

като за количестовото си зависи от възрастта, за ния преди няколко месеца беше - нурофен 5мл; панадол 9мл; хексалгин 14 капки  Peace

Aila, много  Hug от мен

# 81
  • Мнения: 634
Блу, хексалгинът е прекалено силен за редуване...по принцип се дава еднократно, при много висока Т. Hug

Валка, пиши как сте утре!

# 82
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Блу, хексалгинът е прекалено силен за редуване...по принцип се дава еднократно, при много висока Т. Hug

да, нали затова съм писала, за над 39 градуса, на 12 часа  Hug предполага се, че няма да се наложи повече от веднъж-два пъти да се вземе, т.е. да се надяваме, че температурата няма да се задържи дълго на 39 градуса, дано в случая не стига до там, де  Praynig

val, пиши как сте  Hug  bouquet

# 83
  • Мнения: 2 035
Мацки, а да питам, понеже сега дадох Панадол, но минаха 45 мин. и все си е 38,4 с дигиталния като меря .....изобщо не пада, мога ли да и вкарам сега веднага една свещичка Ефералган?
Уффф ще се побъркам....

# 84
  • Мнения: 4 970
Валка, слагай чорапи с оцет в комбинация с лекарствата

# 85
  • Мнения: 2 035
Звънях на бърза помощ сега, мерих с обикновения термометър и беше 38,8 и се качваше още на горе...казаха да давам Хексалгина и да правя компреси. Колкото мога я мазах с белтък почти цялата. Мокря я с оцет и вода, но на главата не дава да и сложа кърпа само крещи и се дърпа с последните си сили и се притеснявам да не я превъзбудя повече...оф да му се невиди....гадост!

# 86
  • София
  • Мнения: 3 614
Mary Malone,не се шашкай толкова на тази Т и не тормози детенце с всякакви процедури Peace Сигурно ще ме обявиш за луда,но аз Миши до 39,4 не му давам нищо,само го следя по честичко с термометъра.Тази Т му е нужна за да се пребори с вируса,който умира при над 38,5.Когато Росен беше малък,бях и аз в истерия при Т38.По цели нощи сме съсипвали горкото изтормозено от Т и от всякакви мокри компреси и лекарства,а Т не се сваля.Сега ги държа по24часа  сТ 39(стига разбира се да не са много отпаднали) .Тя стига до едно ниво и не се качва повече,обикновено.
Оф,стана много дълго,за което се извинявам Embarassed ,но съм правила и двата начина и втория определено е по-ефективен,а и по-малко съсипващ и за нас и за децата Hug

А Миши продължава да си реве,сутрин и да е кисел следобед.Без днес,защото утре сме почивка Mr. Green .Имали са театър днес за Дядо Коста и лошата лисица newsm78  .Харесало му е .

# 87
  • Мнения: 2 035
liani, права си. Мъжа ми и той ми чете нещо подобно в нет-а, ама аз пусто като съм си паника.....свито ми е всичко и не мога да я гледам такава....

# 88
  • гр.София
  • Мнения: 4 177
 Валка,щом сте на АБ,знаеш,какво й е на Али .  Ако е гърлото, Т се поддържа няколко дни.   Не изчезва от раз.
 Компреси правя при мно-о-ого  висока  Т . над 39.5. Иначе си мисля,че ще "настина" детето още повече.
 Стискам палци.

 леле,че съм тъпа,писала си вече,че е гърло.

# 89
  • Мнения: 2 035
Ох, мацки, поуспокоихте ме!   bouquet Аз защото май не бях виждала до сега Т над 38,5 и се пищисах веднага  Confused А в действителност сме с налепи, днес педито каза и затова сме и на АБ....надявам се, че от тях по бързо ще се оправи...

Общи условия

Активация на акаунт