Как излекувахме зъбите на детето без зъболекар и лекарства

  • 79 204
  • 523
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 510
Стана ми интересно. Та и аз ще следя темата  Blush

# 61
  • Мнения: 647
Здравейте!

Ако може някой да ми даде логическо обяснение ЗАЩО смилате лененото семе, ще съм много благодарен!

Някой от вас някога прочел ли е къде се намира маслото на лененото семе?!

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 62
  • Мнения: 4 347
аз лично го смилам,защото така по-лесно го консумирам..иначе не мога да го изпия и ми е гадно.

# 63
  • Мнения: 647
аз лично го смилам,защото така по-лесно го консумирам..иначе не мога да го изпия и ми е гадно.


Супер!

Прочетете малко повече за растенията, които пиете, преди да ги нагълтате. Семето от лен има най-общо две зони - обвивка и сърцевина. Сърцевината съдържа вещества, които са токсични при кумулация. Обратно, обвивката на лененото семе е твърда и има характерни кухини, в които е т-нар. масло от ленено семе. Като го смелите с една мелачка, освен че вадите маслото, в контакт излизат и веществата от вътрешността.

Във фармацевтичния факултет, който от студентите отиваше да смели лен на изпита по фармакогнозия (науката за приложението на растенията и суровините от растения), получаваше директно двойка!

Всяко растение си има места, в които се натрупват съответните лечебни вещества и технология, по която се добиват. Пълна фантазия е да се смели нещо, щото така ви изглежда "по-прибрано". Мислете какво правите или питайте някой, дето това му е работата, преди да правите каквото и да било.

При пресоването на лененото семе се получава чисто ленено масло, но пресованите частици се отделят и не се смесват, нито от тях се извлича нещо друго- отиват на боклука, защото са неизползваеми за пряка консумация. От тях после може да се добива лигнан по химически път.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 64
  • Мнения: 4 347
колкото и да четем,има различни теории като всяка си има своите + и -.
за примери и до утре може да си изброяваме във всяка област на медицината.

# 65
  • Мнения: 3 146
колкото и да четем,има различни теории като всяка си има своите + и -.
за примери и до утре може да си изброяваме във всяка област на медицината.

Хахаха, ами не е точно така. Има си все пак факти, които са неоспорими. Като например това, че във всички диети, които сега се прилагат с ленено масло, навсякъде се говори само за ленено масло и никъде за семената, като е обяснено изрично, че не си го приготвяш сам... ooooh!

# 66
  • Мнения: 5 713
Ако може някой да ми даде логическо обяснение ЗАЩО смилате лененото семе, ще съм много благодарен!
Лично аз меля лененото семе с кафемелачка или блендер, защото не се усвоява от организма в целия си вид. Не, за да вадя маслото от него. Препоръчва се не повече от 1с.л. дневно заради цианидите в него.

# 67
  • Мнения: 4 347
в много диети препоръчват и ленено брашно,което го има по всички диетични магазини и е получено при смилане на лененото семе.

# 68
  • Мнения: 647
в много диети препоръчват и ленено брашно,което го има по всички диетични магазини и е получено при смилане на лененото семе.

Здравейте отново!

Никой не говори за теории. Отворете един прост справочник на лечебните растения и прочетете какво съдържат семената от лена.

Това, че някой неспециалист (например – съседката, която работи в баничарницата) си е наумила, че смляното е по-хубаво от несмляното, не означава, че е правилно. Абсолютно същата аналогия може да се направи с „майстора”, който идва да ви слага външна изолация, и решава, че ще я сложи без дюбли в стената. Пак става, но изолацията ще падне след 5 години, което вече е извън гаранцията на направеното от него… Типичен израз е: „не ми разправяй ти на мене учени работи…”

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 69
  • Мнения: 1 161
в много диети препоръчват и ленено брашно,което го има по всички диетични магазини и е получено при смилане на лененото семе.

Здравейте отново!

Никой не говори за теории. Отворете един прост справочник на лечебните растения и прочетете какво съдържат семената от лена.

Това, че някой неспециалист (например – съседката, която работи в баничарницата) си е наумила, че смляното е по-хубаво от несмляното, не означава, че е правилно. Абсолютно същата аналогия може да се направи с „майстора”, който идва да ви слага външна изолация, и решава, че ще я сложи без дюбли в стената. Пак става, но изолацията ще падне след 5 години, което вече е извън гаранцията на направеното от него… Типичен израз е: „не ми разправяй ти на мене учени работи…”

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

Хора, да не разваляме темата. Говорим за ленено олио или рибено масло.

# 70
  • Мнения: 471
Людмил, кога ще поръчваш пресите за олио, да се включа и аз?
За зъбите открих, че помага Зелената енергия на Аквасорс. В нея също има люцерна, АФа и спирулина. Аз я давах заради нисък хемоглобин, който за 3мес. се оправи, но забелязах и изчезване на тези прозрачните петна по зъбите, за които Людмил говори, в най- началната фаза, когато са. И ние не си мием зъбите  Mr. Green
Освен това аз пия рибено/ленено масло, за да го предавам с кърмата, на детето давам ленено, но не редовно, а само като се сетя.

# 71
  • Мнения: 1 161
Людмил, кога ще поръчваш пресите за олио, да се включа и аз?
За зъбите открих, че помага Зелената енергия на Аквасорс. В нея също има люцерна, АФа и спирулина. Аз я давах заради нисък хемоглобин, който за 3мес. се оправи, но забелязах и изчезване на тези прозрачните петна по зъбите, за които Людмил говори, в най- началната фаза, когато са. И ние не си мием зъбите  Mr. Green
Освен това аз пия рибено/ленено масло, за да го предавам с кърмата, на детето давам ленено, но не редовно, а само като се сетя.
Аз вече ги поръчах и пристигнаха.
Да, тази зелена енергия е добра, просто е скъпа. Но това е начинът, вярвам хората ще го разберат един ден.

# 72
  • Русе
  • Мнения: 11 924
 
Людмил, кога ще поръчваш пресите за олио, да се включа и аз?
За зъбите открих, че помага Зелената енергия на Аквасорс. В нея също има люцерна, АФа и спирулина. Аз я давах заради нисък хемоглобин, който за 3мес. се оправи, но забелязах и изчезване на тези прозрачните петна по зъбите, за които Людмил говори, в най- началната фаза, когато са. И ние не си мием зъбите  Mr. Green
Освен това аз пия рибено/ленено масло, за да го предавам с кърмата, на детето давам ленено, но не редовно, а само като се сетя.
Аз вече ги поръчах и пристигнаха.
Да, тази зелена енергия е добра, просто е скъпа. Но това е начинът, вярвам хората ще го разберат един ден.

  Какъв е механизма на тези преси, не може ли да се конструила нещо и у нас за тази цел, изглеждаха проста конструкция

# 73
  • Мнения: 1 161
 
Людмил, кога ще поръчваш пресите за олио, да се включа и аз?
За зъбите открих, че помага Зелената енергия на Аквасорс. В нея също има люцерна, АФа и спирулина. Аз я давах заради нисък хемоглобин, който за 3мес. се оправи, но забелязах и изчезване на тези прозрачните петна по зъбите, за които Людмил говори, в най- началната фаза, когато са. И ние не си мием зъбите  Mr. Green
Освен това аз пия рибено/ленено масло, за да го предавам с кърмата, на детето давам ленено, но не редовно, а само като се сетя.
Аз вече ги поръчах и пристигнаха.
Да, тази зелена енергия е добра, просто е скъпа. Но това е начинът, вярвам хората ще го разберат един ден.

  Какъв е механизма на тези преси, не може ли да се конструила нещо и у нас за тази цел, изглеждаха проста конструкция
да, действително е много проста, всъщност направена е с части от железарията и едва ли струва повече от 15 лева. Само вътре има една спирала, която трябва да се направи от стругар. Ако имаш познат, който да я направи, ще ти пратя моята за образец.

# 74
  • Русе
  • Мнения: 11 924
  Не мисля, че ще е проблем да се направи, още повече, че мъжът ми е конструктор и контактува с такива хора.

Общи условия

Активация на акаунт