Как излекувахме зъбите на детето без зъболекар и лекарства

  • 79 258
  • 523
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 161
  Не мисля, че ще е проблем да се направи, още повече, че мъжът ми е конструктор и контактува с такива хора.
чудесно, когато сте готови ми кажи.

# 76
  • Русе
  • Мнения: 11 928
  Ако можеш снимай го, и го прати, за да види долу горе колко е реално осъществяването

# 77
  • Мнения: 1 161
  Ако можеш снимай го, и го прати, за да види долу горе колко е реално осъществяването
Пресата е гениално проста и се прави с подръчни материали от железарията. Всеки сръчен майстор с електрожен и малко умение може да я направи. Единствената част, които трябва да се направи от специалист стругар е винта вътре. Аз мога да я занеса на местен стругар да снеме размера и изработи колкото трябва бройки.

Ето снимките:

С две думи - цялата машина няма да излезе повече от 20 лв. и върши чудесна работа!

# 78
  • Русе
  • Мнения: 11 928
  Ехаа, Людмил, хубава работа си свършил. тези дни се чудех, къде се изгуби.
Мъжът ми ще се прибере от командировка в края на седмицата и ще му ги покажа. Мисля, че ще се справи. Много благодаря   Hug  bouquet  Ако той нещо има да пита, ще ти пратя на лични.
 

# 79
  • Мнения: 2
Ихаа, много полезна тема, къде съм гледала... Бременна съм и имам доста кариеси и зъбен камък, а умирам от страх от зъболекари  Sad

# 80
  • Мнения: 1 161
Във връзка с тeмата предлагам да гледате няколко филмчета представящи изследванията на Уестън Прайс, истинската причина за кариеса и как да го лекуваме:

# 81
  • Русе
  • Мнения: 11 928
  Благодаря Людмил, интересно представено.

По отношение на черния дроб има ли добри пастети.Това, което см си позволявала да купя, след щателно четене на всички опаковки е един пастет на Янев, кдето не беше упоменат никакъв консервант и съдържаше парчета месо освен дроб. Никъде не открих говежди пастет.
  Давам на Светослав рибено масло от аптеката,  обаче не е упоменат произхода.

# 82
  • Мнения: 1 161
  Благодаря Людмил, интересно представено.

По отношение на черния дроб има ли добри пастети.Това, което см си позволявала да купя, след щателно четене на всички опаковки е един пастет на Янев, кдето не беше упоменат никакъв консервант и съдържаше парчета месо освен дроб. Никъде не открих говежди пастет.
  Давам на Светослав рибено масло от аптеката,  обаче не е упоменат произхода.
Ние го заместихме с ленено олио, защото Сами не яде месо.

# 83
  • Мнения: 801
Людмиле, хайде стига с тези пързалки. Раздуваш теорията  на Weston A. Price от поне 4 години и щеше да знаеш, че за здравето на зъбите на Сами е важно какво е яла майка му преди да го роди. Там също пише, че е полезно да се яде мляко, яйца, риба и месо,  а трябва да се избягва соята.
Зъбите на Сами не са се оправили и няма да се оправят, а след година ще започнат да падат и да се сменят. След 18 години ми се иска да му видя зъбите при здравословния ви начин на хранене и устна хигиена, а дотогава го води поне 2 пъти годишно на зъболекарски контрол или го прати при туземците.
Моля смени снимката с Ц.ц.те в заден план, не е приятна гледка и научи американчето как се вари ракия и пече хляб със захар, че да не се излага говорейки глупости за бактерии.
Ние го заместихме с ленено олио, защото Сами не яде месо.
Правилно е да се напише "ние го заместихме с ленено олио, защото на Сами не му даваме месни и рибни продукти"
Ей, пак се заядох с тебе, ама нейсе, не се стърпях. То и аз съм си Дон Кихот, ама не превръщам децата си в Росинант за каузата си.
Ама и аз защо се вързвам на тема  дъвкана с години.

Последна редакция: чт, 21 яну 2010, 04:51 от rila11

# 84
  • Мнения: 5 713
Храненето ми беше отвратително, когато бях бременна с дъщеря ми. На 5.5 години е и досега не е имала никакви проблеми със зъбите.

Животинските продукти могат успешно да се заменят с други също така полезни храни. А соята може да бъде прескочена спокойно от един веган/вегетарианец.

И какво като не дава месни и рибни продукти? Аз също не давам според тълкуванията на някои. Проблем ли имаш с това, Рила? Аман от хора, които умират да дават тон в живота на другите.

Вярно си влезнала само да се заяждаш. Забележката за снимката пък беше изсмукана от пръстите.

Последна редакция: чт, 21 яну 2010, 05:10 от Вери

# 85
  • Мнения: 801
Нещото което не бих изложила в нета се отнася до снимка 3, зад детето.
А се заядох, защото Прайс и организацията основана на негово име, далеч се разганичава становището на Людмил и името й се използва недопустимо, като основа на темата.
Уважавам начина на хранене, хигиена и семейни и религиозни традиции, но не и когато са явни белези на вреди от тях и за това се обвиняват гените. 
А за другото важи приказката "И моя мъж и дете баница не ядат" . Не е честно да отнемаме избора и да налагаме убежденията си и предразсъдъците си на децата ни.






# 86
  • Мнения: 1 161
Нещото което не бих изложила в нета се отнася до снимка 3, зад детето.
А се заядох, защото Прайс и организацията основана на негово име, далеч се разганичава становището на Людмил и името й се използва недопустимо, като основа на темата.
Уважавам начина на хранене, хигиена и семейни и религиозни традиции, но не и когато са явни белези на вреди от тях и за това се обвиняват гените.  
А за другото важи приказката "И моя мъж и дете баница не ядат" . Не е честно да отнемаме избора и да налагаме убежденията си и предразсъдъците си на децата ни.
Очевидно дори не сте чели книгата му, а тогава защо поставяте неуместни коментари? Къде в темата видяхте дори и намек за религия? Избора в какво се изразява - когато детето иска да яде, това, което вижда в рекламите по телевизора и на улицата ли?

Последна редакция: чт, 21 яну 2010, 17:17 от Людмил

# 87
  • Мнения: 19 379
Рила, и аз не разбрах кое е предпоставката за здрави зъби според теб? Месото ли?

# 88
  • Мнения: 5 713
Не е честно да отнемаме избора и да налагаме убежденията си и предразсъдъците си на децата ни.
Хубаво е човек да говори/пише в първо лице, единствено число. Какво правят и мислят другите не би трябвало да те касае.
За снимката, като не ти харесва не я гледай. Чак пък и забележки....От някои български черти никога няма да се отървем.

Значи според теб Сами е с развалени зъби, защото не яде месо?  Laughing
"Уважавам начина на хранене, хигиена и семейни и религиозни традиции, но не и когато са явни белези на вреди от тях"

# 89
  • Мнения: 5 612
Какво имат предвид под "Мастно разтворими активатори "

Общи условия

Активация на акаунт